Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,852 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 7,171,732,692.00 2,852 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 9,459,480 2018-09-21 2018-09-24 47010110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 33 dt 31/08/18 seri 64996462,Akti marjes dorez dt 31/08/18 DAR Vlore,Fl hyrja nr 9 dt 31/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 40,000 2018-09-19 2018-09-24 45210110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare Komisioni i posacem i shpronesimeve, Urdh. nr 620 dt 06/12/2017,Vendimi nr 2 dt 18/05/2018 dhe 3 dt 30/05/2018,Bordero dt 17/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 14,355,480 2018-09-21 2018-09-24 46110110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 21 dt 28/08/18 seri 468920000,Akti marjes dorez dt 28/08/18 DAR/Durres,Fl hyrja nr 10,11 dt 28/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 7,260,180 2018-09-21 2018-09-24 46510110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 26 dt 31/08/18 seri 64996455,Akti marjes dorez dt 31/08/18 DAR Korce,Fl hyrja nr 8 dt 31/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 9,032,000 2018-09-21 2018-09-24 46710110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 28 dt 30/08/18 seri 64996457,Akti marjes dorez dt 30/08/18 ZA Lushnje,Fl hyrja nr 18 dt 30/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 3,918,340 2018-09-21 2018-09-24 46810110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 28 dt 30/08/18 seri 64996457,Akti marjes dorez dt 30/08/18 ZA Lushnje,Fl hyrja nr 18 dt 30/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 3,272,940 2018-09-21 2018-09-24 46910110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 29 dt 29/08/18 seri 64996458,Akti marjes dorez dt 29/08/18 DAR Fier,Fl hyrja nr 13 dt 29/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 376,084 2018-09-21 2018-09-24 47310110012018 Elektricitet 1011001 MASR, energji elektrike, fat.nr.288447622 dt.31/08/2018 M/Gusht 2018, kodi klienti TR1C110110045053, nr.kontrate C45053
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,000 2018-09-19 2018-09-24 45310110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare Komisioni i posacem i shpronesimeve, Urdh. nr 620 dt 06/12/2017,Vendimi nr 2 dt 18/05/2018 dhe 3 dt 30/05/2018,Bordero dt 17/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 6,647,760 2018-09-21 2018-09-24 46210110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 22 dt 28/08/18 seri 64996451,Akti marjes dorez dt 29/08/18 DAR Berat,Fl hyrja nr 09 dt 30/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 2,366,400 2018-09-21 2018-09-24 46610110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 27 dt 30/08/18 seri 64996456,Akti marjes dorez dt 30/08/18 ZA Peqin ,Fl hyrja nr 4 dt 30/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 2,680,320 2018-09-21 2018-09-24 47210110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre erj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 38 dt 06/09/18 seri 64996467,Akti marjes dorez dt 06/09/18 ZA Mirdite,Fl hyrja nr 10 dt 06/09/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,000 2018-09-19 2018-09-24 45110110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare Komisioni i posacem i shpronesimeve, Urdh. nr 620 dt 06/12/2017,Vendimi nr 2 dt 18/05/2018 dhe 3 dt 30/05/2018,Bordero dt 17/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,946,166 2018-09-19 2018-09-21 45710110012018 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MASR,transferte euro 14994,kursi 129,6(DZHW GmbH), Mareveshja nr prot 4849/1 dt 19/04/2018 Pjesmarje ne EUROSTUDENT,Invoic Nr ARA/20180359 dt 23/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 481,100 2018-09-18 2018-09-20 44910110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare vleresusit e teksteve Klasa 4 dhe 9 2018, Urdh nr 671 dt 29/12/2017, Vendimi i komisionit te miratim.te tekstev dt 20/07/2018, bordero dt 14/09/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,500 2018-09-18 2018-09-20 44810110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare vleresusit e teksteve Klasa 4 dhe 9 2018, Urdh nr 671 dt 29/12/2017, Vendimi i komisionit te miratim.te tekstev dt 20/07/2018, bordero dt 14/09/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2018-09-18 2018-09-20 45010110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare vleresusit e teksteve Klasa 4 dhe 9 2018, Urdh nr 671 dt 29/12/2017, Vendimi i komisionit te miratim.te tekstev dt 20/07/2018, bordero dt 14/09/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,008,950 2018-09-18 2018-09-20 44710110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare vleresusit e teksteve Klasa 4 dhe 9 2018, Urdh nr 671 dt 29/12/2017, Vendimi i komisionit te miratim.te tekstev dt 20/07/2018, bordero dt 14/09/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 17,856 2018-09-13 2018-09-17 24310110012018 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MASR blerje dokum.shkollor (deftesa),Urdh Prok Minist Brendsh. nr 06 dt 04/04/2018, njof. fitusi nr 6/17 dt 02/07/2018,Mare.kuader nr 6/19 dt 06/07/18,Kontr. nr 7462/1 dhe 8326 dt 12,30/07/18,Fat nr 296 dt 31/07/18,seri66344569,fl.hy.37
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2018-09-13 2018-09-17 24010110012018 Te tjera transferta tek individet MASR,ndihme nga fondi i vecante,Shkresa MIn Fin nr 15419/1 dt 29/08/2018,Urdh nr 384 dt 09/07/2018 bordero dt 10/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 162,115 2018-09-13 2018-09-17 24110110012018 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MASR blerje dokum.shkollor (deftesa),Urdh Prok Minist Brendsh. nr 06 dt 04/04/2018, njof. fitusi nr 6/17 dt 02/07/2018,Mare.kuader nr 6/19 dt 06/07/18,Kontr. nr 7462/1 dhe 8326 dt 12,30/07/18,Fat nr 267 dt 13/07/18 seri 66344540,fl hyrj 34,
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 2,400,000 2018-09-13 2018-09-17 24410110012018 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MASR blerje dokum.shkollor (pulla),Urdh Prok Minist Brendsh. nr 06 dt 04/04/2018, njof. fitusi nr 6/17 dt 02/07/2018,Mare.kuader nr 6/19 dt 06/07/18,Kontr. nr 7462/1 dt 12/07/2018,Fat nr nr 294 dt 30/07/2018 seri 66344567, fl hyrje 36
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 743,489 2018-09-13 2018-09-17 24210110012018 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MASR blerje dokum.shkollor (deftesa),Urdh Prok Minist Brendsh. nr 06 dt 04/04/2018, njof. fitusi nr 6/17 dt 02/07/2018,Mare.kuader nr 6/19 dt 06/07/18,Kontr. nr 7462/1 dhe 8326 dt 12,30/07/18,Fat nr 268,269 dt 21/07/18,seri 66344541/542
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 160,123 2018-09-11 2018-09-14 41410110012018 Shpenzime per honorare MASR sherbim perkthim (Direktiva 2005/36/EC Parlament Europi),Urdh nr 115 dt 13/03/2018,Kontrate sherbimi nr 2727/1 dt 23/04/2018,P.Verbal produkt pune dt 29/05/2018,Bordero dt 28/08/2018,Tatim i mbajtur burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,964,593 2018-09-10 2018-09-13 43410110012018 Bursa - Sherbimet bankare MASR,burse ekselence, GBP 34339,57 Dean Ēelaj, Urdh Nr 507 dt 22/08/2018,Aktmareveshja nr 8722/3 dt 29/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,678,773 2018-09-10 2018-09-13 43110110012018 Bursa - Sherbimet bankare MASR,burse ekselence, USD 68179,69 Klea Matia, Urdh Nr 507 dt 22/08/2018,Aktmareveshja nr 8722/9 dt 29/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,603,437 2018-09-10 2018-09-13 43310110012018 Bursa - Sherbimet bankare MASR,burse ekselence, GBP 45677,57Grei Muskaj, Urdh Nr 507 dt 22/08/2018,Aktmareveshja nr 8722/2 dt 29/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,493,998 2018-09-10 2018-09-13 43910110012018 Bursa - Sherbimet bankare MASR,burse ekselence, GBP 24165,57 Hermina Simoni, Urdh Nr 507 dt 22/08/2018,Aktmareveshja nr 8722/8 dt 29/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 1,943,131 2018-09-10 2018-09-13 42810110012018 Te tjera transferime korrente MASR Subvesion M/ Korrik 2018,Aut nr 8493/1 dt 03/09/2018 Shkresa percjell nr 120 dt 01/08/2018 (Situacion shpenzimesh)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,245,629 2018-09-10 2018-09-13 43210110012018 Bursa - Sherbimet bankare MASR,burse ekselence, GBP 29365,57 Denis Beqja, Urdh Nr 507 dt 22/08/2018,Aktmareveshja nr 8722/1 dt 29/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,446,339 2018-09-10 2018-09-13 43510110012018 Bursa - Sherbimet bankare MASR,burse ekselence, USD 83874,69 Teuta Turani Urdh Nr 507 dt 22/08/2018,Aktmareveshja nr 8722/4 dt 29/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,030,545 2018-09-10 2018-09-13 43610110012018 Bursa MASR,burse ekselence, GBP 34837,57 Enea Sharxhi, Urdh Nr 507 dt 22/08/2018,Aktmareveshja nr 8722/5 dt 29/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,146,805 2018-09-11 2018-09-13 43710110012018 Bursa - Sherbimet bankare MASR, burse ekselence Euro 8850 Rei Rembeci,Urdh nr 507 dt 22/08/2018,Aktmareveshja nr 8722/6 dt 29/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,599,101 2018-09-10 2018-09-13 43810110012018 Bursa - Sherbimet bankare MASR,burse ekselence, GBP 45647,57 Sara Beqiri, Urdh Nr 507 dt 22/08/2018,Aktmareveshja nr 8722/7 dt 29/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Rezidenca Studentore Universitare Nr. 1 Tirane 15,506,448 2018-09-04 2018-09-06 42410110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Korrik 2018,Aut nr prot.8493/1 dt 03/09/2018,Shkresa percjell nr 580 dt 06/08/2018(Situac shpenziomesh M/Korrik)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,912,040 2018-09-04 2018-09-06 42710110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Korrik 2018,Aut nr prot.8493/1 dt 03/09/2018,Shkresa percjell nr 29/6 dt 06/08/2018(Situac shpenziomesh M/Korrik
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,898,674 2018-09-04 2018-09-06 42610110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Korrik 2018,Aut nr prot.8493/1 dt 03/09/2018,Shkresa percjell nr 76 dt 10/08/2018(Situac shpenziomesh M/Korrik
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,803,953 2018-09-04 2018-09-06 42910110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Korrik 2018,Aut nr prot.8493/1 dt 03/09/2018,Shkresa percjell nr 303 dt 16/08/2018(Situac shpenziomesh M/Korrik
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 9,221,316 2018-09-04 2018-09-06 42510110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Korrik 2018,Aut nr prot.8493/1 dt 03/09/2018,Shkresa percjell nr 700 dt 10/08/2018 (Situac shpenziomesh M/Korrik )
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARB - SECURITY SH.P.K Tirane 245,221 2018-09-04 2018-09-06 43010110012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR,Sherbim rojet civile,M/Qershor 2018, Kerkese e Kompanise Nr prot 174 dt 05/08/2018(ProtkMASR 8879 dt 28/08/2018),Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 7741/1 dt 14/08/2017,Fat nr 1894 dt 25/06/2018 seri 62938425
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave