Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
PRO CREDIT BANK 178,650.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 117,000 2012-07-27 2012-08-03 29210140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 4645/1-4696/4 dt 12.07.2012-19.07.2012,dt 13.07.2012,shkrese nr 978/8 dt 09.07.2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 17,550 2012-12-07 2012-12-18 48410140012012 Ministria e Drejtesise HONORARE KOM. AD-HOC Urdh.6542/1 24.10.2012;urdh.6686/1 31.10.2012 bordero dt.08.11.2012 tatim i mbajtur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 11,700 2012-08-20 2012-08-21 34010140012012 Ministria e Drejtesise HONORARE URDH 4845 /4 DT 19.07.2012 SHK DAP 1078/4 DT 18.7.2012 BORDERO GUSHT 2012 MB. 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 11,700 2013-01-23 2013-01-23 2610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdher nr 6668/1 dt 31/10/2012 list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 11,700 2013-06-05 2013-06-14 28610140012013 MINISTRIA E DREJTESISEhonorare urdh 874/2 dt 22.05.2013 urdh 1550/5 dt 27.05.2013 bordero qershor 2013 mbajt.10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 9,000 2013-12-24 2013-12-26 60810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE HONORARE PERKTHYES VKM 437 DT 22.05.2013 URDH 650/8 DT 23.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013 MB 10%
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >