Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 7,968 2014-08-06 2014-08-07 34510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PROG PRITJE PROG 154/1 DT 07.03.14 FAT 9 DT 31.03.14 SR 05922127
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,876,960 2014-08-06 2014-08-07 35110150012014 Karburant dhe vaj 1015001 MIN E JASHTME KARBURANT UP 4/3 DT 19.02.14 KONT 188/1 DT 02.06.14 FAT 11 DT 09.06.14 SR 14807461 FH 38 DT 09.06.2014 AUTORIZM NGA MIN E BRENDSHME 16.05.2014 NR 4/11
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) NATYRA Tirane 390,000 2014-08-06 2014-08-07 35710150012014 Kancelari MIN E JASHTME KANCALERI UP 13 DT 14.05.14 FTESE OFERTE 13/1 DT 14.05.14 FAT 64 DT 04.07.14 SR 6206764 FH 2 DT 04.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 511,920 2014-08-06 2014-08-07 35410150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIPARIM MAKINE KONT EN VAZHD 187/6 DT 28.08.13 FAT 95+96+98+DT 147.07.14 SR 11273396+11273397+11273399
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 81,000 2014-08-06 2014-08-07 34010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 353 DT 16.06.14 FAT 263 DT 17.06.14 SR 12029827
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 15,054 2014-08-06 2014-08-07 34810150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME POSTA VKM 241 DT 31.03.11 URDHER MIN 93 DT 10.03.14 KONT 93/2 DT 10.03.14 FAT 2889 DT 26.06.14 SR 11510765
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 22,000 2014-08-06 2014-08-07 33910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME DHURATA UP 12 DT 09.03.14 PV 12/1+12/2 DT 09.03.14 FAT 20 DT 10.03.14 SR 12304871 FH 46 DT 10.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SKY HOTEL'S Tirane 24,500 2014-08-06 2014-08-07 35510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 2 DT 25.06.14 FAT 383 DT 01.07.14 SR 12244087
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 46,000 2014-08-06 2014-08-07 36210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PRO 41 DT 17.07.14 FAT 256 DT 21.07.14 SR 16058257
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) S I R E T A 2F Tirane 180,000 2014-08-06 2014-08-07 33810150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MIN E JASHTMEMIREMBAJTJE E AMBIENTEVE T EJASHTME UP 27 DT 18.06.14 FTESE OFERTE 27/1 DT 18.06.14 PV 27/2 DT 20.06.14 FAT 140 DT 03.07.14 SR 14752643
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LAURETA PLEPI Tirane 52,980 2014-08-06 2014-08-07 36610150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME RIP KONDICIONER UP 11 DT 25.03.14 FTESE OFERTE 11/1 DT 25.03.14 PV 11/3 DT 28.03.14 KOTN 02.04.14 FAT 31 DT 03.07.14 SR 6163931
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BT SOLUTIONS Tirane 293,520 2014-08-06 2014-08-07 35810150012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIN E JASHTME MAT IT UP 35 DT 01.07.14 FTESE OFERTE 35/1 DT 01.07.14 FAT 141 DT 07.07.14 SR 13178181 FH 43 DT 07.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "ALTEC" SHPK Tirane 105,060 2014-08-06 2014-08-07 36510150012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIN E JASHTME MAT HIDRAULIKE UP 33 DT 25.06.14 FTES EOFERTE 33 DT 25.06.14 FAT 22 DT 07.07.14 SR 88230534 FH 44 DT 07.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 345,600 2014-08-06 2014-08-07 36410150012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim MIN E JASHTME MAT EELKTRIKE UP 34 DT 26.06.14 FTESE OFERTE 34/1 DT 26.06.14 FAT 263 DT 01.07.14 SR 15437438 FH 41 DT 01.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,000 2014-08-07 2014-08-07 37510150012014 Udhetim i brendshem MIN E JASHTME dieta uedher min 137 dt 16.04.14 vkm 864 dt 23.07.10 vkm 335 dt 02.09.97
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SULOLLARI Tirane 1,120,440 2014-08-06 2014-08-07 36910150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve MIN E JASHTME KONDICIONER UP 205 DT 10.06.14 NJOFT FIT 205/1 DT 09.07.14 KONT 205/7 DT 16.07.14 FAT 19 DT 17.07.14 SR 11227319 FH 6 DT 17.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 27,584 2014-08-06 2014-08-07 34110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 353 DT 16.06.2014 FAT 74162867 DT 19.06.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 5,087,450 2014-08-06 2014-08-07 37110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME PRITJE URDHER MIN 202 DT 10.06.14 PROG 18.06.14 FAT 111 DT 29.07.14 SR 13166601
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 34,850 2014-08-06 2014-08-07 36110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PRO 147 DT 11.04.14 FAT 28 DT 14.04.14 SR 02172178
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,442 2014-08-06 2014-08-07 34710150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME POSTA VKM 241 DT 31.03.11 URDHER MIN 93 DT 10.03.14 KONT 93/2 DT 10.03.14 FAT 2482 T 26.05.14 SR 11523111
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 860,494 2014-08-01 2014-08-01 33310150012014 Paga baze - Sherbime telefonike MIN E JASHTME paga korrik 2014 nr pun 137/137 , 50/4,kont 9/9
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,050,140 2014-08-01 2014-08-01 33110150012014 Paga baze - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Te tjera transferta tek individet MIN E JASHTME paga korrik 2014 nr pun 137/137 , 50/4,kont 9/9
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 705,175 2014-08-01 2014-08-01 33410150012014 Paga baze - Uje MIN E JASHTME paga korrik 2014 nr pun 137/137 , 50/4,kont 9/9
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 91,000 2014-08-01 2014-08-01 33510150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME rimb shp.telefoni VKM 864 23.07.2014 liste pagese
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,273,107 2014-08-01 2014-08-01 33210150012014 Paga baze - Sherbime telefonike MIN E JASHTME paga korrik 2014 nr pun 137/137 , 50/4,kont 9/9
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 148,250 2014-07-31 2014-07-31 33010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME pritje zyrtare program 7 01.07.2014 fat 8 28.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 490,259 2014-07-25 2014-07-25 32910150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDH 30.6.2014 fat 18.7.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) QENDRA "ASSIST IMPACT" Tirane 133,371 2014-07-25 2014-07-25 12310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 34,794 2014-07-25 2014-07-25 32810150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDH 14.7.2014 f 14.7.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "AAC - LUSHNJA"(L32522591O) Tirane 132,477 2014-07-25 2014-07-25 12410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FOND.INTERNAC.VIRTUAL E HOSPIT.FOUNDAT Tirane 50,650 2014-07-25 2014-07-25 11610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQ.CHEMONICS INTERNATIONAL INC. Tirane 884,598 2014-07-25 2014-07-25 11910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 61,033 2014-07-25 2014-07-25 32710150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDH 14.7.2014 f 14.7.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FSHAN / AAEF Tirane 2,302,471 2014-07-25 2014-07-25 12210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQESIMI E ARD, INC. Tirane 5,463,519 2014-07-25 2014-07-25 12010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB.AMERIC.DEVELOP.FOUND.DE Tirane 12,484,733 2014-07-25 2014-07-25 11710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ABT ASSOCIATES Tirane 1,585,625 2014-07-25 2014-07-25 11810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FOND F.S.V.C(FIN SERV VOLUN CORPS) Tirane 305,627 2014-07-25 2014-07-25 11510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FO. SHQIP."PER TE DR.PERS.ME AFTE.KUF" Tirane 135,668 2014-07-25 2014-07-25 12510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KORPORATA FINANCIARE NDERKOMBETARE(IFC) Tirane 3,016,189 2014-07-25 2014-07-25 10110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 12419 dt 14.07.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave