Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,109 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,385,149,904.00 2,109 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,996,849 2018-01-25 2018-01-26 1510030012018 Paga baze 600 paga personeli dif.dhjetor 2017 &janar 2018 plani i nr. punonjesve 150 fakti 31, bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 154,626 2018-01-25 2018-01-26 2010030012018 Paga baze 600 paga personeli dif.dhjetor 2017 &janar 2018 plani i nr. punonjesve 150 fakti 1, bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,734,500 2018-01-23 2018-01-25 1110030012018 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute ne Eoro H.Rusmali Prog nr.306 prot., date 18.01.2018, Autorizim terheqje dat.23.01.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,200 2018-01-19 2018-01-25 710030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. cel dhjetor 2017 fat. nr.1800047373 dat. 31.12.2017 seri 196792257
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,423 2018-01-19 2018-01-25 510030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.SMS dhjetor 2017, fat.nr.90765450 dat.31.12.2017 seri 227183803
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 114,631 2018-01-19 2018-01-25 410030012018 Sherbime telefonike 602,KM shpenz. tel.fix aparati dhjetor 2017 nr. klienti 3100001719675 fat. dat.31.12.2017 seri 724949422
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,428 2018-01-19 2018-01-25 910030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel dhjetor 2017 fat.nr.1800001113 dat.31.12.2017 seri 0122476526
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 250,339 2018-01-19 2018-01-25 610030012018 Sherbime telefonike 602KM shpenz.cel dhjetor 2017, kodi 546022 seri 2277130026 2,kodi 530924 seri 227710649
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,121,500 2018-01-23 2018-01-25 1210030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute ne dollare H.Rusmali Prog nr.306 prot., date 18.01.2018, Autorizim terheqje dat.23.01.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 55,358 2018-01-19 2018-01-25 810030012018 Sherbime telefonike 602 KM nr.ab 1069797 seri 238355413, nr.ab.103090 seri 238356463,nr. ab.2254579852 seri 238379786,nr.ab. 2385581101 seri 238375507, nr.ab.2249690791 seri 238371984
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2018-01-19 2018-01-25 1010030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. tel. fat. nr.90759800 dat.24.12.2017 seri 227178250, fat.nr. 90762020 dat. 30.12.2017 seri 227180382,fat. nr.90767064 dat. 30.12.2017 seri 227185635
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 141,240 2018-01-19 2018-01-25 310030012018 Uje 602 shpenz.uji dhjetor 2017,kont.159466-1,seri 5414430, kont.159467-1 seri 5249734,kont.159467-2 seri 53008901,kont.188777-1 seri 5231720 dat. 28.12.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,027,000 2017-12-26 2018-01-22 51210030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Km pritje-percjellje prog. nga dat 7.12.2017 fat. nr.110 dat. 8.12.2017 seri 43030396, Prog. dat. 11.12.2017. fat. nr. 14. 12.2017 seri 43084151, Prog.dat. 12.12.2017, fat. nr.118 dat. 15.12.2017 seri 43Urdh Pagese dat.12.12.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) InfoSoft Office Tirane 524,455 2017-12-28 2018-01-19 51810030012017 Kancelari 602 KM bl kanceleri Kontrat porosie nr.6487/1 dat.20.12.2017 Autorizim lidhje kontrate nr.35/8 dat. 19.12.2017 fat. seri 228933005 dat. 26.12.2017 fh. nr.29 ,30 dat. 26.12.2017 P-V marrje nė dorrezim dat 26.12.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 27,000 2018-01-16 2018-01-19 53710030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat 21.9.2016 Urdh.Pagese dat.21.9.2016 Fat. nr.237dat. 29.9.2017 seri 059774435
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 54,000 2018-01-16 2018-01-19 53610030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat 26.1.2017 Urdh.Pagese dat.26.1.2017 Fat. nr.6 dat. 1.2.2017 seri 05977491
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Bledar Zake Tirane 12,200 2017-12-29 2018-01-19 53210030012017 Te tjera transferta tek individet 606, KM shpenz. noteriale per Task-Forcen, fat. nr.31 dat.16.3.2017 seri 35652384, fat. nr.7 dat. 24.4.2017 seri 26516458shk nr.15174 dat. 7.4.2017 Autorizim i Kryeminis nr.5550/1 dat.22.9.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AD - STAR Tirane 58,801,767 2018-01-18 2018-01-19 54510030012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 602 KM, restaurim, kon vazh 283 d 13/10/17,sit 29/12/17, fat 17 d 29/12/17 s 55726617,fh 33 d 29/12/17
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 25,767 2018-01-16 2018-01-19 54310030012017 Sherbime telefonike 602 Km rimb. cel dhjetor 2016 deri ne nentor 2017 bordero 2017 A. Sojati
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 68,000 2018-01-16 2018-01-19 53910030012017 Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit 602 KM paguar dieta pass. dipllomatike, Prog dat.8.11.2017,Autorizim dat. 8.11.2017,Prog. dat.15.11.2017 Autorizim dat. 15.11.2017 Prog dat. 6.12.2017,Autorizim dat. 6.12.2017 Prog. dat.24.11.2017,Autorizim dat. 24.11.2017 Prog.dat.13.12.2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SINTEZA CO Tirane 333,588 2017-12-28 2018-01-19 51910030012017 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 602 KM bl pajisje zyre kont. nr. 5668/1 dat.9.11.2017,kontra.nr.5711/1 dat. +9.11.2017, kont.nr.5939/1 dat.24.11.2017, fat. nr.2478 dat. 19.12.2017 seri 33881138 fh. 26 dat. 19.12.2017 fat. nr. 2479 dat. 19.12.2017 seri 33851139 fh.nr. dat.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MY AFISHA Tirane 1,407,012 2017-12-29 2018-01-19 52410030012017 Kancelari 602 KM pritje-percjellje kontrata ne vazhdim nr.39/1 dat.4.1.2017 prog.nga dat. 2 deri 30 tetor 2017 ,nga dat.10 deri 27 nentor 20147,nga dat.5 deri 28 dhjetor 2017 fat. nr 145 dat.18.12.2017 seri 35518896
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 675,870 2018-01-16 2018-01-19 53810030012017 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM sherbimi postar 2017 fat.nr. 5763, dat. 26.12.2017 seri 44121663
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 52,500 2018-01-16 2018-01-19 54010030012017 Udhetim i brendshem 602 KM paguar dieta pass. dipllomatike, Prog dat.8.11.2017,Autorizim dat. 8.11.2017,Prog. dat.15.11.2017 Autorizim dat. 15.11.2017 Prog dat. 6.12.2017,Autorizim dat. 6.12.2017 Prog. dat.24.11.2017,Autorizim dat. 24.11.2017 Prog.dat.13.12.2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ATLANTIK 3 Tirane 3,277,200 2017-12-28 2018-01-19 51710030012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 602 KM bl mat.pastrimi, Kontrat porosie nr.6445/1 dat.19.12.2017 Autorizim lidhje kontrate nr.31/13 dat. 18.12.2017, akt-marrje ne dorrezim dat. 27.12.2017 Fat. nr. 33 dat. 27.12.2017 seri 27240333, fh.nr. 33 dat. 27.12.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,925 2017-12-29 2018-01-19 52910030012017 Shpenzime per honorare 602,KM paguar pritje-percjellje bordero prog. dat. 24.10.2017 Urdh.Pagese dat. 24.10.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,500 2018-01-16 2018-01-19 54410030012017 Udhetim jashte shtetit 602 KM rimb. Pas Dipllomatike shkresa nr.5966 prot. dat.16.11.2017 bordero dhjetor 2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 28,500 2018-01-16 2018-01-19 54210030012017 Udhetim i brendshem 602 KM paguar dieta pass. dipllomatike, Prog dat.8.11.2017,Autorizim dat. 8.11.2017,Prog. dat.15.11.2017 Autorizim dat. 15.11.2017 Prog dat. 6.12.2017,Autorizim dat. 6.12.2017 Prog. dat.24.11.2017,Autorizim dat. 24.11.2017 Prog.dat.13.12.2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FASTECH Tirane 3,454,668 2018-01-17 2018-01-19 54610030012017 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 602 KM, bl komp, kon 6573/1 d 26/12/17, up 22 d 23/5/17, fat 1352 d 28/12/17 s 55587772,fh 1 d 17/1/2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION Tirane 264,980 2017-12-27 2018-01-19 51410030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog dat. 10.12.2017 Urdh Pagese dat.10.12.2017 Fat. nr.232 dat.11.12.2017 seri 52971482 FH nr. 2 dat.10.12.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 501,410 2018-01-16 2018-01-19 53510030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat nga 1 deri 31 dhjetor 2017 Urdh.Pagese dat. 31.12.2017,fat. nr.123 dat. 29.12.2017 seri 13084213, fat. nr,124 dat. 29.12.2017 seri 13084214. fat. nr.126 dat. 29.12.2017 seri 13084216
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 176,410 2018-01-16 2018-01-19 53310030012017 Elektricitet 1003001 602 KM dif energjie nentor 2017 Kont.TRB110055105874 seri 246030388
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,500 2018-01-16 2018-01-19 54110030012017 Udhetim i brendshem 602 KM paguar dieta pass. dipllomatike, Prog dat.8.11.2017,Autorizim dat. 8.11.2017,Prog. dat.15.11.2017 Autorizim dat. 15.11.2017 Prog dat. 6.12.2017,Autorizim dat. 6.12.2017 Prog. dat.24.11.2017,Autorizim dat. 24.11.2017 Prog.dat.13.12.2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) LIZARD Tirane 3,080,004 2017-12-29 2018-01-19 52210030012017 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 KM pritje-percjellje kontrata ne vazhdim nr.36/1 dat.4.1.2017 prog.nga dat. 2 deri 30 tetor 2017 ,nga dat.10 deri 27 nentor 20147,nga dat.5 deri 28 dhjetor 2017 fat. nr.585 dat.22.12.2017 seri 57357737
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Gertjan Kėrēuku Tirane 26,240 2017-12-29 2018-01-19 53110030012017 Te tjera transferta tek individet 606, KM shpenz. noteriale per Task-Forcen, fat. nr.9 dat.24.4.2017 seri 26516460 , fat. nr.7 dat. 24.4.2017 seri 26516458shk nr.15174 dat. 7.4.2017 Autorizim i Kryeminis nr.5550/1 dat.22.9.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Marsuela Hysenbelli Tirane 74,415 2017-12-27 2018-01-19 51510030012017 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.udhetimi me jasht, Prog. nr. 6414 prot.,dat.15.12.2017 Autorizim nr.6414/1 dat.15.12.2017 Urdh.Pagese dat. 15.12.2017,Fat.768 dat. 15.12.2017 seri 56567768
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 210,000 2017-12-27 2018-01-19 51310030012017 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 KM pritje-percjellje kontrata ne vazhdim nr.37/1 dat.4.1.2017, Prog . dat 3.12.2017 urdh. Pagese 3.12.2017 fat. nr.416 dat.21.12.2017 seri 53942079, prog. dat.6.12.2017 Urdh.Pagese dat. 6.12.2017,Prog. dat.10.12.2017 Urdh pagese dat 10.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 3,150,000 2018-01-16 2018-01-19 53410030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat. 27.12.2017 Urdh Pagese dat. 27.12.2017 Fh nr. 137 dat. 28.12.2017 seri 43084173
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENRIETA HASANAJ Tirane 45,500 2017-12-28 2018-01-19 52010030012017 Shpenzime per honorare 602 KM pritje-percjellje kontrata ne vazhdim nr.41 dat.4.1.2017 Prog. dat.6,6,26 tetor 2017,Prog. dat. 9,14 nentor 2017, Prog.dat. 11,13,15,dhjketor 2017 fat. nr.110 seri 13776412 dat. 28.12.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Osman Rroshi Tirane 13,320 2017-12-29 2018-01-19 53010030012017 Te tjera transferta tek individet 606, KM shpenz. noteriale per Task-Forcen, fat. nr.11 dat. 8.5.2017 seri 48318411 shk nr.15174 dat. 7.4.2017 Autorizim i Kryeminis nr.5550/1 dat.22.9.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave