Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Sektori i tatimeve te tjera 12,697,658.00 51 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 928,947 2012-02-14 2012-02-15 4410140012012 600 Ministria e Drejtesise tatim muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,193,474 2012-02-14 2012-02-15 44/1014001/2012 600 Ministria e Drejtesise sigurime muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,471,160 2012-02-14 2012-02-15 43/110140012012 601 Ministria e Drejtesise sigurime muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 948,181 2012-03-15 2012-03-16 8310140012012 600 Ministria e Drejtesise tatim muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,222,609 2012-03-15 2012-03-16 8210140012012 600 Ministria e Drejtesise sigurime muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,502,021 2012-03-15 2012-03-19 82/110140012012 601 Ministria e Drejtesise sigurime muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,553,159 2012-04-16 2012-04-17 127/110140012012 601 Ministria e Drejtesise sigurime muaji mars 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,266,575 2012-04-16 2012-04-17 12710140012012 600 Ministria e Drejtesise sigurime muaji mars 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 987,587 2012-04-16 2012-04-17 12810140012012 600 Ministria e Drejtesise tatim muaji mars 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,467 2012-04-06 2012-04-13 8610140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,034 2012-05-11 2012-05-11 16010140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim shperblim dalje ne pension
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 150,950 2012-05-15 2012-05-17 16510140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim perkthime janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2012-05-18 2012-05-28 17210140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 38,883 2012-05-28 2012-06-08 18510140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 48,250 2012-06-11 2012-06-21 20810140012012 602 Ministria e Drejtesise TATIM NE BURIM PERKTHIME ZYRTARE
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,500 2012-06-15 2012-06-28 22710140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 16,900 2012-07-27 2012-08-03 29710140012012 602 Ministria e Drejtesise TATIM HONORARE,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 64,215 2012-08-15 2012-08-17 31710140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim ne burim perkthime zyrtare maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 25,348 2012-09-13 2012-09-17 36810140012012 Ministria e Drejtesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 125,000 2012-09-04 2012-09-05 35310140012012 Ministria e Drejtesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 28,000 2012-10-11 2012-10-16 40910140012012 Ministria e Drejtesise tatime honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,313 2012-11-07 2012-11-12 43610140012012 Ministria e Drejtesise tatim shperb dalje ne pension
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2012-11-07 2012-11-21 44110140012012 Ministria e Drejtesise tatime tjera
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,222 2012-12-17 2012-12-18 50810140012012 Ministria e Drejtesise tatim te tjera
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,000 2012-12-17 2012-12-18 51310140012012 600,ministria e drejtesise,tatim shperblim f vitit,list pagese 2012,urdher 499 d 17/12/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,600 2012-12-07 2012-12-18 48610140012012 Ministria e Drejtesise tatime honorare bordero dt.08.11.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2012-08-20 2012-08-21 34110140012012 602 Ministria e Drejtesise TATIM honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,721 2012-08-20 2012-08-21 34410140012012 602 Ministria e Drejtesise TATIM honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,693 2012-02-09 2012-02-16 2710140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim perkthimesh nentor 2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 51,877 2013-01-23 2013-01-23 1710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim perkthimi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2013-01-23 2013-01-24 2710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,205 2013-04-09 2013-04-09 15910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim perkthimi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 74,685 2013-04-09 2013-04-09 16510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim perkthimi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,800 2013-04-19 2013-04-22 17710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 40,495 2013-04-25 2013-04-25 20710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim perkthimi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,900 2013-05-09 2013-05-13 22610140012012 MINISTRIA E DREJTESISE TATIM BURIM honorare pedagoge urdh.2272/1,19.4.2013,permbledhse bordero 2.5.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,600 2013-06-05 2013-06-14 28810140012013 MINISTRIA E DREJTESISETATIM
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 132,791 2013-06-05 2013-06-14 28010140012013 MINISTRIA E DREJTESISETATIM
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,550 2013-06-05 2013-06-14 27710140012013 MINISTRIA E DREJTESISETATIM
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 71,000 2013-06-21 2013-08-05 30010140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim te pjesemarrje ne konferenca