Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKA E TIRANES 4,812,457.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 70,200 2013-12-30 2013-12-31 6710930012013 602 MZHETS shperblim pensioni, urdher tit 129 dt 10.12.2013, liste pagese 30.12.13, tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,048,999 2013-12-04 2013-12-05 510930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 np pl/fakt 117/115 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 434,361 2013-12-04 2013-12-05 710930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 5 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,126,277 2013-12-04 2013-12-05 610930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 np pl/fakt 117/115 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 180,000 2013-12-20 2013-12-23 4310930012013 602 MZHETS shpeenzime vendim gjyqi pranvera karapici urdh 149 19.12.13 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 33,000 2013-12-16 2013-12-18 2010930012013 602 MZHETS dieta ne lek urdher 128 dt 10.12.13 bordero 5.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 919,620 2013-12-16 2013-12-17 2710930012013 600 MZHETS shperblim per vjetersi ne pune urdher 130 dt 10.12.13 bordero bashkengjitur
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >