Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKA KOMBETARE TREGTARE 23,003,061.00 57 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,988 2012-02-02 2012-02-02 2310140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat e prapambetur muaji nentor 2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 627,449 2012-02-02 2012-02-02 3410140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat muaji janar 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-02-08 2012-02-10 4010140012012 602- Ministria e Drejtesise kompes.shpenzime transporti muaji janar 2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 692,864 2012-03-01 2012-03-01 6310140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti, muaji shkurt 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,218 2012-03-15 2012-03-16 7610140012012 600- Ministria e Drejtesise diference page muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 981,730 2012-07-02 2012-07-02 24710140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji qershor 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 738,218 2012-04-02 2012-04-02 10010140012012 600- Ministria e Drejtesise pagat, muaji mars 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,733 2012-04-06 2012-04-06 10710140012012 600-606 Ministria e Drejtesise kompes,transporti paga e prapambetur sipas listpageses dt.05.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,000 2012-04-16 2012-04-24 11910140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta,liste dt 09.04.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 919,637 2012-05-02 2012-05-02 14910140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji PRILL 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 985,952 2012-06-01 2012-06-01 20510140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji Maj 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,100 2012-06-15 2012-06-28 22510140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 3758/2 dt 6/6/2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,001,555 2012-08-01 2012-08-01 30510140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji korrik 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 66,000 2012-07-27 2012-08-03 28010140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta list pages dt 13.07.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,850 2012-07-27 2012-08-03 29510140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 4778/1 dt 13.07.2012,shkrese nr 978/8 dt 09.07.2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,644 2012-08-15 2012-08-17 32010140012012 602 Ministria e Drejtesise kompensim telefoni qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 59,060 2012-08-15 2012-08-17 32110140012012 602 Ministria e Drejtesise djeta list pages gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,010,427 2012-09-03 2012-09-04 350101400120121 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji gusht 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,085,117 2012-10-01 2012-10-01 39910140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero shtator 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 54,000 2012-10-11 2012-10-16 40710140012012 Ministria e Drejtesise honorare vkm nr 418 dt 27/6/2012 urdher nr 435 dt 2/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 163,500 2012-10-16 2012-10-17 39610140012012 Ministria e Drejtesise dieta urdher nr 146 dt 10/4/2012 nr 5963 dt 12/10/2012 list pages tetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,062,078 2012-11-01 2012-11-01 43310140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero tetor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 36,000 2012-11-07 2012-11-21 44010140012012 Ministria e Drejtesise pjesmarr ne kkt vkm nr 87 dt 7/2/2012 list page nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 135,000 2012-12-17 2012-12-18 51410140012012 600,ministria e drejtesise,shperblim f vitit,list pagese 2012,urdher 499 d 17/12/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,850 2012-12-07 2012-12-18 4850140012012 602- Ministria e Drejtesise honorare kom. ad.-hoc urdh.1464/4 16.10.12;urdh.6686/1 dt.31.10.12 bordero dt. 08.11.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,048,263 2012-12-03 2012-12-03 46710140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero nentor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,000 2012-06-06 2012-06-11 20010140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta list pages maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,029,848 2013-01-10 2013-01-10 310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES DHJETOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2013-01-23 2013-01-23 2910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kom /trasport list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,117,991 2013-02-01 2013-02-01 4210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES janar 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,000 2013-02-11 2013-02-18 6110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,820 2013-03-18 2013-03-19 11710140012012 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,064,087 2013-03-01 2013-03-01 9810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES shkurt 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 968,078 2013-04-01 2013-04-01 15110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 29,250 2013-04-17 2013-04-17 17510140012012 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdh 1683/1 dt 28.03.2013 ,142,143,144,dt 2.04.2013 urdh 1935/2 dt 5
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,550 2013-05-09 2013-05-13 22810140012012 MINISTRIA E DREJTESISE honorare pedagoge urdh.2272/1,19.4.2013,permbledhse bordero 2.5.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,015,595 2013-06-03 2013-06-03 26810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES maj 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2013-06-05 2013-06-14 28510140012013 MINISTRIA E DREJTESISEDIETA BRENDA VENDI URDH 169 DT 19.04.2013 BORDERO QERSHOR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 999,132 2013-07-01 2013-07-01 32210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES QERSHOR 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,848 2013-07-08 2013-07-09 33710140012013 MINISTRIA E DREJTESISEpages raporte mjeksore list pages qershor 2013