Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 127,582 2014-09-08 2014-09-08 16810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE PALESTINES Tirane 164,261 2014-09-08 2014-09-08 15110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA E PERGJITHSHME E GREQISE Tirane 74,557 2014-09-08 2014-09-08 15810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MAQEDONASE Tirane 50,128 2014-09-08 2014-09-08 16910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUSE Tirane 915,297 2014-09-08 2014-09-08 15910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 300,443 2014-09-08 2014-09-08 15710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 24,464 2014-09-05 2014-09-08 19110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 11,648,323 2014-09-05 2014-09-08 13210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBA E REP ISLAMIKE TE IRANIT Tirane 371,821 2014-09-08 2014-09-08 16410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ĒEKE Tirane 242,374 2014-09-08 2014-09-08 17110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA E KESHILLIT TE EUROPES Tirane 1,227,372 2014-09-08 2014-09-08 16510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB.BELGE. ZYR. BASHKEPUN.POLIC. Tirane 250,754 2014-09-08 2014-09-08 17210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 40,082 2014-09-08 2014-09-08 16210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 88,676 2014-09-05 2014-09-08 14210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MBRETERORE DANIMARKE Tirane 185,415 2014-09-08 2014-09-08 16710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KORPORATA FINANCIARE NDERKOMBETARE(IFC) Tirane 433,590 2014-09-08 2014-09-08 16610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E KE Tirane 1,978,968 2014-09-05 2014-09-08 13310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 7,354,323 2014-09-05 2014-09-08 13510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ORG NDER PER MIGRACIONIN. Tirane 250,786 2014-09-08 2014-09-08 16010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 34,667 2014-09-08 2014-09-08 16110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E ZVICRES Tirane 922,822 2014-09-08 2014-09-08 14710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE KOSOVES Tirane 1,091,862 2014-09-08 2014-09-08 15210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KATARIT Tirane 737,476 2014-09-05 2014-09-08 13710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 113,899 2014-09-05 2014-09-08 14310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,889,383 2014-09-01 2014-09-01 38010150012014 Paga baze - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Te tjera transferta tek individet MIN E JASHTME paga gusht 2014 plamn 50 fakt 4+39 -20+9- 9 me komntrate
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 909,277 2014-09-01 2014-09-01 38210150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME paga gusht 2014 plamn 14 fakt 14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 704,090 2014-09-01 2014-09-01 38310150012014 Paga baze - Sherbime telefonike MIN E JASHTME paga gusht 2014 plamn 8-8
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,332,566 2014-09-01 2014-09-01 38110150012014 Paga baze - Sherbime telefonike MIN E JASHTME paga gusht 2014 plamn 51 fakt 51
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 1,376,584 2014-09-01 2014-09-01 12110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Min e jashtme shkrese 12419 dt 14.07.2014 rimb tvsh
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 97,000 2014-09-01 2014-09-01 38410150012014 Sherbime telefonike - Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MIN E JASHTME telefon kopmesim pasaporta urdher 8 dt 29.08.14 vkm 864 dt 230.7.10 vkm 335 dt 02.09.97
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 75,840 2014-08-06 2014-08-07 34410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 353 DT 16.06.14 FAT 17 DT 20.06.14 SR 05922135
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 10,800 2014-08-06 2014-08-07 35610150012014 Kancelari MIN E JASHTME KANCELERI UP 16 DT 25.01.14 PV 3+4 DT 25.01.14 FAT 13 DT 15.02.14 SR 1182270 FH 18 DT 15.02.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 202,864 2014-08-06 2014-08-07 34910150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME POSTA VKM 241 DT 31.03.11 URDHER 505 DT 30.12.13 KONT 505/2 DT 30.12.13 FAT 291 DT 11.07.14+292 SR 12594741+12594742
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEALB KONSTRUKSION SH.P.K. Tirane 150,000 2014-08-06 2014-08-07 36810150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIP ZYE UP 30 DT 19.06.14 FTESE OFERTE 29 DT 19.06.14 FAT 20 DT 17.07.14 SR 86243101
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEALB KONSTRUKSION SH.P.K. Tirane 438,000 2014-08-06 2014-08-07 36710150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIP ZYE UP 29 DT 19.06.14 FTESE OFERTE 29 DT 19.06.14 FAT 19 DT 14.07.14S R 86243100
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 121,080 2014-08-06 2014-08-07 35310150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIPARIM MAKINE KONT EN VAZHD 187/6 DT 28.08.13 FAT 95+96+98+DT 147.07.14 SR 11273396+11273397+11273399
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) R & R GROUP Tirane 854,112 2014-08-06 2014-08-07 35210150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME GOMA UP 5 DT 09.02.14 KOTN 206/2 DT 16.06.14 FAT 32 DT 23.06.14 SR 10801982 FH 39 DT 23.06.14 FH 39 DT 23.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ECOLOGY ALBANIA (ECO-ALB) Tirane 1,185,509 2014-08-06 2014-08-07 36310150012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 1015001 MIN E JASHTME MAT PASTRIMI UP 133 DT 11.04.14 NJOFT FIT 133/5 DT 26.05.14 KONT 133/6 DT 02.06.14 FAT 33 DT 02.06.14 SR 12308061 FH 37 DT 02.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 44,550 2014-08-06 2014-08-07 36010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 14 DT 24.06.14 FAT 36 DT 26.06.14 SR 13618286
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 2,800 2014-08-06 2014-08-07 34610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PROG PRITJE PROG 449 DT 16.06.14 FAT 151 DT 30.06.14 SR 05918541
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave