Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
SKENDERI G 424,506.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 341,072 2012-03-07 2012-03-21 7110140012012 602 Ministria e Drejtesise karburant up.29 dt.18.01.12 kontrate shtese nr.29/2 dt.26.01.12 fat.299 dt.01.02.12 fat.35 dt.01.02.12 fh.nr2&3 dt.01.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 13,692 2012-04-02 2012-04-12 9110140012012 231 Ministria e Drejtesise TVSH per karburant up.2 dt.07.02.12 kontrate dt.07.02.12 fat.353 dt.07.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 33,342 2012-04-10 2012-04-16 11310140012012 231 Ministria e Drejtesise TVSH per karburant up3 dt.20.03.12 kontrate dt.20.03.12 fat.689 dt.20.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 21,583 2013-04-25 2013-04-26 18610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pages tvsh projekti euarlius ko 19/12/2012 fat 19/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 14,817 2013-05-22 2013-06-06 23910140012013 MINISTRIA E DREJTESISEt pages tvsh kon 18/4/2013 fat t673 dt 18/4/2013 seri 08557423
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >