Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBA KONSTRUKSION 89,479,765.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 27,499,500 2013-03-11 2013-03-15 95101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi elbasan kon nr 2009/228-751 memo nr 174/4 dt 25/2/2013 fat 31/12/2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 40,501,625 2013-08-28 2013-10-17 38810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi shkoder kon 2012/310-587 ipa 2011 fat 10/6/2013seri 72440843
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 586,365 2013-11-21 2013-11-22 49510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi shkoder kon 2012/310-587 ipa 2011 fat 30 dt 15/8/2013 seri 7244704
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 20,892,275 2013-11-21 2013-11-22 49310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi shkoder kon 2012/310-587 ipa 2011 fat 26 dt 31/7/2013 seri 72440850
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >