Pagesa tė Thesarit 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 196
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) ADRIANA GJINI Fier 10,000 2014-12-30 2014-12-31 30621110062014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
Komuna Mbrostare (0909) VIKO/F Fier 272,400 2014-12-31 2014-12-31 58024100012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri - Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
Klubi I Futbollit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 8,520 2014-12-30 2014-12-31 25221110132014 Uje MARS 2014 SHUMESPORTI FIER
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 11,800 2014-12-30 2014-12-31 17510940102014 Kontribute per sigurime shoqerore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Shtator 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 52,512 2014-12-30 2014-12-31 158110940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Shkurt 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 32,379 2014-12-30 2014-12-31 17610940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Tetor 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 53,378 2014-12-30 2014-12-31 16610940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Maj 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 574,331 2014-12-30 2014-12-31 16410940102014 Kontribute per sigurime shoqerore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Prill 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 24,923 2014-12-30 2014-12-31 16510940102014 Shtese page per funksionin Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Prill 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 79,364 2014-12-30 2014-12-31 16110940102014 Shtese page per funksionin Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Shkurt 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 606,835 2014-12-30 2014-12-31 15810940102014 Kontribute per sigurime shoqerore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Shkurt 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 24,974 2014-12-30 2014-12-31 174110940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Shtator 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 102,880 2014-12-30 2014-12-31 17110940102014 Kontribute per sigurime shoqerore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Gusht 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 192,233 2014-12-30 2014-12-31 170110940102014 Kontribute per sigurime shoqerore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Korrik 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 52,343 2014-12-30 2014-12-31 168110940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Qershor 2009
Prokuroria e rrethit Fier (0909) AEE Fier 1,356,000 2014-12-30 2014-12-31 43710280082014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Prokuroria 1028008 Likujdim fature
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 284,487 2014-12-30 2014-12-31 4110120652014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Parqet Kombetare Apolloni (0909) AD - STAR Fier 380,000 2014-12-30 2014-12-31 6710120642014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Parku Apollon 1012064 mirembajtje
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,290 2014-12-30 2014-12-31 810100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER ZAIM XHAXHAJ
Komuna Frakull (0909) "PALMA CONSTRUCION" Fier 100,000 2014-12-30 2014-12-31 19324150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K Frakull Fier 2415001 likujdim fature
Komuna Zharres (0909) "SHENDELLI" Fier 327,214 2014-12-31 2014-12-31 41524190012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Zharrez Fier 2419001 rikonst. rruge
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) L.FELEQI Fier 97,800 2014-12-30 2014-12-31 30921110062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
Komuna Mbrostare (0909) TELE.CO&CONSTRUCTION Fier 33,110 2014-12-31 2014-12-31 57724100012014 Sherbime telefonike K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) S I L A Fier 18,094 2014-12-30 2014-12-31 18221110082014 Shpenzime te tjera transporti SHERBIME RRJETESH PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 24,923 2014-12-30 2014-12-31 16910940102014 Shtese page per funksionin Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Qershor j 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 49,611 2014-12-30 2014-12-31 15610940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Janar 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 31,444 2014-12-30 2014-12-31 176110940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Tetor 2009
Prefektura e qarkut Fier (0909) KAZIU 2013 Fier 415,200 2014-12-30 2014-12-31 34410160642014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIREMBAJTJE MJETESH TRANSPORTI PREFEKTI FIER
Spitali Fier (0909) MESSER ALBAGASS SH.P.K Fier 146,800 2014-12-30 2014-12-31 88710130172014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale OKSIGJEN SPITALI FIER
Parqet Kombetare Apolloni (0909) ALMA BAZE Fier 170,000 2014-12-30 2014-12-31 6810120642014 Sherbime te tjera Parku Apollon 1012064 vleresim objektesh
Parqet Kombetare Apolloni (0909) SIGTECH Fier 380,000 2014-12-30 2014-12-31 6610120642014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Parku Apollon 1012064 mirembajtje
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) VED-ING Fier 340,428 2014-12-30 2014-12-31 1010100492014 Tatim mbi fitimin nga subjektet e sektorit privat - Tatim nga te punesuarit ne sherbimin jo-publik - TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit KTHIM DETYRIME TE FALURA NGA DEGA E TATIMEVE FIER
Komuna Frakull (0909) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Fier 6,650,000 2014-12-30 2014-12-31 19224150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K Frakull Fier 2415001 likujdim fature
Komuna Mbrostare (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 18,967 2014-12-31 2014-12-31 57624100012014 Kancelari K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) ADRIANA GJINI Fier 10,000 2014-12-30 2014-12-31 30521110062014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 12,000 2014-12-30 2014-12-31 19121110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Bashkia Roskovec (0909) ERSI/M Fier 1,186,800 2014-12-30 2014-12-31 35421130012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 240,000 2014-12-30 2014-12-31 24921110132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TRAJTIM USHQIMOR NGA SHUMESPORTI FIER
Klubi I Futbollit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 1,500 2014-12-30 2014-12-31 25421110132014 Uje KORRIK 2014 SHUMESPORTI FIER PAGESE PJESORE
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 28,910 2014-12-30 2014-12-31 17410940102014 Kontribute per sigurime shendetesore - Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Shtator 2009
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 419