Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 326,700 2014-08-29 2014-08-29 40010170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta,up nr 87/2 d t02.07.2014,um nr 852 d t25.06.2014,njoftim fituesi dt 04.07.2014,fat nr 68 dt 07.07.2014,seri 6782418
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,972,029 2014-08-29 2014-08-29 45410170012014 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-605-Minis.Mbrojtje,kuote anetaresie Pu Bruksel,141.849,49 euro,shkrese nr 138 dt 22.08.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 3,000 2014-08-29 2014-08-29 450101700120141 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 209/2 dt 26.05.2014,fat nr 36 dt 10.06.2014,seri 14498888
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 3,000 2014-08-29 2014-08-29 45510170012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602-Minis.Mbrojtje buxheti tarife gjyqi,shkrese nr 6828/3 dt 27.08.2014,kerkese padi nr 6828/1 dt 25.08.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,500 2014-08-29 2014-08-29 44710170012014 Udhetim i brendshem 602-Minis.Mbrojtje dieta,urdher nr 425 dt 23.07.2014,liste pagese Gusht 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 134,960 2014-08-29 2014-08-29 452101700120141 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta,up nr 98 dt 30.07.2014,um nr 357 dt 25.06.2014,njoftim fitu dt 31.07.2014,fat nr 190 dt 01.08.2014,seri 7269551
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,000 2014-08-29 2014-08-29 44810170012014 Udhetim i brendshem 602-Minis.Mbrojtje dieta,urdher nr 425 dt 23.07.2014,liste pagese Gusht 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ROLAND DEDJA Tirane 14,400 2014-08-29 2014-08-29 42210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 6471/1 d t01.08.2014,fat nr 69 dt 06.08.2014,seri 15310419
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 87,000 2014-08-29 2014-08-29 451101700120141 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta,up nr 86/1 d t26.06.2014,njoftim fitue dt 27.06.2014,fat nr 176 d t27.06.2014,seri 7269631,um nr 770 d t16.06.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 145,499 2014-08-27 2014-08-28 44310170012014 Udhetim jashte shtetit 600- Minis.Mbrojtje bl bileta ur. 1010 dt 4.08.2014 up 103 dt 4.08.2014 urdh 791 dt 18.06.2014 um 856 dt 25.06.2014 urdh 885/1 dt 7.8.2014 fat 192 dt 6.08.2014 seri 7269553
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 159,000 2014-08-27 2014-08-28 44110170012014 Udhetim jashte shtetit 600- Minis.Mbrojtje bl bileta up 98dt 29.07.2014 urdh 987dt 29.07.2014 ft. oferte nj. fit 1.08.2014 fat 96 dt 1.08.2014 seri 6782445
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 596,637 2014-08-27 2014-08-28 43710170012014 Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje DIETA BR VENDI & JASHTE VENDI PR, 26.05.2014 URDH 237 DT 10.03.2014 URDH 17719 DT 6.06.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 398,000 2014-08-27 2014-08-28 44410170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bl. bileta urdh 102 dt 4.08.2014 urdh 903 dt 4.07.2014 pv 102 dt 5.08.2014 ft. oferte nj. fit 5/08.2014 fat 100 dt 14.08.2014 seri 6782449
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 6,589,875 2014-08-27 2014-08-28 44510170012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 602-Minis.Mbrojtje bl. tonera urdh 680 dt 2.06.2014 shkr. 4153/1 dt 20.05.2014 kontrate 4775 dt 6.06.2014 fat 18.07.2014 seri 119796303 fh 5 dt 18.07.2014 pv 18.07.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,800 2014-08-27 2014-08-28 44010170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje PRITJE PERCJELLJE PROGRAM 5634/1 DT 8.07.2014 FAT 144 DT 18.07.2014 SERI 05946704
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 102,900 2014-08-27 2014-08-28 44210170012014 Udhetim jashte shtetit 600- Minis.Mbrojtje bl bileta up 104 dt 7.08.2014 urdh 903 dt 4.07.2014 ft. oferte nj. fit 8.08.2014 fat 99 dt 14.08.2014 seri 6782448
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FASTECH Tirane 338,878 2014-08-27 2014-08-28 36810170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 600- Minis.Mbrojtje sherbim kopjuteri urdh 743 dt 10.06.2014 kontrate 2467 dt 18.06.2014 fat 761 dt 3.07.2014 seri 16153507
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 110,516 2014-08-27 2014-08-28 43810170012014 Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje DIETA BR VENDI & JASHTE VENDI URDH 870 DT 30.06.2014 URDH 852 DT 25.06.2014 BORDERO GUSHT 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,182,574 2014-08-27 2014-08-27 43610170012014 Paga baze - Shpenzime per pritje e percjellje - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-Minis.Mbrojtje TRANSFERTE ME JASHTE PU kROACI IVIS NOCKA SHKRESE 25 DT 25.08.2014 11362 $*105.8
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 173,699 2014-08-26 2014-08-27 43510170012014 Paga baze - Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon fat 1.08.2014 kodi 54624810,54624811 110076560
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) JORGJI GJIKA Tirane 14,400 2014-08-26 2014-08-27 42510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 6471/1 dt 01.08.2014,fat nr 3 dt 04.08.2014,seri 1111109
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GREEN HOUSE Tirane 25,300 2014-08-26 2014-08-27 428110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 1880/2 DT. 9.03.2014 FAT 124 DT 14.05.2014 SERI 12189175 PR. 1880/2 DT 9.03.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 33,312 2014-08-26 2014-08-27 43410170012014 Paga baze - Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje ftelefon fat 1.08.2014 kodi 1058529,1063114,23636863345
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 69,450 2014-08-26 2014-08-27 42710170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bl bileta up 96 dt 17.07.2014 urdh 840 dt 25.06.2014 ft , nj. fit 18.07.2014 fat 181 dt 18.07.2014 seri 72696420
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,682,275 2014-08-27 2014-08-27 38510170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-Minis.Mbrojtje TRANSFERTE ME JASHTE AU ANGLI SHKRESE 4.08.2014 ROLAND BERZANI 12000 E *139.6 LEKE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 704,900 2014-08-27 2014-08-27 43910170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-Minis.Mbrojtje TRANSFERTE ME JASHTE PU kROACI IVIS NOCKA SHKRESE 25/1 DT 25.08.2014 5000 E*139.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 90,000 2014-08-26 2014-08-27 41210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shp. pritje 142 dt dt 11.07.2014 seri 05946702 pr. 5634/1 dt 8.07.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 115,210 2014-08-26 2014-08-27 39310170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bl. bileta up 75 dt 18.06.2014 urdh 778 dt 18.06.2014 nj. fit 19.06.2014 fat 166 dt 20.06.2014 seri 7269621
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ORIOLA VOJKA Tirane 58,800 2014-08-26 2014-08-27 42610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 600- Minis.Mbrojtje SHP. PRITJE FAT 2 DT 6.08.2014 SERI 17012802 PR. 6471/1 DT 1.08.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 18,000 2014-08-26 2014-08-27 42910170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 5837 DT 9.07.2014 FAT 24 DT 9.07.2014 SERI 1234978 FH 33 DT 9.07.201 PROG.2656/2 DT 8.07.2014 FAT 25 DT 9.07.2014 SERI 12304977 FH 32 DT 19.07.2014 FAT 26 DT 9.07.2014 SERI 12304978 PR. 850 DT
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ERA 2000 Tirane 14,400 2014-08-26 2014-08-26 42310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 6471/1 DT 1.08.2014 FAT 857 DT 4.08.2014 SERI 14251414
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 9,000 2014-08-26 2014-08-26 43310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 929 DT 16.07.2014 FAT 06 DT 25.07.2014 SERI 16035106 FH 36 DT 25.07.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 9,000 2014-08-26 2014-08-26 43010170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 4483 DT 28.05.2014 FAT 45 DT .19.06.2014 SERI 5389633 FH 26/1 DT 19.06.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RUDINA Tirane 20,700 2014-08-26 2014-08-26 42410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 6471 DT. 1.08.2014 FAT 78 DT 5.08.2014 SERI 15496425
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 3,000 2014-08-26 2014-08-26 41310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 5447 DT 26.06.2014 SERI 5389313
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 54,000 2014-08-26 2014-08-26 43210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 6110/1 DT 23.07.2014. FAT 149 DT 24.07.2014 SERI 05946709
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 3,000 2014-08-26 2014-08-26 44110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 2606/1 DT 3.07.2014 FAST 48 DT 27.07.2014 SERI 5389636
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 3,000 2014-08-26 2014-08-26 43110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 6085/1 DT 24.07.2014.2014 FAT 18 DT 16.07.2014 SERI 12304980 FH 34 DT 16.07.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,675,487 2014-08-06 2014-08-22 38510170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative -Minis.Mbrojtje valute, auro 1=139.35 leke, shkrese 04.8.14, shpen operative AU angli, roland berzani
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 323,400 2014-08-13 2014-08-14 407101700120141 Udhetim jashte shtetit Minis.Mbrojtje BILETA URDH 90 DT 09.07.2014 URDHER NR 853 DT 25.06.2014 PV NR 90 DT 10.07.2014 NJOFTIM FITUESI DT 10.07.2014 FAT NR 67 DT 11.07.2014 SERI 6782417
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave