Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-02-07 2012-02-08 3210030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,500 2012-02-07 2012-02-08 3410030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,000 2012-02-07 2012-02-08 3010030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,500 2012-02-07 2012-02-08 3310030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-02-07 2012-02-08 3110030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 719,351 2012-02-17 2012-02-20 2410032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,135,818 2012-02-17 2012-02-20 24/110032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,205,878 2012-02-14 2012-02-20 1100300112 602 KM bileta me jashte program 02.02.2012,07.02.2012,f225,08.02.2012,s01705276
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 258,605 2012-02-17 2012-02-20 24/410032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 995,053 2012-02-17 2012-02-20 2510030012012 600.601km tatime sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 128,726 2012-02-17 2012-02-20 24/210032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 128,726 2012-02-17 2012-02-20 24310032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,341,280 2012-02-22 2012-02-22 4010030012012 1003001 602 KM energji janar 2012,kon.b-110037,02.02.2012,s114952810
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 94,920 2012-02-22 2012-02-22 3810030012012 1003001 602 KM posta f1064,26.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,008 2012-02-22 2012-02-22 3510030012012 600 KM ore jasht orarit shkr.372,6.02.2012,shk.min 965/1,03.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,530 2012-02-22 2012-02-22 4010030012012 602 KM ore jasht orarit bord.06.02.2012,shkr.372,06.02.2012,shkr.min.fin.965/2,3.02.2012,shkres 3.12.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 22,700 2012-02-22 2012-02-23 4010030012012 602 KM uji janar2012,f27.01.2012,1201-159467-2-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,189,567 2012-02-22 2012-02-23 3910030012012 1003001 602 KM tel janar 2012,f08.02.2012,s704170256
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 508,416 2012-02-28 2012-02-29 4910030012012 602 KM telefon janar2012,bordero ab.319611,f01.02.2012-31.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,619,631 2012-02-28 2012-02-29 4610030012012 600 KM PAGA bordero ,pl128,f106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 240,585 2012-02-28 2012-02-29 4810030012012 600 KM PAGA PL128,F106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,553,692 2012-02-28 2012-02-29 4510030012012 600 KM PAGA pl128,f106,bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 409,380 2012-02-28 2012-02-29 4710030012012 600 KM paga bordero pl128,f106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-03-07 2012-03-08 73 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-03-07 2012-03-08 72 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,500 2012-03-07 2012-03-08 70 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,500 2012-03-07 2012-03-08 74 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,000 2012-03-07 2012-03-08 73 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 268,694 2012-02-28 2012-03-15 5110030012012 602 KM tel.janar2012ab.1065050,02.02.2012,s107536418
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 10,384 2012-02-28 2012-03-15 5010030012012 602 KM pritje percj.jananr2012f6,30.01.2012,s88122744
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2012-03-13 2012-03-15 8010030012012 600 KM SHP.PER RAST FATKEQESIE URDH06.03.2012,SHKRES MIN FIN 3132/2,08.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 129,767 2012-03-16 2012-03-16 79/310030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 261,203 2012-03-16 2012-03-16 79/410030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 725,166 2012-03-16 2012-03-16 7910030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 992,403 2012-03-16 2012-03-16 7810030012012 600,601 KMtatim SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 129,766 2012-03-16 2012-03-16 79/210030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,144,999 2012-03-16 2012-03-19 79/110030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 301,220 2012-03-07 2012-03-21 7910030012012 602 KM pritje percjellje vkm258,3.06.1999,f19,24.02.2012,s87980044
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) 55 Tirane 4,000 2012-03-07 2012-03-21 8010030012012 602 KM botim urdh16.01.2012,shkres.1804/7,10.01.2012,f8,17.01.2012,s01387503,kon.16.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,812 2012-03-06 2012-03-21 67 1003001 2012 602 KM Tel fix Janar 2012 Fature dt 07.02.2012 seri 704315091