Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
FOCUS PRESS 147,500.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOCUS PRESS Tirane 97,500 2013-03-29 2013-03-29 13110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim shkr.245/2,12.2.2013,kon.16.2.2013,f77,20.2.2013,s0404290,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOCUS PRESS Tirane 7,500 2013-04-25 2013-04-26 18810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon 10/4/2013 fat 10/4/2013 fat dt 2/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOCUS PRESS Tirane 7,500 2013-05-22 2013-05-30 23510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon 22/4/2013 fat202 dt 25/4/2013 seri 04051929
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOCUS PRESS Tirane 15,000 2013-07-08 2013-09-23 34310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi shkresa nr 761/2 dt 14/5/2013 fat 254 dt 18/5/2013,275 dt 28/5/2013 seri 04051581,...602
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOCUS PRESS Tirane 20,000 2013-12-10 2013-12-10 55110140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon 1/11/2013 fat 6/11/2013 seri 11262930
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >