Pagesa tė Thesarit 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 196
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 51,618 2014-12-30 2014-12-31 164110940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Prill 2009
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ANDREA EMINI Fier 186,000 2014-12-30 2014-12-31 14310180092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SH.I.SH. Fier 1018009 sherbime funerale
Parqet Kombetare Apolloni (0909) AUTUGRIL KRASNIQI PETROL Fier 151,470 2014-12-30 2014-12-31 6510120642014 Karburant dhe vaj Parku Apollon 1012064 karburant
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 5,956 2014-12-30 2014-12-31 610100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER AGRON VELIAJ
Komuna Levan (0909) A & E ENGINEERING SH.P.K Fier 475,200 2014-12-31 2014-12-31 46024140012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime K Levan Fier 2414001 te prapambetura likujdim fature
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 45,480 2014-12-30 2014-12-31 19021110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Qendra Ekonomike Kultures (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 50,000 2014-12-30 2014-12-31 29921110042014 Shpenzime per honorare TSTIM NE BURIM NGA DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
Qendra Ekonomike Kultures (0909) C.C.S. Fier 10,000 2014-12-30 2014-12-31 27221110042014 Kancelari MATERIALE PER DREJTORINE E ARTIT DHE KULTURES FIER
Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 306,000 2014-12-30 2014-12-31 24821110132014 Shpenzime per honorare SHPERBLIM NGA SHUMESPORTI FIER
Klubi I Futbollit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 8,940 2014-12-30 2014-12-31 25321110132014 Uje QERSHOR 2014 SHUMESPORTI FIER
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 22,502 2014-12-30 2014-12-31 17010940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Korrik 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 600,401 2014-12-30 2014-12-31 166110940102014 Kontribute per sigurime shoqerore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Maj 2009
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 9,805 2014-12-30 2014-12-31 3810120652014 Karburant dhe vaj Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) "BITI - MO" Fier 898,248 2014-12-30 2014-12-31 5110100492014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit RIMBURSIM PER SUBJEKTIN BITI MO
Reparti i NSH Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 29,957 2014-12-31 2014-12-31 28510160192014 Kancelari K.Policise N.SHFier 1016019 kancelari diference fature
Drejtoria Vendore e Policise Fier (0909) ALĒE Fier 42,398 2014-12-31 2014-12-31 55310160272014 Kontribute per sigurime shoqerore - Te tjera transferta tek individet D Policise Fier 101627 likujdim fature
Parqet Kombetare Apolloni (0909) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Fier 139,505 2014-12-30 2014-12-31 6910120642014 Sherbime te printimit dhe publikimit Parku Apollon 1012064 materiale
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 7,220 2014-12-30 2014-12-31 710100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PERPLATON PEPA
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) FABIAN 07 Fier 588,000 2014-12-30 2014-12-31 1110100492014 Tatim mbi fitimin nga subjektet e sektorit privat - TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit KTHIM DETYRIME TE PAGUARA TEPER FABIANI 07
Komuna Levan (0909) VELIAJ PETROL Fier 360,192 2014-12-31 2014-12-31 46124140012014 Karburant dhe vaj K Levan Fier 2414001 likujdim fature
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 12,000 2014-12-30 2014-12-31 19421110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 12,000 2014-12-30 2014-12-31 19321110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BATERI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) FATMIR GROPA Fier 36,000 2014-12-30 2014-12-31 18521110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) BESNIK VELIAJ 1 Fier 65,000 2014-12-30 2014-12-31 18621110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GOMA PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 492,000 2014-12-30 2014-12-31 25021110132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TRAJTIM USHQIMOR NGA SHUMESPORTI FIER
Bashkia Roskovec (0909) AMARA+A SH.P.K Fier 3,046,080 2014-12-30 2014-12-31 34821130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 24,923 2014-12-30 2014-12-31 16710940102014 Shtese page per funksionin Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Maj 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 11,800 2014-12-31 2014-12-31 17910940102014 Kontribute per sigurime shoqerore TATIM PAGE ALUIZNI FIER DETYRIM I PRAPAMBETUR
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 573,182 2014-12-30 2014-12-31 12610940102014 Kontribute per sigurime shoqerore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Janar 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 51,360 2014-12-30 2014-12-31 16210940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Mars 2009
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 8,250 2014-12-30 2014-12-31 3710120652014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 9,750 2014-12-30 2014-12-31 3610120652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 8,850 2014-12-30 2014-12-31 510100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER MITAT VELIAJ
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 8,820 2014-12-30 2014-12-31 510100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER ARBEN MANAJ
Komuna Cakran (0909) ARTUR MALENAJ Fier 21,000 2014-12-30 2014-12-31 38524230012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHERBIM INTERNETI TETOR NENTOR DHJETOR 2014
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) ALEX - 99 Fier 55,000 2014-12-30 2014-12-31 19721110082014 Ilaēe dhe materiale mjeksore PESTICIDE PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Komuna Mbrostare (0909) VIKO/F Fier 164,400 2014-12-31 2014-12-31 57924100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 42,000 2014-12-30 2014-12-31 18721110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BATERI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Komuna Cakran (0909) J O R D I L SH.A. Fier 48,760 2014-12-30 2014-12-31 38424230012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 5% GARANCI PUNIMI KOMUNA CAKRAN DETYRIM I PRAPAMBETUR
Komuna Levan (0909) S I L A Fier 298,200 2014-12-31 2014-12-31 45024140012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit K Levan Fier 2414001 likujdim fature
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 419