Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
RAIFFEISEN BANK SH.A 60,663,970.00 117 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,344,871 2012-02-02 2012-02-02 3510140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat muaji janar 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,306,987 2012-02-08 2012-02-08 4210140012012 605 - Ministria e Drejtesise kontrib.financiar ne fav or te Gjyk Hages per vitin 2012 shkrese e Min.Pun.Jashtme nr.767 dt.26.01.12 kursi i kembimit 1 euro=141.8 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,000 2012-02-08 2012-02-10 4110140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta dhe kompes.shpenzime transporti urdher 8892/2 dt.29.12.11 autorizim nr.13/09 dt.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 193,177 2012-02-06 2012-02-14 3710140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher 49 dt.01.02.2012 autorizim terheqje dt.06.02.12 kursi i dites i euro=141.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,563,961 2012-03-01 2012-03-02 6410140012012 600-602 606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti,dieta muaji shkurt 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,987 2012-03-15 2012-03-16 7710140012012 600 Ministria e Drejtesise diference page muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,140 2012-03-07 2012-03-21 6610140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare nentor 2011 urdher NR.9033 DT.30.12.11 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,807,725 2012-07-02 2012-07-02 24810140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji qershor 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 125,794 2012-06-26 2012-07-13 24310140012012 602,ministria drejtesise,udher 211 d 15/5/11,terheq Ornela Bejte np 030335442,890eurox 141.2lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,762,051 2012-04-02 2012-04-02 10110140012012 600- Ministria e Drejtesise pagat, muaji mars 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,242 2012-04-06 2012-04-06 10810140012012 600-606 Ministria e Drejtesise kompes,transporti paga e prapambetur sipas listpageses dt.05.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 94,414 2012-04-13 2012-04-20 11410140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher 116DT.26.03.2012 autorizim terheqje dt.13.04.12 kursi i dites i euro=142.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,266 2012-04-06 2012-04-13 8510140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare dhjetor2011 urdher NR.84 dt.06.03.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,952,222 2012-05-02 2012-05-02 15010140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji PRILL 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,700 2012-05-11 2012-05-16 17110140012012 602- Ministria e Drejtesise honorare Urdher 3066/1 dt.23.04.12 shkrese e DAPIT nr.430/5 dt.16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,180 2012-05-11 2012-05-16 16310140012012 602- Ministria e Drejtesise printime dhe publikime Shkrese 144/1 dt.13.04.12 pv 5 dt.10/23/25 prill 2012 fh.20 dt.19.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,835 2012-05-16 2012-05-21 17910140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher 187 dt.04.05.12 autorizim terheqje dt.16.05.12 kursi i dites i euro=141.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,840,288 2012-06-01 2012-06-01 20610140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji Maj 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,000 2012-05-28 2012-06-08 17810140012012 602- Ministria e Drejtesise blerje me cek Pv 5 dt.17.05.12 kupon8 dt.16.05.12 ....
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,908 2012-06-08 2012-06-20 22110140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta me jashte Urdher nr.116 dt.26.03.2012 k/kem 142 lek /euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 29,868 2012-06-13 2012-06-25 22210140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta me jashte Urdher nr.223 dt 25/5/2012 k/kem 141.75 lek/euro shuma 210
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,550 2012-06-15 2012-06-28 22410140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 3758/4 dt 7/6/2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,743,730 2012-08-01 2012-08-02 30610140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji korrik 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,850 2012-07-27 2012-08-03 29410140012012 602 Ministria e Drejtesise HONORARE,URDHER 4699/4 D 18/7/12,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,329 2012-08-03 2012-08-13 30710140012012 602 Ministria e Drejtesise DIETA,URDHER 345 D 27/7/12,TERHEQ ORNELA BEJTE, 372EUROX 14034 LEK
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 897,021 2012-08-14 2012-08-14 33410140012012 605,602 Ministria e Drejtesise KUATIZACION 6394erO*139.9 CONFERENCE DE LA HAYE DE DROIT INTERNATIONAL PRIVE BANK ABN AMRO MeesPierson BANK LLOG 555299783 IBAN NL04ABNA0555299783URDH 9055 DT 25.07.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2012-08-15 2012-08-17 32310140012012 602 Ministria e Drejtesise djeta list pages gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,000 2012-08-15 2012-08-17 32910140012012 602 Ministria e Drejtesise shpenzime te ndryshme pv formular nr 5dt 23/7/2012 dt 6/8/2012 fat dt 6/8/2012 fh dt 3/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 60,490 2012-08-17 2012-08-20 34310140012012 Ministria e Drejtesise pages leje vjetore urdher nr 35/1 dt 3/8/2012 list pages gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,895 2012-08-22 2012-08-22 34710140012012 Ministria e Drejtesise PAGE E PRAPAMBETUR BORDERO DT 22.08.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,724,773 2012-09-03 2012-09-03 351101400120121 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji gusht 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 41,695 2012-09-04 2012-09-10 35410140012012 602 Ministria e Drejtesise DIETA,URDHER 392 D 27/8/12,TERHEQ ORNELA BEJTE, 295 EUROX 141 LEK
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,815 2012-09-06 2012-09-11 35710140012012 602 Ministria e Drejtesise DIETA,URDHER 392 D 27/8/12,TERHEQ ORNELA BEJTE, 438 EURO 140.9 LEK
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 70,800 2012-09-14 2012-09-14 37110140012012 Ministria e Drejtesise Dieta j vendi urdh 392 dt 27.08.2012 urdh 412 dt 14.09.2012 500 euro * 141.4 lek ornela bejte id 030335442
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 92,270 2012-09-17 2012-09-18 37410140012012 Ministria e Drejtesise DIETA,URDHER nr 414 dt 14/9/2012 k/kenm 141.8 lek/euro shuma 650 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,516 2012-09-26 2012-09-28 38810140012012 Ministria e Drejtesise Dieta j vendi urdh 345 dt 27.07.2012 220 euro * 142.8 lek ornela bejte id 030335442
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,571,175 2012-10-01 2012-10-01 40010140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero shtator 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 192,258 2012-10-08 2012-10-09 40610140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta me jashte urdher nr 126/99 dt 2/10/2012 kursi /kem 142/8 lek/euro shuma 1345 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,050 2012-10-08 2012-10-10 40510140012012 Ministria e Drejtesise mat zyre up nr 422/1 dt 20/9/2012 pv dt 2/10/2012 fat nr dt 2/10/2012 fh dt 2/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,426,823 2012-10-11 2012-10-16 42410140012012 Ministria e Drejtesise t KONTRIBUT FINANCIAR URDH 441DT 8.10.2012 24.000E*142.6 LEK IN FAVOR RAI - SEKRETARIAT 2 LLOG 503022-136623 BANK VOLKSBANK BH DD IBAN BA391401020013662337 FRANKFURT