Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KATARIT Tirane 1,159,904 2014-07-21 2014-07-22 6810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 1,291,769 2014-07-22 2014-07-22 9710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MBRETERORE DANIMARKE Tirane 279,258 2014-07-22 2014-07-22 10210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA GREKE KORĒE Tirane 93,516 2014-07-21 2014-07-22 12510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E LIBISE Tirane 1,385,066 2014-07-22 2014-07-22 109110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSH shkrese 12419 dt.14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 6,283,031 2014-07-21 2014-07-22 6310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E TURQISE NE TIRANE Tirane 6,253,403 2014-07-21 2014-07-22 8510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE KOSOVES Tirane 2,844,491 2014-07-21 2014-07-22 8410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBA E REP ISLAMIKE TE IRANIT Tirane 799,840 2014-07-22 2014-07-22 9910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 513,696 2014-07-21 2014-07-22 9010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA BULLGARE Tirane 299,274 2014-07-21 2014-07-22 8910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 579,496 2014-07-21 2014-07-22 8010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 1,766,501 2014-07-21 2014-07-22 7310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MBRETERISE SE SPANJES Tirane 850,146 2014-07-21 2014-07-22 7610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MALIT TE ZI Tirane 152,263 2014-07-21 2014-07-22 8610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA GREKE KORĒE Tirane 116,532 2014-07-21 2014-07-22 12710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 10077 DT 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 43,839 2014-07-21 2014-07-22 7510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 194,090 2014-07-21 2014-07-22 7410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 332,121 2014-07-21 2014-07-22 9110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 108,197 2014-07-21 2014-07-22 9610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB.BELGE. ZYR. BASHKEPUN.POLIC. Tirane 118,937 2014-07-22 2014-07-22 107110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSH shkrese 12419 dt.14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUSE Tirane 1,902,772 2014-07-21 2014-07-22 9310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 350,515 2014-07-17 2014-07-18 3230150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME telefon fat 717992549 dt 30.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-07-17 2014-07-18 32110150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji fat 11.07.2014 sr 613207953
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 292,679 2014-07-17 2014-07-18 32010150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji fat 11.07.2014 sr 613207403
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 182 2014-07-17 2014-07-18 32210150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji fat 11.07.2014 sr 61320707402
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 21,589 2014-07-17 2014-07-18 3240150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME telefon fat 717992177dt 30.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,500 2014-07-16 2014-07-16 31010150012014 Udhetim i brendshem MIN E JASHTME dieta urdher 6 dt 01.07.14 vkm 864 dt 23.07.10 vkm 335 dt 02.09.97
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 227,304 2014-07-14 2014-07-15 31310150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDH7.6.2014,F2.7.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 574,678 2014-07-14 2014-07-15 31110150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDH7.6.2014,F12.6.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 180,246 2014-07-14 2014-07-15 31210150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDH7.6.2014,F1.7.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KAJAME BINJAKU Tirane 154,000 2014-07-11 2014-07-14 28310150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME LARJE PERDE UP 19 DT 23.05.14 FTESE OFERTE 19/1 DT 23.05.14 FAT 3 DT 18.06.14 SR 6916703
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 335,110 2014-07-09 2014-07-10 30110150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 13 DT 17.01.14 FAT 909 DT 02.07.14 SR 14141949 URDHER 185 DT 26.05.14 FAT 910 DT 02.07.14 SR 14149150 URDHER 175 DT 19.05.14 FAT 911 DT 02.07.14 SR 14141951
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 56,184 2014-07-09 2014-07-10 29710150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 515 DT 31.12.2013 FAT 784 DT 12.06.2014 SR 14141775
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EUROCOL SERVICE Tirane 178,800 2014-07-09 2014-07-10 28010150012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit min e jashtm rip gjenratori up 17 dt 21.05.14 pv 17/+17/2 dt 21.05.14 fat 56 dt 27.05.14 sr 11965563
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) NATYRA Tirane 112,970 2014-07-10 2014-07-10 28910150012014 Kancelari MIN E JASHTME dosje up 15 dt 14.05.14 ftese oferte 15/1 dt 14.05.14 fat 60 dt 26.05.14 ar 6207670 fh 36 dt 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 180,246 2014-07-09 2014-07-10 30010150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 152 DT 24.06.14 FAT 879 DT 26.06.14 SR 1414920
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RUSLLAN RUSHIT BEBO Tirane 179,400 2014-07-10 2014-07-10 29210150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME skele up 22 dt 27.05.14 ftese oferte 22/1 dt 27.05.14 fat 205 dt 12.06.14 sr 12352180 fh 5 dt 13.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 102,369 2014-07-09 2014-07-10 30210150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME URDHER 220 DT 03.07.14 FAT 920 DT 03.07.14 SR 14141960
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 26,800 2014-07-10 2014-07-10 29410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME flamuj up 17 dt 11.03.14 pv 17/1 dt 11.03.14 fat 162 dt 12.03.14 sr 003727 fh 31 dt 12.03.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave