Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBASE 2,785,728.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBASE Tirane 10,000 2013-07-08 2013-09-23 33410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 2607 dt 6/11/2012 (skender kastrati)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBASE Tirane 10,000 2013-08-12 2013-10-17 38010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 2607 dt 6/11/2012 (skender kastrati)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBASE Tirane 73,800 2013-08-28 2013-10-17 42210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Skender Kastrati VENDIM 2607 DT 6.11.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBASE Tirane 2,691,928 2013-12-16 2013-12-17 571101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Skender Kastrati,U.M nr 277 dt 21.06.2013,vendim nr 2607 dt 06.11.2012,shkrese nr 359/1 dt 11.01.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >