Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
MERIDIANA TRAVEL TOUR 1,539,012.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,323,598 2013-12-10 2013-12-11 2910930012013 602 MZHETS bileta urdh.1072,14.11.2013,fat1991,20.11.2013,ser.10590395,yrdh 1218,21.11.2013,fat 2017,22.11.2013,s 12446020
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 69,296 2013-12-24 2013-12-26 4610930012013 602 MZHETS shpenzime hoteli urdher 1557 dt 10.12.13 pv emergjence dt 10.12.13 ft 2100 10.12.13 seri 12446301013,s 12446020
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 146,118 2013-12-16 2013-12-17 3510930012013 602 MZHETS bileta urdh. 1557,10.12.2013,fat2098,10.12.2013,s12446205,fat2099,10.12.2013,s12446206,pvemergj.10.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >