Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 3,613 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 8,775,633,542.00 3,613 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,500 2020-02-14 2020-02-18 6310110012020 Paga baze - Sherbime telefonike MASR, shpenz telefoni Celular, Kodi klientit 450001768334 (Mirela Arifi),Fat nr 354064883 dt 01/02/2020, Pagese M/ Janar 2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,200 2020-02-14 2020-02-18 6210110012020 Sherbime telefonike MASR, shpenz tel cel, M/Janar 2020, O.Muzaka Fat nr 2796637330 dt 01/02/2020 nr klient 55161717
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se TIRANE VERI Tirane 111,300 2020-02-14 2020-02-18 6410110012020 Sherbime te tjera MASR tarife regjistr te pasurise ne zonenkadastrale Nr 8130(Pages totale lidh mre Nr e kerkeses 82116 dt 21/11/2019.Urdh nr 28, prot 678 dt 24/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 418,100 2020-02-11 2020-02-14 5510110012020 Shpenzime per honorare MASR honorare projekti EURYDICE (produkt 2018),mareveshj me komis.Europian nr 596648-EPP-1-2018-1-AL-EPPKA3, Urdh nr 9 prot 335 dt 15/01/2020,Bordero dt 07/02/20,tatim progresiv+ ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 396,834 2020-02-11 2020-02-13 5410110012020 Shpenzime per honorare MASR honorare projekti EURYDICE (produkt 2018),mareveshj me komis.Europian nr 596648-EPP-1-2018-1-AL-EPPKA3, Urdh nr 9 prot 335 dt 15/01/2020,Bordero dt 07/02/20,tatim progresiv+ ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,620 2020-02-11 2020-02-13 6110110012020 Posta dhe sherbimi korrier MASR, Sherbim postar M/Janar 2020, fat nr 79 dt.26/01/2020 seri 81110579
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REAL BAILIFF SERVICE Tirane 93,600 2020-02-11 2020-02-13 4910110012020 Shpenzime gjyqesore MASR sherbim permbarimor Vendimi i gjykates nr 3995(80-2019-4072) dt 19/11/2019 Kreditori Taulant Haxh vlefshmeri diplome,Fat nr 28 dt 21/01/2020 seri 77369478
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,819,841 2020-02-11 2020-02-13 5710110012020 Bursa - Sherbimet bankare MASR, burse ekselence Denis Beqja GBP 12419 kursi 146.31 lik 40 % te vleres 30120 gbp 350 euro, urdh nr 437 prot 8197/2 dt 10/09/2019, akt marreveshje nr 9322 dt 11/10/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KALLFA Tirane 229,220 2020-02-11 2020-02-13 5110110012020 Sherbime te printimit dhe publikimit MASR sherbim dhe mirmb printim,fotokopje dhe skanim U.Prok nr 9 dt 01/10/2018,Mareve. kuader ne vazh.nr 11680 dt 08/11/2018,Kontr.sherbim ne vazhd.nr 11680/1 dt 08/11/18,P.Verb i grup punes dt 18/01/2020,Fat nr 69 dt16/01/2020 seri 79319922
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,756,283 2020-02-11 2020-02-13 5610110012020 Bursa - Sherbimet bankare MASR, burse ekselence Arla Bamllari GBP 18813 kursi 146.31 lik 40 % te vleres 46286 gbp 350 euro, urdh nr 504 prot 9241/3 dt 18/10/2019, akt marreveshje nr 8141/1 dt 08/11/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,122,986 2020-02-11 2020-02-13 5910110012020 Bursa MASR, burse ekselence Riva Gjecaj GBP 14541 kursi 146 lik 40 % te vleres 35603 gbp 350 euro, urdh nr 504 prot 9241/3 dt 10/09/2019, akt marreveshje nr 8179 dt 25/10/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 947,895 2020-02-11 2020-02-13 5210110012020 Shpenzime per honorare MASR honorare projekti EURYDICE (produkt 2018),mareveshj me komis.Europian nr 596648-EPP-1-2018-1-AL-EPPKA3, Urdh nr 9 prot 335 dt 15/01/2020,Bordero dt 07/02/20,tatim progresiv+ ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 343,447 2020-02-11 2020-02-13 5310110012020 Shpenzime per honorare MASR honorare projekti EURYDICE (produkt 2018),mareveshj me komis.Europian nr 596648-EPP-1-2018-1-AL-EPPKA3, Urdh nr 9 prot 335 dt 15/01/2020,Bordero dt 07/02/20,tatim progresiv+ ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Illyrian Guard Tirane 655,705 2020-02-11 2020-02-13 5010110012020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR sherbim ruajtja dhe siguria fizike e godines,( M/ Janar 2020), Kontrate sherbimi(Vazhdim) nr protk Ministr e Brendshme 7439 dhe nr prot. Ministria e Arsimit 200 dt 24/07/2019,Fat nr 29 dt 31/01/2020 seri 78598689
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,998,089 2020-02-11 2020-02-13 5810110012020 Bursa MASR, burse ekselence Dea Bardhoshi USD 26230 kursi 114.3 lik 40 % te vleres 63252 gbp 850 euro, urdh nr 504 prot 9241/3 dt 18/10/2019, akt marreveshje nr 8134/1 dt 25/10/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,003,558 2020-02-11 2020-02-13 6010110012020 Bursa MASR, burse ekselence Laura Sheshi GBP 13723 kursi 146 lik 40 % te vleres 33557 gbp 350 euro, urdh nr 437 prot 8197/2 dt 10/09/2019, akt marreveshje nr 8880 dt 27/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,314,940 2020-02-06 2020-02-07 4710110012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MASR transf euro 10600(Dipartamento di Ligue Letterature,Culture Moderne), Finansimi i kursit te mesimdhenies gjuhes shqipe Universt.Bologna Marveshja nr prot5045/1 dt 30/05/18,Urdh nr 35 prot 874 dt 31/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,911 2020-02-06 2020-02-07 4810110012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MASR transf USD 253 (UNESCO) Kontrib vjetor 2019 ne luften Antidoping Rezol 6/CP/10 Urdh nr 25 prot 629 dt 23/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,105,148 2020-02-03 2020-02-04 3710110012020 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MASR,punonjes pagat M/ Janar 2020, Nr planif 134, nr faktik 14, Bordero page dt 31/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,019,826 2020-02-03 2020-02-04 3910110012020 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MASR,punonjes pagat M/ Janar 2020, Nr planif 134, nr faktik 30, Bordero page dt 31/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Banka OTP Albania Tirane 172,655 2020-02-03 2020-02-04 4010110012020 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune MASR, Paga personeli, permbledhese 01-31 janar 2020, bordero dt 31/01/2020, nr plan 134 nr fakt 3
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,618,265 2020-02-03 2020-02-04 3610110012020 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MASR,punonjes pagat M/ Janar 2020, Nr planif 134, nr faktik 56, Bordero page dt 31/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 81,326 2020-02-03 2020-02-04 4310110012020 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, Paga punonjes kontrate, shkresa MF nr 1589/1 dt 07/02/2019, permbledhse 01-31 janar 2020, bordero dt 31/01/2020, nr plan 17, nr fak 2
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 871,639 2020-02-03 2020-02-04 3810110012020 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MASR,punonjes pagat M/ Janar 2020, Nr planif 134, nr faktik 11, Bordero page dt 31/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 332,884 2020-02-03 2020-02-04 4410110012020 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, Paga punonjes kontrate, shkresa MF nr 1589/1 dt 07/02/2019, permbledhse 01-31 janar 2020, bordero dt 31/01/2020, nr plan 17, nr fak 8
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 326,004 2020-02-03 2020-02-04 4210110012020 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, Paga punonjes kontrate, shkresa MF nr 1589/1 dt 07/02/2019, permbledhse 01-31 janar 2020, bordero dt 31/01/2020, nr plan 17, nr fak 6
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 43,316 2020-02-03 2020-02-04 4510110012020 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, Paga punonjes kontrate, shkresa MF nr 1589/1 dt 07/02/2019, permbledhse 01-31 janar 2020, bordero dt 31/01/2020, nr plan 17, nr fak 1
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TIRANA BANK Tirane 39,594 2020-02-03 2020-02-04 4110110012020 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MASR, Paga personeli, permbledhese 01-31 janar 2020, bordero dt 31/01/2020, nr plan 134 nr fakt 1
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 28,500 2020-01-29 2020-01-31 2410110012020 Udhetim jashte shtetit MASR akomodim Londer Urdh nr 523 prot 9787/1 dt 28/10/2019,Fat nr 362 dt 16/12/2019 seri 82407380
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 9,800 2020-01-28 2020-01-29 3110110012020 Shpenzime te tjera transporti MASR, sherbim kolaudim TR 0144Z,TR 0456R,TR 3657R,TR 2709P,AA 173PM, aut.nr.604 dt.23/01/2020, fat nr 142 TR2 dt.23/01/2020 seri 82372595
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 49,700 2020-01-28 2020-01-29 2310110012020 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 1 dt 10/01/2020,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 158/1 dt 10/01/2020,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 10/01/2020 fat nr 04 dt 10/01/2020 seri 82407388,Urdh nr 588 dt 24/12/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2020-01-28 2020-01-29 3410110012020 Udhetim i brendshem MASR, punonjes dieta aut nr 204 dt 13/01/2020, bordero 27/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 26,350 2020-01-28 2020-01-29 3010110012020 Shpenzime per honorare MASR, honorare etwinning M/Nentor +dhjetor 2019, urdh nr 85 dt 15/02/2019, raport pune dt 27/12/2019, bordero dt 24/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 54,866 2020-01-28 2020-01-29 3210110012020 Shpenzime te tjera transporti MASR, pagese takse vjetore 2020, TR 0144 z, TR 0456 R, TR 3657 r, Tr 2709 P, AA 173 PM, Fat nr 35013,35016,35019,35021,35025 dt23/01/2020, aut nr 604 dt 23/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PPD Lifts Tirane 12,000 2020-01-28 2020-01-29 2710110012020 Sherbime te tjera MASR sherbim,mirmbajtje,riparim ashensori godina MASR(M/ Dhjetor 2019), U.prok.nr 52 (ne vazhdim) dt 24/07/2019,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 31/07/2019,Fat nr 10 dt 06/01/2020 seri 11254846
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Xhovan Gjini Tirane 32,880 2020-01-28 2020-01-29 2810110012020 Shpenzime te tjera transporti MASR sherbim larje automjetesh, urdh.prok. nr.11 prot.2331 dt.26.02.2019, kontr sherbimi ne vazhdim nr 2331/2 dt.01/03/19, fat nr 82 dt 31/12/2019 seri 74672582
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 68,000 2020-01-28 2020-01-29 2910110012020 Shpenzime per honorare MASR, honorare etwinning M/Nentor +dhjetor 2019, urdh nr 85 dt 15/02/2019, raport pune dt 27/12/2019, bordero dt 24/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 60,000 2020-01-28 2020-01-29 2210110012020 Shpenzime per pritje e percjellje MASR sherbim kateringu, kontrate sherbimi nr 5975/1 dt 19/12/2019, fat nr 45 dt 23/12/2019 seri 68388446
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2020-01-28 2020-01-29 3310110012020 Udhetim i brendshem MASR, punonjes dieta, aut nr 204 dt 13/01/2020, bordero dt 27/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 61,250 2020-01-28 2020-01-29 2510110012020 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 2 prot 267/1 dt 16/01/20,Ftese per oferte nr 267/2 dt 16/01/20,P.Verb mbi zhvill e proced dt 17/01/20,Fat nr 09 dt 16/01/2020 seri 82407393,Urdh nr 7 dt 13/01/2020
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave