Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKA CREDINS 35,301,477.00 59 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,009,086 2012-02-02 2012-02-02 3310140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat muaji janar 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,051,478 2012-03-01 2012-03-01 6210140012012 600-602 Ministria e Drejtesise pagat,dieta muaji shkurt 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,018,406 2012-07-02 2012-07-02 24610140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,muaj qershor 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,020,792 2012-04-02 2012-04-02 9910140012012 600- Ministria e Drejtesise pagat, muaji mars 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000 2012-04-16 2012-04-24 12110140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta,liste dt 09.04.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,100 2012-04-05 2012-04-13 7810140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare sipas listes bashkengjitur Urdher 38 dt.25.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 26,676 2012-04-05 2012-04-13 8710140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare sipas listes bashkengjitur Urdher 84 dt.06.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,100,037 2012-05-02 2012-05-02 14810140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji PRILL 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,358,550 2012-05-11 2012-05-16 16410140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare janar 2012 urdher nr.3395 dt.03.05.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,222,264 2012-06-01 2012-06-01 20410140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,muaji Maj 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 349,947 2012-05-28 2012-06-08 18410140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare shkurt 2012 urdher nr.216 st.21.05.2012 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 434,250 2012-06-11 2012-06-21 20710140012012 602 Ministria e Drejtesise PERKTHIME ZURTARE URDHER NR 241 DT 5/6/2012 LIST PAGES QERSHOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,850 2012-06-15 2012-06-28 22610140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 3758/3 dt 5/6/2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,016,411 2012-08-01 2012-08-01 30410140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,muaj korrik 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,550 2012-07-27 2012-08-03 29610140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 4778/1 dt 13.07.2012,shkrese nr 978/8 dt 09.07.2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 577,935 2012-08-15 2012-08-17 31610140012012 602 Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare urdher nr 323 dt 12/7/2012 list pages maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,097,508 2012-09-03 2012-09-03 34910140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,muaj gusht 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 228,132 2012-09-13 2012-09-17 36710140012012 Ministria e Drejtesise perkthime urdher nr 408 dt 7/9/2012 list pages shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,137,871 2012-10-01 2012-10-01 39810140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero shtator 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 90,000 2012-10-11 2012-10-16 40810140012012 Ministria e Drejtesise honorare vkm nr 418 dt 27/6/2012 urdher nr 435 dt 2/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,134,666 2012-11-01 2012-11-01 43210140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero tetor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 171,000 2012-12-17 2012-12-18 51110140012012 600,ministria e drejtesise,shperblim f vitit,list pagese 2012,urdher 499 d 17/12/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,151,814 2012-12-03 2012-12-03 46610140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero nentor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2012-06-06 2012-06-11 20110140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta list pages maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,500 2012-02-08 2012-02-16 3910140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta urdher 338/16 dt.10.01.2012 urdher 366/11 dt.20.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,368 2012-02-08 2012-02-16 2610140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare nentor 2011 urdher 38 dt.25.01.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,162,217 2013-01-10 2013-01-10 210140012012 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES DHJETOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 287,433 2013-01-23 2013-01-23 1610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime zyrtare urdher nr 473 dt 9/11/2012 gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 179,461 2013-01-23 2013-01-23 1510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime zyrtare urdher nr 457 dt 22/10/2012 korrik 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,192,511 2013-02-01 2013-02-01 4110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,140,162 2013-03-01 2013-03-01 9710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES shkurt 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,126,239 2013-04-01 2013-04-01 15010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 242,352 2013-04-09 2013-04-09 16410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime urdher nr 110 dt 26/3/2013 list pages mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,050 2013-04-09 2013-04-09 15710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime urdher nr 117,118 dt 27/3/2013 list pages mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 444,204 2013-04-09 2013-04-09 16310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime urdher nr 111 dt 26/3/2013 list pages shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 213,282 2013-04-25 2013-04-25 20610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbime perkthimi urdher nr 165 dt 11/4/2013 nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 151,173 2013-04-25 2013-04-26 20810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbime perkthimi urdher nr 164 dt 11/4/2013 dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,083,892 2013-06-03 2013-06-03 26710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES maj 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2013-06-05 2013-06-14 28310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE DIETA BRENDA VENDI URDH 1760/1 DT 29.03.2013 BORDERO QERSHOR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,950 2013-06-05 2013-06-14 27810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE SHERBIM PERKTHIMI URDH 217,218 DT 24.05.2013 BORDERO QERSHOR 2013 MBAJT 10%