Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
COSEDIL S.P.A. 27,894,786.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COSEDIL S.P.A. Tirane 7,473,664 2013-03-11 2013-03-13 90101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE TVSH NDERTIM PARABURGIM BERAT KON NR 2010/242-656 IPA FAT NENTOR-DHJETOR 2012 JANAR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COSEDIL S.P.A. Tirane 4,033,860 2013-06-05 2013-06-14 26510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim qendres p/burgimi ne berat kon 2010/242-656 ipa 2007 memo 93/5 dt 22/5/2013 fat dt 29/3/2013,9/4/2013, seri 85138133,85138134
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COSEDIL S.P.A. Tirane 3,200,603 2013-08-28 2013-10-17 387101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi berat kon 2010/242-656 ipa 2007 fat 12/7/2013 seri 85128136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COSEDIL S.P.A. Tirane 13,186,659 2013-11-21 2013-11-22 494101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi berat kon 2010/242-656 ipa 2007 fat 30/9/2013,31/10/2013 seri 85138137,...38
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >