Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,186 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,465,277,652.00 2,186 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 771 2018-05-23 2018-05-28 18110030012018 Sherbime telefonike 602 KM paguar SMS fat.90784098 seri227202538 dat.8.3.2018,SMS mars 2018 fat.907795558 seri 227214271 dat.13.4.2018,SMS prill 2018 fat.90806480 seri 227225197 dat.20.5.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2018-05-23 2018-05-28 18010030012018 Sherbime telefonike 602 KM paguar linja LD prill 2018 fat.90802351 seri 227221206 dat 30.4.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 168,190 2018-05-17 2018-05-21 17110030012018 Uje 602 KM shpenzime ujii mars-prill 2018,Kont.159466-1 seri 2161932674,262200472,Kont.159467-1seri 261928200,262098476,Kont.159467-2seri 261928395,262204677,Kont.188777-1seri 261936102,262109893
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,903 2018-05-17 2018-05-21 17410030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. cel prill 2018 kodi 567214 seri 227824121 7
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,920 2018-05-17 2018-05-21 17510030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.tel.fix vila durres prill 2018 fat.nr.19 dat.15.5.2018 seri 27905483
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 544,767 2018-05-17 2018-05-21 17210030012018 Udhetim jashte shtetit 602 shpenz. udhetimi Prog.2184 dat.7.5.2018 Autorizimi 2184/1 dat.7.5.2018 urdh.Pagese dat. 7.5.2018 fat.178 dat.14.5.2018 seri 51258981,fat.179 dat.14.5.2018 seri 51258982,fat.182 dat.16.5.2018 seri 51258985, Prog.nr.1857/1 dat. 18.4.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 3,571,608 2018-05-17 2018-05-21 17310030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog.dat.17.4.2018,Fat. nr.41 dat.seri 43084110 dat.27.4.2018,Fat. nr.44 dat.30.4.2018 seri 43084113,fat.nr.46 dat.30.4.2018 seri 43084115,fat.nr.55 dat.30.4.2018 seri 43084124,fat.nr.56 dat.30.4.2018 seri 43084125,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,525 2018-05-14 2018-05-18 16910030012018 Shpenzime per honorare 602 KM kom.posacem shkresa nr.2137 dat.3.5.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 102,725 2018-05-14 2018-05-18 15810030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz.tel fix Aparati prill 2018,fat.04/18 dat.30.4.2018 seri 725582984, nr.klientit 3100001719675
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 808,540 2018-05-14 2018-05-18 16210030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 shpenz.pritje-percjellje Prog.nga dat 1 deri 30 prill 2018,Urdh. Pagese dat. 1.4.2018, fat. nr.52 dat.30.4.2018 seri 43084121,fat. nr.53 dat.30.4.2018 seri 43084122, fat.nr.54 dat.30.4.2018 seri 43084123
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 79,070 2018-05-14 2018-05-18 15910030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 ab. shtypi brendshem prill 2018 Kontrate sherbimi ne vazhdim nr.25 prot dat.3.1.2018 fat.nr.211 dat.8.5.2018 seri 614124471,fat. nr.212 dat.8.5.2018 seri 61412472
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 271,450 2018-05-14 2018-05-18 16510030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz. cel prill 2018 kodi ab.546022 seri 227812778 8
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 123,845 2018-05-14 2018-05-18 15710030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 shpenz. posta prill 2018 fat.nr.1459 dat.26.4.2018 seri 58061559,fat.nr.1826 dat. 26.4.2018 seri 58061126
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 29,965 2018-05-14 2018-05-18 16610030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem 602 shpenz.dieta,rimb.cel komisioni Shk.nr.2137 dat.3.5.2018, fat. 227801372 seri 1804241984937kup 5 dat. 24.4.2018, fat 227752014 seri 1804251962718 dat.3.8.2018 Prog.dat. 19.4.2018 Autorizim dat.19.4.2018 Fat.90794411 seri 227213160 DT 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 38,316 2018-05-14 2018-05-18 17010030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz. cel vodafon prill 2018, nr. ab.1069797 seri 23457862,nr. ab.2254579852 seri 23848846,nr.ab.22481038951 seri 238474762,nr.ab.238558101 seri 2384777956,nr.ab.2249690791 seri 238474140,nr.ab.212585822505 seri 238475119
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,076,651 2018-05-14 2018-05-18 15610030012018 Elektricitet 1003001 602 KM shpenz. energjie prill 2018 Kont. TR1B030110110037, seri 252235464,Kont. TR1B080034110039, Kont.TR1B110111207590 seri 251952719, Kont.TR1B110111207591 seri 251963881,Kont.TR1B110055105874 seri 251953128,Kont.TR1B110055110040
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,920 2018-05-14 2018-05-18 16010030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz.tel fix Vila Durres mars 2018 fat. nr.15 dat.27.4.2018 seri 27905479
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 55,920 2018-05-14 2018-05-18 16410030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Shpemz. pritje-percjellje, Prog. dat.29.3.2018 Urdh. Pagese dat.29.3.2018 fat. nr.34 dat.30.3.2018 seri 43095158,fat.nr.33 dat.30.3.2018 seri 43095157
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 122,400 2018-05-14 2018-05-18 16310030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Shpemz. pritje-percjellje, Prog. dat.11.4.2018 Urdh. Pagese dat.11.4.2018 fat. nr. 53 dat.20.4.2018 seri 43030119
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 36,201 2018-05-14 2018-05-18 16710030012018 Paga baze - Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem 602 KM rimb. cel,dieta,kom posacem fat.90798237 seri 227216831,kup 195 dat.25.4.2018,fat.90798243 seri 227216836 kup.196 dat.25.4.2018,fat.90794685 seri 227213424 kup 191 dat.12.4.2018,fat. 90792201 seri 227210720 kup 127dat.4.42018,fat.90
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,400 2018-05-14 2018-05-18 16810030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM rimb. cel komision KKT shk.nr.1069/3 dat.7.5.2018, fat. nr.4851 seri 229079432 kup nr.35 dat.4.5.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 224,500 2018-05-14 2018-05-18 16110030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 pritje-percjellje Prog. dat.16.4.2018 Urdh.Pagese dat. 16.4.2018 fat. nr.12 dat.20.4.2018 seri 43083441,prog.dat. 11.4.2018 Urdh.Pagese Dat. 11.4.2018 fat. nr.39 dat.17.4.2018 seri 43084108
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) U.N.D.P. Tirane 33,917,530 2018-04-30 2018-05-02 15510030012018 Transferime korrente - Kombet e Bashkuara 605 KM Kontributi i Qeverise Shqiptare Marreveshja baze 17 qershor 1991 Prog.OKB 2017-20121 fat. 4 prill 2018 Urdh. Pagese dt. 11.4.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,883,075 2018-04-25 2018-04-27 14810030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 61
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 1,230,320 2018-04-24 2018-04-27 14210030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenzime udhetimi,Prog.nr.1605/1 date 12.4.2018 Autorizim nr.1605/2 dat.12.4.2018 Urdh.Pagese dat.12.4.2018 fat.nr.138 dat.19.4.2018 seri 51258641
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 114,947 2018-04-25 2018-04-27 15410030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,277,338 2018-04-25 2018-04-27 15110030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 14
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 232,830 2018-04-24 2018-04-27 14110030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenzime udhetimi,Prog.nr.1741 date 10.4.2018 Autorizim nr.1741/1 dat.10.4.2018 Urdh.Pagese dat.10.4.2018 fat.nr.137 dat.19.4.2018 seri 51258640
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,709 2018-04-25 2018-04-27 15210030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,127,875 2018-04-25 2018-04-27 14910030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 46
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 236,625 2018-04-25 2018-04-27 15310030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,423,179 2018-04-25 2018-04-27 15010030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 40
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000 2018-04-24 2018-04-26 14510030012018 Udhetim i brendshem 602 KM dieta brenda vendit Prog. dat. 10.1.2018 Autorizim dat. 10.1.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,700 2018-04-24 2018-04-26 14710030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz. cel kodi ab.212585822505 seri 238449527 mars 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 32,000 2018-04-24 2018-04-26 14410030012018 Udhetim i brendshem 602 KM dieta brenda vendit Prog. dat. 10.1.2018,Autorizim dat. 10.1.2018,Prog. dat. 29.3.2018,Autorizim dat. 29.3.2018,Prog. dat. 5.1.2018,Autorizim dat. 5.1.2018,Prog. dat. 21.2.2018,Autorizim dat. 21.2.2018 Prog. dat. 19.2.2018 Autorizim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,360 2018-04-24 2018-04-26 14310030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per pritje e percjellje - Udhetim i brendshem 602 KM shpenz.pritje-percjellje , dieta rimb. cel Harito, mars 2018, Prog.dat. 11.1.2018 Autorizim dat. 11.1.2018 Shkrese nr. 908 dat. 21.2.2018, fat. 114 seri 5679614 Kup. nr. 9 dat. 28.2.2018 MA. nr.92996 dat.4.4.2018 Kup.nr.14 , Prog.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 85,420 2018-04-24 2018-04-26 14610030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab. shtypi brendshem mars 2018 kontrat ne sherbim nr. prot 25 dat. 3.1.2018 fat. nr. 175 dat.11.4.2018 seri 58061885, fat. nr.176 dat. 11.4.2018 seri 58061886
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2018-04-24 2018-04-26 14010030012018 Sherbime telefonike 602 KM paguar linja tel.LD mars 2018 fat. 90792932 date 31.3.2018 seri 227211474
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 830,400 2018-04-18 2018-04-24 13710030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat.18.12.2017 Preventiv dat. 21.12.2017 Kontrat porosie dat.21.12.2018 Urdh.Pagese dat. dat. 18.12.2017 situacion dat. 8.1.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 23,715 2018-04-18 2018-04-24 13410030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel mars 2018, nr.ab.1069797 seri 238432189, nr.ab.2254579852 seri 238456978,nr.ab.22481038951 seri 238449164
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave