Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE 47,000.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 2,000 2012-05-15 2012-05-17 17310140012012 602 Ministria e Drejtesise tarife rregjistrimi fat. dt.12.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 25,000 2012-04-20 2012-04-25 13110140012012 602 Ministria e Drejtesise tarife per numer jeshil shkrese e AKEP nr.636 dt.30.03.12 fat dt.28.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2013-05-09 2013-05-13 22210140012012 MINISTRIA E DREJTESISE tperdorim nr.jeshil,fat22.4.2013,s83183472,shkr.akep787,25.4.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >