Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
MIRA ZGJANI 165,800.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 20,150 2012-05-18 2012-05-28 1671040012012 602 Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare Urdher 3395 dt.03.05.12 pv dt.18.01.12 fat.44 dt.18.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 15,730 2012-05-28 2012-06-08 187110140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare shkurt 2012 urdher nr.216 dt.21.05.12 pv dt.01.02.12 fat.45 dt.01.02.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 22,600 2012-08-15 2012-08-17 31810140012012 602 Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare urdher nr 323 dt 12/7/2012 fat nr 48 dt 3/5/2012 pv dt 2/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 30,640 2013-01-23 2013-01-23 1910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime zyrtare urdher nr 22/10/2012,9/11/2012 fat 18/7/2012,3/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 52,080 2013-08-27 2013-10-17 36510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi urdher nr 294 dt 10/7/2013 fat dt 15/4/2013,23/5/2013,13/5/2013 fat 6255506,...507,...508
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 24,600 2013-11-21 2013-11-22 51110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi urdher nr ,638 dt 7/11/2013 fat dt 18/7/2013,22/7/2013 seri 6255510,6255511
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >