Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,186 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,465,277,652.00 2,186 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 70,160 2018-03-28 2018-03-29 10310030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish mars 2018 nr. punonjesve Plan 150 fakti 2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,147,212 2018-03-28 2018-03-29 9910030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish mars 2018 nr. punonjesve Plan 150 fakti 63
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,354,867 2018-03-28 2018-03-29 10110030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish mars 2018 nr. punonjesve Plan 150 fakti 14
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,271,670 2018-03-28 2018-03-29 10010030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish mars 2018 nr. punonjesve Plan 150 fakti 46
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 718,080 2018-03-12 2018-03-16 8310030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM shpenz. pritje-percjellje Prog. dat.23.2.2018 Urdh. Pagese dat. 23.2.2018 Fat. nr.21 dat. 26.2.2018 seri 43084287
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 97,891 2018-03-12 2018-03-16 8810030012018 Paga baze 600 KM page shkurt 2018 B.Xhako nr. punonjesve Pl.150 Fakti 1, bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2018-03-12 2018-03-16 8610030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.rimb.pass. dipllomatike, bordro mars 2018 shk. nr. 600 dat.5.2.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 800,928 2018-03-12 2018-03-16 8210030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 shpenz. pritje-percjellje Prog. dat. 21.2.2018 Urdh.Pagese dat. 21.2.2018, fat. nr.20 dat. 26.2.2018 seri 43084286
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,525 2018-03-12 2018-03-16 8710030012018 Shpenzime per honorare 602 kom posac shkresa nr.1149 prot., dat.6.3.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,535 2018-03-12 2018-03-16 8410030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM shpenz. pritje-percjellje,komis.posac, cel M.Harito janar shkurt 2018 bordro mars 2018 shk. nr. 1149 dat.6.3.2018, shk.nr. 909 dat. 21.2.2018 fat. nr.547 seri 56564547 dat. 22.2.2018 kup. 137 dat. 22.2.2018 Mand. Ark nr.91122 dat. 8.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,525 2018-03-12 2018-03-16 8510030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM shpenz. pritje-percjellje,komis.posac, cel M.Harito janar shkurt 2018 bordro mars 2018 shk. nr. 1149 dat.6.3.2018, shk.nr. 909 dat. 21.2.2018 fat. nr.547 seri 56564547 dat. 22.2.2018 kup. 137 dat. 22.2.2018 Mand. Ark nr.91122 dat. 8.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBARENT Tirane 47,700 2018-03-12 2018-03-16 7910030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 shpenz.pritje-percjellje Propg. dat. 23.2.2018 Urdh. Pagese dat. 23.2.2018 fat. nr.6672 dat.26.2.2018 seri 58761602
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 632,620 2018-03-12 2018-03-16 7510030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM shpenz. pritje-percjellje prog. dat nga 1 deri 28 shkurt 2018, fat. nr.17 dat.28.2.2018 seri 43084236, fat. nr. 18 dat. 28.2.2018 seri 43084237,fat. nr.19 dat. 26.8.2018 seri 43084238,fat. nr. 20 dat. 29.2.2018 seri 43084239 Urdh.pa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 505,540 2018-03-12 2018-03-16 7610030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM shpenz. pritje-percjellje prog. dat nga1 deri 18 dhjetor 2017, fat. nr.1 dat.17.1.2018 seri 43084219, fat. nr. 16 dat. 19.2.2018 seri 43084234,fat. nr.23 dat. 28.2.2018 seri 43084242 Prog. dat.31.1.deri 28.2.2018 Urdh.pagese dat 31.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 122,634 2018-03-12 2018-03-16 7410030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. tel fix shkurt 2018, nr. klientit 3100001719675, fat. dat. 28.2.2018 seri 725276831
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 877,500 2018-03-12 2018-03-16 8110030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 shpenz. pritje-percjellje Prog. dat. 23.2.2018 Urdh. Pagese dat. 23.2.2018 fat. nr. 21 dat. 27.2.2018 seri 43084194. Prog. dat. 20.2.2018 Urdh. Pagese dat.20.2.2018, fat. nr. 22 dat.27.2.2018 seri 43084195
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 618,849 2018-03-12 2018-03-16 7710030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.udhetimi me jasht, Prog. nr.863 prot., dat. 2.3.2018 Autorizim nr 863/1 prot., seri 51258873 Urdh. Pafgese dat. 2.3.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 1,876,024 2018-03-12 2018-03-16 7810030012018 Udhetim jashte shtetit 602 Km shpenz.udhetimi me jasht, Prog. nr. 1017 prot, dat. 27.2.2018,Autorizim nr. 1017/1 dat. 27.2.2018 Urdh.Pagese dat. 27.2.2018, fat. nr. 302 dat. 7.3.2018 seri 59230152
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 128,928 2018-03-12 2018-03-16 8010030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 shpenz. pritje-percjellje Prog. dat. 23.2.2018 Urdh. Pagese dat. 23.2.2018 fat. nr. 7 dat. 27.2.2018 seri 43083436
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,575 2018-03-05 2018-03-08 7010030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare - Udhetim jashte shtetit 602 KM rimb.pass.dipllomatike, cel A.Thana janar 2018 Kom.Posaēem
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 47,000 2018-03-05 2018-03-08 7210030012018 Ndihme ekonomike - Shpenzime per honorare 602 KM ndihme e menjehershme shkrese nr. 638/1 prot., date 7.2.2018 shkrese MInFin nr.2745/1 prot dat.23.2.2018, shk.nr. 321/3 prot dat. 16.2.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 499,548 2018-03-05 2018-03-08 6710030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.udhetimi Prog.nr.870 dat.19.2.2018,Autorizim nr. 870/1 dat.19.2.2018,Prog.nr. 842 prot., dat. 19.2.2018 Autorizim nr.842/1 dat.19.2.2018 Urdh.Pagese dat. 19.2.2018 fat. nr.61 dat. 26.2.2018 seri 51258862,fat. nr.52 dat. 19.2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,920 2018-03-05 2018-03-08 6110030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz.tel fix Vila durres janar 2018 fat. 05 date 19.2.2018, seri 27905469
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 190,000 2018-03-05 2018-03-08 6910030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM shpenz. pritje-percjellje Prog. dat.16.1.2018 Urdh.Pagese dat. 19.1.2018 fat. nr.7599 seri 56887599 dat. 21.1.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 175,890 2018-03-05 2018-03-08 6310030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 shpenz. pritje-percjellje Prog. dat.3.1.2018 Urdh.Pagese dat. 3.1.2018 fat. nr.31.1.2018 seri 43084223
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 162,200 2018-03-05 2018-03-08 6210030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 shpenz.pritje-percjellje Prog.dat.18.1.2018 Urdh.Pagese dat.18.1.2018 fat. nr.3 dat.22.1.2018 seri 43084177,fat. nr.5 dat.23.1.2018 seri 43084178
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 110,175 2018-03-05 2018-03-08 6510030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM shpenz.pritje-percjellje Prog. dat. 2.2.2018 Urdh.Pagese dat.2.2.2018 fat. dat. 6.2.2018 seri 43084191
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,546 2018-03-05 2018-03-08 5710030012018 Uje 602 shpenz.uji dif.Kont.188777-1-1,fat. 1503 dat19.3.2015, fat.1502 dat.19.2.2015,fat.1501 dat.20.1.2015,fat.1412 dat.22.12.2014,fat.1411 dat.21.11.2014,fat.1401 dat.28.1.2014,fat.1312 dat.28.12.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,025 2018-03-05 2018-03-08 7110030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare - Udhetim jashte shtetit 602 KM rimb.pass.dipllomatike, cel E.Kotorri, janar, shkurt 2018 Kom.Posaēem
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,525 2018-03-05 2018-03-08 7210030012018 Shpenzime per honorare 602 KM Kom.Posaēem shk.nr. 862 prot dat. 19.2.2018, bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 61,052 2018-03-05 2018-03-08 6810030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz. udhetimi Prog. nr.636 prot dat. 6.2.2018 Autorizim nr. prot 636/1 dat. 6.2.2018 Urdh.Pagese dat. 6.2.2018 fat. nr.1921 dat. 12.2.2018 seri 59230041
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2018-03-05 2018-03-08 5910030012018 Sherbime telefonike 602 pagese linja LD janar 2018 fat.90775008 seri 227193572 dat.31.1.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,814 2018-03-05 2018-03-08 5810030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 sherbim postar shkurt 2018 fat. nr.508 dat.26.2.2018 s
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,139 2018-03-05 2018-03-08 6610030012018 Sherbime telefonike 602 Km SMS janar 2018 fat. nr.90778736 dat. 19.2.2018 seri 227197225 kontrata ne vazhdim dat. 6.3..2015
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,574 2018-03-05 2018-03-08 6010030012018 Sherbime telefonike 602 SMS Citizen Feedback janar 2018 fat.18000001236 dat.31.1.2018 seri 0122476706 kontrata ne vazhdim dat.6.3.2015
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 2,196,321 2018-03-05 2018-03-08 5610030012018 Elektricitet 1003001 602 shpenz.energjie,Kont.TR1 B030110110037seri 248463361, Kont.TR1 B080034110039 seri 248374714, Kont.TR1B110111207590 seri 248374992,Kont.TR1B110111207591 seri 2484062237,Kont.TR1B110055105874 seri 248369616,Kont.TR1B110055110040
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,840,171 2018-03-05 2018-03-08 6410030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM shpenz.pritje-percjellje Prog. dat. 11 janar Urdh. Pagese dat. 11.janar 2018,fat. nr. 12 dat.31.1.2018 seri 43084230 Prog. dat.18.1.2018 Urdh. Pagese dat. 18.1.2018 fat. nr.6 dat. 23.1.2018 seri 43084272
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,702,500 2018-03-05 2018-03-06 5410030012018 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute Prog.nr.870/1 prot dat.19.2.2018,Autorizim nr.870/2 dat. 19.2.2018 autorizim terheqje valute 5.3.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,208,500 2018-03-05 2018-03-06 5510030012018 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute Prog.nr.870/1 prot dat.19.2.2018,Autorizim nr.870/2 dat. 19.2.2018 autorizim terheqje valute 5.3.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,418,929 2018-02-27 2018-02-28 4510030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish shkurt 2018, Nr. punonjesve Plani 150 Fakti 43,bordero
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave