Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
INFO TRAVEL SH P K 457,950.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 105,700 2012-02-24 2012-03-13 2210140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher ministri nr.2 dt.10.01.12 fat.1 dt.17.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 91,000 2012-05-11 2012-05-16 16210140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher ministri nr.139 dt.06.04.12 i ndryshuar me urdher 139/1 dt.139/1 dt.13.04.12 fat.12 dt.17.04.12 fat.39 dt.26.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 93,825 2013-01-23 2013-01-24 3210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shp/udhetimi urdher mm nr 414 dt 14/9/2012 fat dt 14/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 78,400 2013-02-11 2013-02-18 6210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE udhetim jashte vendi urdher min nr 483/2 dt 25/1/2013 fat 22/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 89,025 2013-05-09 2013-05-13 22110140012012 MINISTRIA E DREJTESISE udhetim akomodim u.ministri 736/8,05.3.2013,fat8,6.3.2013,s000659
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >