Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GJELBERIMI - SHPK Tirane 280,000 2012-09-27 2012-10-03 34910260012012 MINISTRIA E MJEDISIT REZERVATI BIOSFERIK VKM 606 DT 11.09.2006 SHKR 14.09.2012 FT 50 DT 6.06.2012 SR 87176202
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 68,059 2012-09-27 2012-10-03 34610260012012 MINISTRIA E MJEDISIT KONVENTA CITES SHKR 20.09.2012 FAT 21.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 66,145 2012-09-27 2012-10-03 33910260012012 MINISTRIA E MJEDISIT VODAFON KOD AB 1010937 /10057630 /1001452
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 146,987 2012-09-27 2012-10-03 34510260012012 MINISTRIA E MJEDISIT FUND 850 ALB FAT 18.08.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) O K T A P U S Tirane 687,000 2012-09-27 2012-10-03 33210260012012 MIN MJEDISIT ROJE PRIVATE UP 74 DT 27.02.2012 KONTR 4000/2 DT 22.06.2012 FAT 660 DT 6.07.2012 S 02498874 FAT 697 DT 31.07.2012 S 02498811 FAT 747 DT 31.08.2012 SR 02498762
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,000 2012-09-27 2012-10-03 33710260012012 MINISTRIA E MJEDISIT CEL FAT 5199531000100026 AB 110060628
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,118 2012-09-27 2012-10-03 34110260012012 MINISTRIA E MJEDISIT CEL FAT 74505359 AB 10057630
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Diava Consulting Tirane 252,000 2012-09-27 2012-10-03 34810260012012 MINISTRIA E MJEDISIT REZERVATI BIOSFERIK I PRESPES VKM 606 11.09.2006 SHKR 14.09.2012 FAT 11 DT 13.06.02012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 863,700 2012-09-27 2012-10-03 34410260012012 MINISTRIA E MJEDISIT KONT 9090 ALB MAREVESHJE PER RUAJTJEN E ZOGJVE MIGRATOR FAT 27 07.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEKANI/L Tirane 252,000 2012-09-27 2012-10-04 34710260012012 MINISTRIA E MJEDISIT REZERVATI BIOSFERIK VKM 606 DT 11.09.2006 SHKR 14.09.2012 FT 2 DT 6.06.2012 S 33564869
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 6,940,223 2012-09-28 2012-10-04 34010260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave NAFTE KONT PERFUNDIMTARE 4423/2 DT 28.06.2012 FT 485 DT 13.09.2012 S 02035135 FH 21 DT 13.09.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 259,500 2012-10-01 2012-10-05 36210260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DJETA UM 223 DT 11.05.2012 LIST PAGE 1.10.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 104,500 2012-10-01 2012-10-05 36310260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DJETA BR VENDIT UM 223 DT 11.05.2012 LIST PAGES
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 49,489 2012-10-01 2012-10-05 35110260012012 MIN MJEDISIT MT 10 % TAT NE BURIM
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 445,402 2012-10-01 2012-10-05 35010260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PROJEKT MIN MM SIT 25.09.2012 LIST PAG 25.09.2012 KONT 12.02.2008 MB 10 % TAT NE BURIM
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,500 2012-10-01 2012-10-05 36410260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DJETA UM 223 DT 11.05.2012 LIST PAGE 1.10.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 71,332 2012-10-10 2012-10-12 38010260012012 MIN MJEDISIT ZHVILLIMI I BURIMEVE NATYRORE VKM DT 16.07.2012 UM 432 DT 30.07.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 160,036 2012-10-15 2012-10-15 38510260012012 1026001 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave en el shtator kontr c41273 fat 131048865 kod kl tr 1c110021041273
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2012-10-10 2012-10-16 36710260012012 MIN MJEDISIT VEND GJYKATE ILIRJAN QIRJAZI SHKR 4110 DT 14.05.2012 VEND 10141 DT 27.12.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 10,000 2012-10-10 2012-10-16 37210260012012 MIN MJEDISIT VEND GJYQI DRITAN ARAPI SHKR 5616 DT 13.12.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PETANI BAILIFFS OFFICE Tirane 10,000 2012-10-10 2012-10-16 37110260012012 MIN MJEDISIT VEND GJYQI PER RAMAZAN KALIA SHKR 4268 DT 17.05.2012 VEND GJYK 1537 DT 11.12.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 10,000 2012-10-10 2012-10-16 36910260012012 MIN MJEDISIT VEND GJYKATE SUZANA COJNIKU SHKR 4110 DT 14.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,763,596 2012-10-11 2012-10-16 38110260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PAGES KUOTIZACIONI PER EUROFISH PER EUROFISH INTERNATIONAL ORGANIZATION SWIFT DABA DKKK
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTERALBANIAN Tirane 58,401 2012-10-10 2012-10-16 26310260012012 MIN MJEDISIT VEND GJYKATE SIG MAKINE UP 53 DT 27.06.2012 PV 27.06.2012 PV 27.06.2012 FAT 1004 DT 27.06.2012 S 03531682
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) O K T A P U S Tirane 299,546 2012-10-10 2012-10-16 37510260012012 MIN MJEDISIT SHERB ROJE UP 74 DT 27.02.2012 FAT 68 DT 30.09.2012 S 02498783
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-10-10 2012-10-16 365102600120132 MIN MJEDISIT VEND GJYKATE FRAN GJINI VEND GJYKAT 109 DT 5.11.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2012-10-10 2012-10-16 36810260012012 MIN MJEDISIT TAT VEND GJYKATE
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 9,000 2012-10-10 2012-10-16 36610260012012 MIN MJEDISIT VEND GJYQI PER ZAMIR DEDEJ SHKR 4501 DT 28.07.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 43,986 2012-10-10 2012-10-16 37910260012012 MIN MJEDISIT POSTA SHTATOR 2012 FAT 3725 DT 26.09.2012 S 02145375
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2012-10-10 2012-10-16 37310260012012 MIN MJEDISIT VEND GJYQI FLORENC KOLA SHKR 4101 DT 14.05.2012 URDH 230 DT 13.01.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,100 2012-10-15 2012-10-17 38210260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave tel fix fat 2012 rimb llog
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Tirane 981,600 2012-10-15 2012-10-17 38310260012012 min mjedisit goma kont 5966/2 dt 27.08.2012 ft 17 dt 17.09.2012 sr 05137267 fh 22 dt 17.09.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) R & R GROUP Tirane 87,600 2012-10-15 2012-10-17 38410260012012 min mjedisit alkool vaj up 3/22 dt 14.05.2012 kontr 5966/1 dt 27.08.2012 ft 75 dt 17.09.21012 s 85923775 fh 23 dt 17.09.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 13,698 2012-10-15 2012-10-17 38110260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave tel fix fat 2012 rimb llog
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEKANI/L Tirane 252,000 2012-10-18 2012-10-24 34710260012012MK MINISTRIA E MJEDISIT REZERVATI BIOSFERIK VKM 606 DT 11.09.2006 SHKR 14.09.2012 FT 2 DT 6.06.2012 S 33564869
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) XHEKOSHPK Tirane 71,500 2012-10-22 2012-10-26 39910260012012 MIN MJEDISIT PRITJE PERCJELLJE UM 487 DT 19.09.2012 UP 63 DT 19.09.2012 PV 19.09.2012 FT 394 DT 20.09.2012 SR 04614969
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) XHEKOSHPK Tirane 100,600 2012-10-22 2012-10-26 40010260012012 MIN MJEDISIT PRITJE PERCJELLJE UM 487 DT 19.09.2012 UP 63 DT 19.09.2012 PV 19.09.2012 FT 394 DT 20.09.2012 SR 748754698
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CICERONI Tirane 35,500 2012-10-22 2012-10-26 39710260012012 MIN MJEDISIT FOTO E PRESIDENTIT UP 60 DT 8.08.2012 PV 8.08.2012 FAT 412 DT 25.09.2012 SR 04856409
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SILVANA SHAKA Tirane 34,500 2012-10-22 2012-10-26 40110260012012 MIN MJEDISIT LARJE MAK UP 55 DT 2.07.2012 PV 2.07.2012 S 00060489 FT 210 DT 1.08.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FATOS LASHI Tirane 476,928 2012-10-22 2012-10-26 37410260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DEZINFEKTIM UP 57 DT 23.07.2012 PV 23.07.2012 FAT 334 DT 18.09.2012 S 03806337