Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA 50,935,366.00 41 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 132,876 2012-12-17 2012-12-18 50710140012012 Ministria e Drejtesise page e prapambetur urdher nr 477 dt 19/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 639,000 2012-12-17 2012-12-18 51010140012012 600,ministria e drejtesise,shperblim f vitit,list pagese 2012,urdher 499 d 17/12/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,127,316 2013-01-10 2013-01-10 110140012012 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES DHJETOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 70,884 2013-01-23 2013-01-23 2810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kom /trasport: kom/ tel list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 24,500 2013-01-23 2013-01-24 3810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,013,264 2013-02-01 2013-02-01 4010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES janar 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 55,000 2013-02-11 2013-02-18 5910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 34,000 2013-03-29 2013-03-29 11910140012012 MINISTRIA E DREJTESISE ndihme e menjhershme u,492/1,6.2.2013,min.fin.3291/1,5.3.2013,aut30/1,301.2013,list pagesa
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,156,961 2013-03-01 2013-03-01 9610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES shkurt 2013 nr pun 136/136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,109,050 2013-04-01 2013-04-01 14910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 37,820 2013-04-09 2013-04-09 16110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages mars 2013 urdher nr 118/2 dt 31/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 60,000 2013-04-25 2013-04-25 20910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE ndihme urdher nr 492/2 dt 5/4/2013shkresa min fin 6084/1 dt 18/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 20410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kthim page urdher min nr 161 dt 10/4/2013 vendim nr 780 dt 5/4/2012 (MATILDA HOXHA ) prill 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,237,630 2013-06-03 2013-06-03 26610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES maj 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2013-05-22 2013-06-06 24410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages 13/5/2013 urdher nr 1755/1 dt 24/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 26310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji 780 dt 5/4/2012 ( matilda hoxha )
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 31,500 2013-06-05 2013-06-14 28410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE DIETA BRENDA VENDI URDH 1755/1 DT 24.04.2013 BORDERO QERSHOR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,132,508 2013-07-01 2013-07-01 32010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES QERSHOR 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,507 2013-07-08 2013-07-09 33510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page e prapambetur list pages qershor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 207,000 2013-06-21 2013-08-05 29310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdh 23 dt 11.01.2013 nr 23/1 dt 12.01.2013 23/2 dt 12.01.2013 nr 47 dt 15.02.2013 nr 75 dt 16.02.2013 nr 76 dt 16.02.2013 nr 102 dt 15.03.2013 bordwero qershor 2013 mbajt 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 31610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kthim page urdher min nr 161 dt 10/4/2013 vendim nr 780 dt 5/4/2012 (MATILDA HOXHA ) qershor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,967,562 2013-08-05 2013-08-05 35310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES korrik 2013 nr pun 130
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,137,441 2013-05-02 2013-05-02 21310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES prill 2013 nr pun 133
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,932,284 2013-09-02 2013-09-03 42410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero gusht 2013 pl 132 f 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,799,142 2013-10-01 2013-10-01 44810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero shtator 2013 pl 135
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 143,285 2013-10-14 2013-10-16 47110140012013 ,MINISTRIA E DREJTESISE pages leje vjetore urdher nr 400,18/9/2013,368 dt 6/9/2013 list pages tetor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2013-08-12 2013-10-17 37910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 780 dt 5/4/2012 (matilda hoxha)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2013-08-27 2013-10-17 39110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages gusht 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 31,500 2013-08-27 2013-10-17 39910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shperblim i licensimit te ndermjetesve urdher 213/1 dt 31/7/2013 vkm 418 dt 27/6/2013 list pages gusht 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 73,800 2013-08-28 2013-10-17 42110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Matilda hoxha bordero gusht 2013 569 DT 21.12.2011 BORDERO GUSHT 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2013-09-12 2013-10-21 43710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta autorizim 15/8dt 15/8/2013,19/8 dt 19/8/2013 list pages 4/9/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,809,026 2013-11-01 2013-11-05 47710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero tetor 2013 pl 135/ kon 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,000 2013-11-27 2013-11-27 5171014001213 MINISTRIA E DREJTESISE djeta program auditimi autorizim 24/9/2013 ,7/10/2013,22/10/2013 list pages 15/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 252,000 2013-11-27 2013-11-27 51910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pages kalimtare urdher nr 362/1 dt 10/9/2013 list pages 20/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 115,711 2013-11-27 2013-11-27 52410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page leje vjetore urdher 510/3 dt 22/10/2013,641 dt 22/10/2013,653 dt 11/11/2013 list pages 20/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,401,018 2013-12-02 2013-12-02 53110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero nentor 2013 pl 135/ kon 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 243,648 2013-12-20 2013-12-23 59410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pagese kalimtare,urdher nr 510/3 dt 22.10.2013,shkrese M.F nr 17966/1 dt 10.12.2013,liste dt 17.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 76,500 2013-12-24 2013-12-26 60410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE HONORARE PERKTHYES VKM 437 DT 22.05.2013 URDH 650/8 DT 23.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013 MB 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,000 2013-12-24 2013-12-26 61110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE dieta URDH 801DT12.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 182,945 2013-12-10 2013-12-10 55410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pages liste pritje nentor 2013