Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
SERVIS- AUTO 2000 582,768.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 50,280 2012-12-07 2012-12-18 47410140012012 Ministria e Drejtesise MIREMB TRASPORTI UP NR 3680 DT 22/5/2012 PV DT 24/5/2012 FAT 16/11/2012 NJOF/FIT 28/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 344,088 2012-12-08 2012-12-19 49210140012012 Ministria e Drejtesise MIREMB TRASPORTI KONTR. VAZHDIM DT.222/4 02.07.12 FAT.642 27.11.2012 seri 05923814; fat. 643 27.11.2012 seri 059231815 fat.644 dt.27.11.2012 seri 05923816; fat.645 27.11.2012 seri 05923817
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 111,600 2012-12-08 2012-12-19 49610140012012 Ministria e Drejtesise MIREMB TRASPORTI KONTR. VAZHDIM DT.222/4 02.07.12 FAT.669 07.12.12 SERI 05923841;FAT 670 DT.07.12.12 SERI 05923842; FAT. 671 07.12.12 SERI 05923843
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 76,800 2013-05-28 2013-06-12 24910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bl pjes kembimi up nr 107/1 dt 18/3/2013 ft/ofert 18/3/2013 fit 5/4/2013 fat dt 11/4/2013 seri 07789665 fh dt 11/4/2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >