Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) B360 Tirane 384,000 2014-07-23 2014-07-24 36910170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602-Minis.Mbrojtje riparim sistemi hyrej-dalje up 44 dt 23.4.14 ftese oferte ,pv 41 dt 6.5.14, nj.fituesi 5.5.14 kontrate 3984/1 dt 21.5.14 ft 89 dt 2.6.14 seri 14508089
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 2,800 2014-07-22 2014-07-23 36010170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 106 dt 30.4.14 seri 05947744 program 3210/2 dt 25.4.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 18,000 2014-07-22 2014-07-22 36210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 2742 dt 10.7.14 program 5837 dt 9.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ROLAND DEDJA Tirane 18,000 2014-07-22 2014-07-22 36310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 52 dt 10.7.14 seri 15310402 program 5837 dt 9.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,561,338 2014-07-21 2014-07-22 35210170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-Minis.Mbrojtje buxheti operativ PU TAMPA shkresa 18 dt 18.7.14 15000$*103.9leke
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 190,000 2014-07-22 2014-07-22 36610170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni ft 8 dt 27.5.14 seri 6782358 up 52 dt 16.5.14, urdher 613 dt 16.5.14, 624 dt 19.5.14, urdher 624 dt 26.5.14 pv dt 22.5.14 ,nj.fituesi dr 22.5.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,110 2014-07-21 2014-07-22 35410170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,ft 10613570, dt 1.7.14 kodi 1058529,ft 119609086 dt 1.7.14 kodi 1063114
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) XHEKOSHPK Tirane 18,000 2014-07-22 2014-07-22 36110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 312 dt 9.7.14 program 5837 dt 9.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,171,965 2014-07-17 2014-07-17 34910170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-Minis.Mbrojtje buxheti paga,operativ PU SARAJEVE(q.daneze) K.Jano shkresa 10/2 dt 10.7.14 23000euro*140.4leke
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 424,508 2014-07-11 2014-07-11 35010170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-Minis.Mbrojtje buxheti paga,operativ PU KROACI i.nocka shkresa 10/3 dt 10.7.14 3000euro*140.4lek 20euro komision
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 39,000 2014-07-10 2014-07-11 34410170012014 Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje dieta ,rimbursim pashap.sherbimi autorizim 13.6.14 plan verifikimi 4148/1 dt 13.6.14 urdh 791 dt 18.6.14, listpagesa bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 147,186 2014-07-11 2014-07-11 35110170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-Minis.Mbrojtje buxheti operativ PU TAMPA shkresa 10/4 dt 10.7.14 1400$*103.3leke
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 185,000 2014-07-10 2014-07-11 34710170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602-Minis.Mbrojtje sherbim mirembajtje programi komp.alpha kontr 5661 dt 7.7.14 ft 565 dt 7.7.14 seri 13768864 shkresa 1915 dt 7.5.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,276,509 2014-07-11 2014-07-11 34810170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-Minis.Mbrojtje buxheti paga,operativ AU SHBA shkresa 10/1 dt 10.7.14 22000$*103.3leke, 33$komision bankar
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 67,200 2014-07-10 2014-07-11 34510170012014 Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje dieta ,rimbursim pashap.diplomatike dhe cel urdh 771 dt 16.6.14,urdh 795 dt 18.6.14,autorizim 4618/5 dt 20.6.14,plan verifikimi 4618/2 dt 23.6.14 listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2014-07-10 2014-07-11 34610170012014 Udhetim i brendshem 602-Minis.Mbrojtje dieta autorizim 4/7 dt 4.7.14 i.jano listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 74,060 2014-07-09 2014-07-10 34210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje program 2450/1 dt 20.6.14 ft 2654 dt 23.6.14 seri 14872654
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 66,500 2014-07-09 2014-07-10 34310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje program 2039/2 dt 26.5.14 ft 2592 dt 11.6.14 seri 14872592
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 292,049 2014-07-09 2014-07-10 33810170012014 Ndihme ekonomike - Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje shperblim , ndihme ekonomike shkrese 1479 dt 7.4.14, urdh.12 dt 8.1.14, shkresa 1681 dtv 18.4.14, urdh 1521 dt 18.7.14, shkresa min.fin 7963/1, 8419/1 dt 27.6.14 i.zeneli, a.zogu
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SKY HOTEL'S Tirane 58,500 2014-07-09 2014-07-10 34110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje program 2450/1 dt 20.6.14 ft 346 dt 22.6.14 seri 12244068
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 210,300 2014-07-09 2014-07-10 34010170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 69 dt 9.6.14 urdh 732 dt 9.6.14 ft.oferte ,p.v 71 dt 11.6.14 nj.fituesi 11.6.14 ft 159 dt 11.6.14 seri 7269613
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,404,000 2014-07-08 2014-07-08 33910170012014 Paga baze - Udhetim jashte shtetit 600-602 Minis.Mbrojtje konvertim valute per paradhenie page autorizim kerkese 7.7.14 10000euro*140.4 lek,udhezim 2 dt 2.5.14 urdher emerime 857 dt 25.6.14,796 dt 18.6.14, 791,792,795 dt 18.6.14,771 dt 16.6.14, 859 dt 25.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 45,000 2014-07-03 2014-07-04 33510170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avjoni up 71 dt 11.6.14, f.oferte, nj,fituesi 12.6.14 ft 160 dt 13.6.14 seri 7269614 urdher 105 dt 12.2.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 3,000 2014-07-04 2014-07-04 32710170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenz.pritje medaljeft 39 dt 12.6.14 seri 14498891 fh 25 dt 12.6.14 program 2379 dt 17.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 15,000 2014-07-03 2014-07-04 33710170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpen.pritje ft 5 dt 9.6.14 seri 7336755 program 2421 dt 19.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,500 2014-07-04 2014-07-04 32410170012014 Udhetim i brendshem 602-Minis.Mbrojtje shpenz.dieta autorizim 1061/1 dt 7.2.14 , 103 dt 19.5.14, 2157 dt 12.3.14, 147/1 dt 13.1.14 list pagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 113,400 2014-07-03 2014-07-04 33410170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avjoni up 59 dt 30.5.14, f.oferte, nj,fituesi 3.6.14 ft 145 dt 3.6.14 seri 7269499 urdher 304 dt 14.2.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 20,249 2014-07-03 2014-07-04 32610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpen.pritje ft 147 dt 11.6.14 seri 15158697 program 2039/2 dt 26.5.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 5,000 2014-07-03 2014-07-04 33610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpen.pritje ft 1 dt 28.5.14 seri 7336751 program 2421/2 dt 5.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2014-07-04 2014-07-04 32510170012014 Udhetim i brendshem 602-Minis.Mbrojtje shpenz.dieta autorizim 27/6 dt 27.6.14 urdher 281 dt 27.5.14 list pagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 67,000 2014-07-03 2014-07-04 32910170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avjoni up 57 dt 27.5.14, f.oferte, nj,fituesi 29.5.14 ft 133 dt 29.5.14 seri 7269486 urdher 663 dt 26.5.14 p.v 48 dt 29.5.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ENXHI TAIPI(L41601040A) Tirane 85,000 2014-07-03 2014-07-04 33310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje blerje medalje up 70 dt 10.6.14 urdh 731 dt 9.6.14 f oferte , nj,fit 11.6.14 pv 70 dt 11.6.14 ft 21 dt 18.6.14 seri 7288321
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 75,000 2014-07-03 2014-07-04 33010170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avjoni up 67 dt 3.6.14, f.oferte, nj,fituesi 4.6.14 ft 152 dt 5.6.14 seri 7269606 urdher 700 dt 5.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ERCON Tirane 66,550 2014-07-03 2014-07-04 33210170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 58 dt 27.5.14 nj.fituesi 28.5.14 pv 47 dt 28.5.14 urdh 661 dt 26.5.14 ft 64 dt 30.5.14 seri 09936864
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 111,860 2014-07-03 2014-07-04 33110170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avjoni up 55 dt 23.5.14, pv emergj. 23.5.14 urdher 651 22.5.14 ft 354 dt 23.5.14 seri 6888773
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALB - SIGURACION Tirane 1,260 2014-07-03 2014-07-04 32810170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje siguracion shendetesor ft 174 13.6.14 urdh.677 29.5.14, 700 3.6.14, 698 2.6.14 fleta siguracioni
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) 3H Tirane 65,000 2014-07-02 2014-07-03 32310170012014 Paga baze 602 Minis.Mbrojtje ndalese nga paga qershor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,930,677 2014-07-01 2014-07-02 31910170012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat qershor 2014,plan 416/343
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,619,833 2014-07-01 2014-07-02 32010170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat liste pritje qershor 2014,26 punonjese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,291,882 2014-07-01 2014-07-02 31710170012014 Paga baze - Shperblim per ish-ushtaraket - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat qershor 2014,plan 416/343
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave