Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
SOFRA E ARIUT 131,330.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 15,900 2012-05-28 2012-06-08 19310140012012 602-Ministria e Drejtesise pritje percjellje urdher ministri nr.163 dt.19.04.12 fat.28 dt.22.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 26,500 2013-05-09 2013-05-13 21810140012012 MINISTRIA E DREJTESISE pritje u.min.147,3.4.2013,prog.4.4.2013fat11,,4.4.2013,s89226361
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 57,580 2013-06-06 2013-06-14 27310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pritje urher min nr 201 dt 8/5/2013 fat nr 40 dt 9/5/2013 seri 89226390
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 31,350 2013-12-18 2013-12-19 55710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pritje-percjellje,U.M nr 416/1 dt 25.09.2013,fat nr 27 dt 25.09.2013,seri 06823677
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >