Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
PANORAMA GROUP 298,500.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 31,000 2012-04-05 2012-04-13 1041040012012 602 Ministria e Drejtesise botim njoftimi;Shkresa DAP188/2 23.02.12;fat.02174370 28.02.12;02174389 29.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 49,000 2012-05-15 2012-05-17 15710140012012 602 Ministria e Drejtesisepublikime shkrese e DAPIT nr.264/2 dt.05.04.12 kontrata nr.47 muaji prill fat.344 dt16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 78,500 2012-09-25 2012-10-03 38610140012012 Ministria e Drejtesise publikim njoftimi shkresa nr 1049/7,1052/7, 976/7 dt 25/7/2012,28/7/2012,24/7/2012 fat dt 30/7/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 96,000 2013-03-28 2013-03-29 13410140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE botim kon.10.11.2012,f11480,19.11.2012,s058977
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 11,000 2013-05-22 2013-05-23 23210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon ne vazhdim 25,/4/2013 ,18/4/2013 fat 29/4/2013,seri 08970138 fat dt 24/4/2013 seri 08970107
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 22,000 2013-07-08 2013-09-23 34510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi shkresa nr 600/7 dt 22/5/2013 fat dt 19/6/2013 seri 09478856
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 11,000 2013-12-10 2013-12-10 55210140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon 1/7/2013 fat 10/7/2013 seri 09944446 kon 2/7/2013 fat 10/7/2013 seri n099444428
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >