Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
JULIAN PERGEGA 268,096.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 20,000 2013-03-29 2013-03-29 14310140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE V.GJYQI VJOLLCA GJOKA U.MIN.65,13.2.2013,SHK23,5.9.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 20210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr292 dt 2/6/2013 (vjollca gjoka)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 261101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji 292 dt 2/6/2008 (vjollca gjoka)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 31410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr292 dt 2/6/2013 (vjollca gjoka)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 10,000 2013-08-12 2013-10-17 37710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 292 dt 2/6/2008 vjollca gjoka
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 73,800 2013-08-28 2013-10-17 41810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi VJOLLCA GJOKA VENDIM 292 DT 2.06.2008 BORDERO GUSHT 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 134,296 2013-12-16 2013-12-17 568101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Vjollca Gjoka,U.M nr 65 dt 1302.2013,vendim nr 292 dt 02.06.2008,shkrese nr 23 dt 05.09.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >