Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKA E TIRANES 888,732.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 25,200 2013-04-09 2013-04-09 15810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime urdher nr 116 dt 27/3/2013 list pages mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 49,500 2013-06-21 2013-08-05 29510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdh 23 dt 11.01.2013 nr 23/1 dt 12.01.2013 23/2 dt 12.01.2013 nr 47 dt 15.02.2013 nr 75 dt 16.02.2013 nr 76 dt 16.02.2013 nr 102 dt 15.03.2013 bordwero qershor 2013 mbajt 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 113,182 2013-10-01 2013-10-01 45210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero shtator 2013 pl 135
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 286,566 2013-11-01 2013-11-05 48110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero tetor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 414,284 2013-12-02 2013-12-02 53510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero nentor 2013 pl 135/ kon 6
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >