Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK 61,290.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 13,680 2012-09-27 2012-10-04 39210140012012 Ministria e Drejtesise sh /pritje up nr 407/1 dt 7/9/2012 pv dt 24/9/2012 fat nr 17 dt 24/9/2012 fh dt 24/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 27,360 2013-01-23 2013-01-24 2510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sh pritje up nr 462/3 dt 5/12/2012 pv dt 5/12/2012 fat dt 5/12/2012 fh dt 5/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 20,250 2013-02-05 2013-02-06 5110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shp npritje up nr 22/1 dt 11/1/2013 pv dt 11/1/2013 fat dt 24/1/2013 fh dt 24/1/2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >