Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 122,092 2012-02-02 2012-02-02 2110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 311,313 2012-02-02 2012-02-02 2310260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 342,829 2012-02-02 2012-02-02 2710260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 70,218 2012-02-02 2012-02-02 1810260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 397,715 2012-02-02 2012-02-02 1910260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 217,862 2012-02-02 2012-02-02 2010260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,075,323 2012-02-02 2012-02-02 2410260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 915,294 2012-02-02 2012-02-02 2810260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,959,810 2012-02-02 2012-02-02 2410260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,007,310 2012-02-02 2012-02-02 2510260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 610,841 2012-02-02 2012-02-02 2610260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" page bordero janar 2012 nr.pl 117 f 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 546,500 2012-02-02 2012-02-14 2710260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" Dieta urdh.nr.30 dt.26.01.2012 5000$*109.2 lekaut 1.02.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,218,291 2012-02-17 2012-02-20 37/1 1026001 2012 601 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" sig.15% janar 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 138,077 2012-02-17 2012-02-20 37/3 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" sig.1.7% janar 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 138,076 2012-02-17 2012-02-20 37/2 1026001 2012 601 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" sig.1.7% janar 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 884,717 2012-02-17 2012-02-20 38 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" tatim page janar 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 978,661 2012-02-17 2012-02-20 37 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" sig.12.5% janar 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 229,924 2012-02-17 2012-02-21 26 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" energji janar 2012 fat.seri 114519252 ,kont.C41273
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 68,528 2012-02-22 2012-02-23 4510260012012 602-605 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit Te Ujrave Transferte me jasht, Konttribut 3060 ALB Pagese kontributesh 20.01.2012 Fat 14 nentor 2011 USD 568 Kurs 108.50 leke
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 68,658 2012-02-22 2012-02-23 4210260012012 602-605 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit Te Ujrave Transferte me jasht, Konttribut 850 ALB Pagese kontributesh 15.02.2012 Fat 5 dhjetor 2011 Euro 434 Kurs 142.30 leke
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 558,597 2012-02-22 2012-02-23 4310260012012 602-605 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit Te Ujrave Transferte me jasht, Konttribut 740 ALB Pagese kontributesh 20.01.2012 Fat 5 dhjetor 2011 Euro 3877 Kurs 142.30 leke
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 113,625 2012-02-22 2012-02-23 4410260012012 602-605 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit Te Ujrave Transferte me jasht, Konttribut 9130 ALB Pagese kontributesh 14.04.2011 Fat 28 shkurt 2011 Euro 750 Kurs 142.30 leke
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 149,200 2012-02-22 2012-02-23 4110260012012 602-605 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit Te Ujrave Transferte me jasht, Fatura CO /12/01 dt 20.02.2012 EURO 1000 Kurs 142.30 leke
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 215,500 2012-02-23 2012-02-28 26 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" dieta brenda vendit " prog.dt.15.12.11,08.11.11,25.11.11.. ur.9112 dt.14.12.11 sipas list-pag. dt.06.02.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 29,330 2012-02-23 2012-02-28 5310260012012 602 M.M.P.A.U Tel fiks Janar 2012 Fat seri 36618431
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 70,480 2012-02-23 2012-02-28 54 1026001 2012 602 M.M.P.A.U. Rimbursim tel Dhjetor-Janar 2012 VKM 864 dt 23.07.2010 Liste pagese dt 20.02.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,377 2012-02-23 2012-02-28 5110260012012 602 M.M.P.A.U Tel fiks Janar 2012 Nr abonenti 51995313//51995310//110020444
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,500 2012-02-23 2012-02-28 29 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" dieta brenda vendit " prog.dt.15.12.11,08.11.11,25.11.11.. ur.9112 dt.14.12.11 sipas list-pag. dt.06.02.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 32,378 2012-02-23 2012-02-28 56 1026001 2012 602 M.M.P.A.U. Rimbursim tel Dhjetor-Janar 2012 VKM 864 dt 23.07.2010 Liste pagese dt 20.02.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,500 2012-02-23 2012-02-28 28 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" dieta brenda vendit " prog.dt.15.12.11,08.11.11,25.11.11.. ur.9112 dt.14.12.11 sipas list-pag. dt.06.02.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 610,398 2012-02-23 2012-02-28 3910260012012 602 M.M.P.A.U Tel fiks Janar 2012 Fat seri 704175378// nr klienti 1373808094
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 5,600 2012-02-23 2012-02-28 4010260012012 602 M.M.P.A.U Uje, Janar 2012 Nr 15976211-15976611
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 96,000 2012-02-23 2012-02-28 27 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" dieta brenda vendit " prog.dt.15.12.11,08.11.11,25.11.11.. ur.9112 dt.14.12.11 sipas list-pag. dt.06.02.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 68,233 2012-02-23 2012-02-28 15 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" telefon fat janar 2012 klienti 1005763,1010937,1001452
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 57,600 2012-02-23 2012-02-28 31 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" "sherb.telef.,kont.15 dt.03.10.11 fat.seri 53444615 ,nr.kl.1373808094
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,983,044 2012-03-01 2012-03-01 57 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 122,092 2012-03-01 2012-03-01 59 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 343,056 2012-03-01 2012-03-01 60/1 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 351,622 2012-03-01 2012-03-01 62 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 908,979 2012-03-01 2012-03-01 60 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116