Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT 573,832.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 87,500 2012-10-11 2012-10-16 42110140012012 Ministria e Drejtesise abonim shtypi up nr 69/1 dt 9/1/2012 pv dt 9/1/2012 fat 30/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 87,500 2013-01-23 2013-01-24 3310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE up nr 69/1 dt 9/1/2012 pv dt 9/1/2012 fat dt 6/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 99,708 2013-04-25 2013-04-25 18310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE abonim shtypi up nr 583/1 dt 31/12/2012 pv dt 8/1/2013 kon 4/1 dt 8/1/2013 fat 12/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 99,708 2013-07-08 2013-09-23 34010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE abonim shtypi up nr 583/1 dt 31/12/2012 pv dt 8/1/2013 fat dt 30/6/2013 seri 07915086,....087
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 99,708 2013-10-09 2013-10-24 46110140012013 ,MINISTRIA E DREJTESISE abonim shtypi up nr 583/1 dt 31/12/2012 pv dt 8/1/2013 fat 30/9/2013 seri 07915140,...5141 kon 8/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 99,708 2013-12-18 2013-12-19 57710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE abonim ne shtyp,up nr 583/1 dt 31.12.2012,pv dt 08.01.2013,kontrate abonimi nr 4/1 dt 08.01.2013,fat nr 8/129 dt 11.12.2013,seri 07915167,07915168
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >