Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 430,441,581.00 754 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,099,052 2012-02-01 2012-02-01 2110120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 20 FAKT 20
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,071,546 2012-02-01 2012-02-01 1910120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 15 FAKT 15
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 718,681 2012-02-01 2012-02-01 1710120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 17 FAKT 17
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,070,873 2012-02-01 2012-02-01 1810120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 48 FAKT 48
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 234,052 2012-02-01 2012-02-01 2010120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 3 FAKT 3
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,246,730 2012-02-16 2012-02-17 19/10120012012 601 M.T.K.R.S -sigurime bordero janar 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,037,207 2012-02-16 2012-02-17 1910120012012 600 M.T.K.R.S -sigurime bordero janar 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 408,108 2012-02-16 2012-02-17 121012001 602 M.T.K.R.S Dieta me jashte UM 19 dt.25.01.12 Urdher ministri nr.43 dt.15.02.12 Sa terhequr 2874euro me kurs dite 142 leke
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 814,093 2012-02-16 2012-02-17 2010120012012 600 M.T.K.R.S -Tatim paga bordero janar 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2012-02-20 2012-02-21 2410120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Gjygjsore Pagese e pjesshme me me Ur.min. 89 dt 22.02.2010 me bordero
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 5,000 2012-02-20 2012-02-21 2310120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Gjygjsore Pagese e pjesshme me me Ur.min. 130 dt 05.05.2011 me bordero
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 361,726 2012-02-20 2012-02-21 1810120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel. muaj Janar 2012 nr klientit 1333484325
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,500 2012-02-20 2012-02-21 2210120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel tetor 2011 kodi 1001254
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,000 2012-02-20 2012-02-21 2610120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Gjygjsore Pagese e pjesshme me me Ur.min. 125 dt 27.04.2011 me bordero
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-02-20 2012-02-21 2510120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Gjygjsore Pagese e pjesshme me me Ur.min. 192 dt 17.08.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-02-20 2012-02-21 2710120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Gjygjsore Pagese e pjesshme me me Ur.min. 193 dt 17.08.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,500,000 2012-02-17 2012-02-21 2810120012012 602 M.T.K.R.S -Blerje me Kont. ne Vazhdim 07.06.2011 fat 23 dt 08.09.2011 fh 42 dt 08.09.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 31,416 2012-02-21 2012-02-22 2910120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel Janar 2012 kodi 1016288
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 313,280 2012-02-21 2012-02-22 3110120012012 602 M.T.K.R.S Dieta jashte vendit um.nr.44 dt.16.02.2012 preventiv ,autorizim dt.21.02.2012 2200 euro kursi 142.4
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 389,880 2012-02-23 2012-02-23 3610120012012 602 M.T.K.R.S Dieta jashte vendit um.nr.44 dt.20.01.2012 preventiv ,autorizim dt.22.02.2012 2200 euro kursi 142.5
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 25,000 2012-02-23 2012-02-28 3410120012012 602 M.T.K.R.S Dieta DHJETOR 2011 ME BORDERO
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBAMEDIA Tirane 68,800 2012-02-23 2012-02-28 3310120012012 602 M.T.K.R.S Sherbim me Up 88 dt 16.06.2011 pv dt 16.06.2011 fat 173 dt 07.09.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,932,234 2012-03-01 2012-03-01 4010120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Shkurt 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 48 FAKT 48
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 509,522 2012-03-01 2012-03-02 3810120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Shkurt 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 17 FAKT 17
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,399,595 2012-03-01 2012-03-02 3910120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Shkurt 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 15 FAKT 15
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 235,989 2012-03-01 2012-03-02 4210120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Shkurt 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 3 FAKT 3
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 122,608 2012-03-06 2012-03-07 5210120012012 602 M.T.K.R.S Dieta me jashte me Urdher ministri nr.57 dt.27.02.2012 Sa terhequr 858 euro me kurs dite 142.9 leke arketare Jonoda Fusha nr dok Z0001569
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,097,045 2012-03-07 2012-03-08 41 10120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Shkurt 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 20 FAKT 20
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 207,346 2012-03-07 2012-03-13 5310120012012 602 M.T.K.R.S Dieta me jashte me Urdher ministri nr.57 dt.27.02.2012 Sa terhequr 858 euro me kurs dite 142.9 leke arketare Jonoda Fusha nr dok Z0001569
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 804,368 2012-03-15 2012-03-16 5610120012012 600 M.T.K.R.S -Tatim paga bordero Shkurt 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 808,000 2012-03-02 2012-03-19 21110120012012 1012001 602 M.T.K.R.S Shpenzime Energji. e prapambetur 2011 nr kont.C 53900
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,232,747 2012-03-15 2012-03-19 5710120012012 600+601 M.T.K.R.S -sigurime shoqerore me bordero Shkurt 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 800,000 2012-03-06 2012-03-20 4910120012012 1012001 602 M.T.K.R.S Shpenzime Energji. e prapambetur 2011 nr kont.C 53900
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 519,578 2012-03-06 2012-03-20 4910120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel.Pagese e prapambetur 2010 nr klientit 1333484325
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,507,560 2012-03-07 2012-03-21 4310120012012 602 M.T.K.R.S -Blerje me Kont. ne Vazhdim 07.06.2011 fat 23 dt 08.09.2011 fh 42 dt 08.09.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,500 2012-03-07 2012-03-21 5010120012012 602 M.T.K.R.S Dieta me bordero
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,791 2012-03-21 2012-03-23 5910120012012 600 M.T.K.R.S -Tatim leje bordero Shkurt 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 70,124 2012-03-21 2012-03-23 5810120012012 600 M.T.K.R.S Page leje e zakonshme me bordero
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 479,302 2012-07-02 2012-07-03 171 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat qershor 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,927,544 2012-07-02 2012-07-03 170 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Pagat qershor 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103