Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 225,593 2014-07-09 2014-07-10 29810150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 207 DT 12.06.14 FAT 825 DT 19.06.14 SR 14141816
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ROLAND DEDJA Tirane 225,000 2014-07-09 2014-07-10 27810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje min e jashtm pritje up 16dt 21.03.14 pv 16/1+16/2 dt 21.030.114 fat 79 dt 28.03.14 sr 08108579
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 296,580 2014-07-09 2014-07-10 28110150012014 Posta dhe sherbimi korrier min e jashtme posta km 2141 dt 31.01.11 urdher 93 dt 10.03.14 fat 152 dt 30.06.14 sr 12599723
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 371,113 2014-07-09 2014-07-10 27910150012014 Kancelari min e jashtm leter a4up 6 dt 10.03.14 ftese oferte 6/1 dt 12.03.14 fat 110998325 dt 17.03.14 fh 13 dt 18.03.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAD--OKEJ Tirane 176,880 2014-07-10 2014-07-10 28710150012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIN E JASHTME mat elektrike up 4 dt10.03.14 ftese oferte 4/1 dt 11.03.14 fat 34+35+36 dt 15.04.14 sr 09869584+09869585+0969586 fh 33+34 dt 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 127,484 2014-07-09 2014-07-10 29910150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 216 DT 30.05.14 FAT 869 DT 25.06.14 SR 14141910
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALEX - 99 Tirane 238,800 2014-07-09 2014-07-10 28410150012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIN E JASHTME DIZINFEKTIM UP 16 DT 21.05.14 FTESE OFERTE 16/1 DT 21.05.14 FAT 109 DT 17.06.14 SR 15370013
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 5,900 2014-07-10 2014-07-10 29510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME flamuj up 18 dt 24.03.14 pv 18/1 dt 24.03.14 fat 39 dt 25.03.14 sr 003739 fh 30 dt 25.03.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 12,360 2014-07-10 2014-07-10 29310150012014 Uje MIN E JASHTME uje qershor fat 1406 dt 159294-1-1 dt 20.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 2,000 2014-07-09 2014-07-10 30610150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME RINOVIM DOEMIN SHKRESA 30 DT 04.07.14 FAT 125221993 DT 12.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 47,340 2014-07-09 2014-07-10 30510150012014 Sherbime te tjera MIN E JASHTME PERKTHIM MATERIALE UDHEZIM 165 DT 12.05.04 KONT 25.04.14 KONT 2 DT 25.04.14 PV 2+3 DT 29.04.14+06.05.14 PV 3 DT 08.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 267,960 2014-07-10 2014-07-10 28510150012014 Kancelari MIN E JASHTME blerje leter up 8 dt 10.03.14 ftese oferte 8/1 dt 10.03.14 fat 125157772 dt 10.04.14 fh 32 dt 10.04.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) G L O B I Tirane 378,000 2014-07-10 2014-07-10 30410150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME blerje fshese dhe pompe up 20 dt 26.05.14 ftese oferte 20 dt 26.05.14 fat 441 dt 10.06.14 sr 15262441 fh 6 dt 11.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAD--OKEJ Tirane 20,400 2014-07-10 2014-07-10 29010150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME pasjisje zyre up 7 dt 10.03.14 ftese oferte 7/1 dt 10.03.14 fat 32 dt 17.03.14 sr 09869581 fh 3 dt 18.03.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FRAL-2000 Tirane 142,800 2014-07-10 2014-07-10 29110150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME rafte up 23 dt 27.05.14 ftese oferte 23/1 dt 27.05.14 fat 196 dt 10.06.14 sr 15574007 fh 4 dt 11.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) T & D Tirane 111,000 2014-07-09 2014-07-10 30310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 270 DT 13.05.2014 FAT 1306 DT 15.05.14 SR 14774906
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O L S O N I Tirane 70,560 2014-07-10 2014-07-10 28710150012014 Kancelari MIN E JASHTME dosje kartoni up 14 dt 14.05.14 ftese oferte 14/1 dt 14.05.14 fat 688 dt 26.05.14 sr 15353028 fh 33 dt 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB - SIGURACION Tirane 170,400 2014-07-10 2014-07-10 28610150012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIN E JASHTME siguracion emjete transporti up 26 dt 12.06.14 ftese oferte 26 dt 12.06.14 fat 1194670+1194671+1194672+1194673+1194674+1194675 dt 20.06.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 143,000 2014-07-09 2014-07-09 29610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME pritje zyrtare program 6 dt 05.06.14 fat 7 dt 02.07.14 sr 6904957
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,071,360 2014-07-01 2014-07-01 260110150012014 Paga baze - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN E JASHTME paga qershor 2014 nr punonjesve 50-2 , plan 137-fakt 134, pritje 48 fakt 32
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 959,864 2014-07-01 2014-07-01 262110150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME PAGA PLAN 14 FAKT 14 QERSHOR 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 705,175 2014-07-01 2014-07-01 263110150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTMEPAGA PLAN 8 FAKT 8 QERSHOR 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 91,000 2014-07-01 2014-07-01 264110150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME TELEFON VKM 864 DT 23.07.10 VKM 335 DT 02.09.97
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 322,542 2014-06-23 2014-06-24 25610150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME klineti 310001730832 fat 717793188 dt 31.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 80,141 2014-06-19 2014-06-23 25210150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 194 DT 03.06.14 FAT 782 DT 12.06.14 SR 14141773
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 100 2014-06-20 2014-06-20 25510150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI KODI 95048828 DT 09.04.2011 KLIENTI 110037053878
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 426,088 2014-06-20 2014-06-20 25710150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 186/1 DT 26.05.14 FAT 676 DT 29.05.14 SR 14141617
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-18 2014-06-19 24610150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji klienti 1100370538787 fat 609683857 dt 12.04.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-18 2014-06-19 243310150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji klienti 1100370538787 fat 138642053 dt 17.05.2013
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 99,820 2014-06-19 2014-06-19 25410150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 164 DT 30.04.14 FAT 608 DT 15.05.14 SR 14145999
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 238 2014-06-18 2014-06-19 24810150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji klienti 1100370538787 fat 612030082 dt 13.06.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-18 2014-06-19 24510150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji klienti 1100370538787 fat604643946 dt 12.12.2013
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OLTJON GJYSHI Tirane 16,000 2014-06-17 2014-06-19 23010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE UP 4 DT 11.02.14 PV 4/1 DT 11.02.14 PV 4/2 DT 11.02.14 FAT 21 DT 05.03.14 SR 6717750
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-18 2014-06-19 24710150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji klienti 1100370538787 fat 612030427
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 215,237 2014-06-19 2014-06-19 25110150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 194 DT 03.06.14 FAT 706+708 DT 04.06.2014 SR 14141647+14141649
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ARBEN KETA / TIRANE (K31603039D) Tirane 220,000 2014-06-18 2014-06-19 25010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME pritje up 105 dt 24.01.14 pv 3+4 dt 24.01.14 fat 60 dt 05.03.14 sr 6717724
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 334,539 2014-06-19 2014-06-19 25310150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 198/1 DT 09.05.14 FAT 675 DT 29.05.14 SR 14141616
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 100 2014-06-18 2014-06-19 24310150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji klienti 1100370538787 fat 97279444 dt 12.05.2011
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 321,323 2014-06-18 2014-06-19 24910150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji klienti 1100370538787 fat 612030081 dt 13.06.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-18 2014-06-19 24410150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji klienti 1100370538787 fat 603426063 dt 08.11.2013
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave