Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,644 2012-01-27 2012-01-30 7/1016001/2012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) tatim page
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,208 2012-01-27 2012-01-30 2/1016001/2012* 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) telefon,kodi 1333484275,fat dt 06.01.2012,seri 7703748344
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 152,793 2012-01-27 2012-01-30 6/1016001/2012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) pagat,liste dt 27.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,500 2012-01-27 2012-01-30 8/1016001/2012* 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) dieta,liste dt 27.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 82,918 2012-02-01 2012-02-02 4010160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 616,897 2012-02-01 2012-02-02 3710160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 440,390 2012-02-01 2012-02-02 3810160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 712,361 2012-02-01 2012-02-02 3910160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,921,532 2012-02-01 2012-02-02 3510160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 456,917 2012-02-01 2012-02-02 4110160012012 600-Aparat.Min.Brende pagese 25% dite feste,liste dt 01.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 506,877 2012-02-01 2012-02-02 3610160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-02-07 2012-02-08 4310160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shkrese nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 615 dt 01.02.2012,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-02-07 2012-02-08 4210160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shkrese nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 615 dt 01.02.2012,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,068,000 2012-02-10 2012-02-14 210160012012 231-MIN E BRENDSHME PROJEKTI DRAMP KOSTO LOKALE MALLRA UP 31 DT 19.05.11 FAT 2011/24/A NR 2011/23/A,201126A DT 18.10.12 URDHER 31/3 DT 14.01.12 SHUMA 254000 EURO KURSI 1 EURO 142 LEKE PER MAKINAUSTRULARI
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,694,153 2012-02-14 2012-02-15 5810160012012 600-Aparat.Min.Brende tatime Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,792,055 2012-02-14 2012-02-15 5710160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurime Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 60,270 2012-02-14 2012-02-15 5410160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim ore shtese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) EAGLE MOBILE Tirane 22,413 2012-02-16 2012-02-17 5610160012012 600-602-Aparat.Min.Brende kuote telefoni,kodi 2177414,2188317,fat Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 2,227,880 2012-02-16 2012-02-21 5310160012012 1016001 602-Aparat.Min.Brende energji,kontrate A107840,A107843,C245905,fat Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 744,647 2012-02-16 2012-02-21 5510160012012 600-602-Aparat.Min.Brende kuote telefoni,kodi 1333484275,1346085093,1783805227,fat Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 476,384 2012-03-01 2012-03-01 6010160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,053,501 2012-03-01 2012-03-01 5910160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 101,782 2012-03-01 2012-03-01 6410160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 653,320 2012-03-01 2012-03-01 6310160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 573,271 2012-03-01 2012-03-01 6110160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 399,689 2012-03-05 2012-03-05 6210160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-03-06 2012-03-07 7410160012012 606-Aparat.Min.Brende transferte ujguret,V.K.M nr 581 dt 1.08.2011,shkrese nr 1419 dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 714,000 2012-03-06 2012-03-09 8110160012012 602-Aparat.Min.Brende dieta,liste dt 06.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,498,072 2012-03-13 2012-03-15 8210160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-03-13 2012-03-15 6510160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shktrse nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 1408 dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,689,970 2012-03-13 2012-03-15 8310160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-03-13 2012-03-15 6610160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shktrse nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 1408 dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 369,579 2012-03-13 2012-03-15 82/110160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 268,154 2012-03-13 2012-03-15 82/410160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,365,376 2012-03-13 2012-03-19 82/210160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 62,400 2012-03-01 2012-03-19 910160012012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) paga,liste dt 01.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 268,154 2012-03-13 2012-03-19 82/310160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 33,548 2012-03-13 2012-03-20 7210160012012 600-602-Aparat.Min.Brende telefon,kodi 1005922,1065349,fat Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 105,531 2012-03-20 2012-03-21 8610160012012 600-602-Aparat.Min.Brende telefon,kodi 520851,fat Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 33,421 2012-03-20 2012-03-21 8510160012012 600-602-Aparat.Min.Brende telefon,kodi 1005922,fat dt 02.03.2012