Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 430,441,581.00 754 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AIR LOGISTICS Tirane 208,590 2013-03-07 2013-03-13 6910120012013 MTKRS,1012001 shpenz transporti um 453 dt 18.12.12, prev , kontr 19.12.12, ft 249 dt 19.12.12, seri 05497050
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 83,564 2013-03-06 2013-03-13 7610120012013 MTKRS,1012001 dieta jashte vendit um 52 dt 11.02.13, um 68 dt 01.03.13, autorizim 06.03.13, 586=142.6 euro
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 333,684 2013-03-06 2013-03-13 7710120012013 MTKRS,1012001 dieta jashte vendit um 53 dt 15.02.13,autorizim 06.03.13, 2340 =142.6 euro
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2013-03-13 2013-03-18 8710120012013 1012001, mtkrs sherbime up 16 dt 26.12.2012. pv 26.01.13 ft 17 dt 26.02.12, seri 6395843
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 39,000 2013-03-13 2013-03-18 8010120012013 MTKRS,1012001 shpenzTELEFON CEL GUSHT 2012-JANAR 2013, NIKOLLE LESI, ft 01.09.12-01.01.2013, ft 01.10.12, ft 01.11.12, ft 01.12.12, ft 01.02.13, klienti 1108
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2013-03-13 2013-03-18 8110120012013 MTKRS,1012001 shpenz dieta liste pagese 12.03.2013, sipas autorizimit
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ROLAND DEDJA Tirane 24,500 2013-03-13 2013-03-18 7410120012013 MTKRS,1012001 shpenz pritje percj, um 55 dt 22.02.12, preventiv, kontr 12.04.12, ft 127 dt 18.04.12, seri 008427
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,500 2013-03-13 2013-03-18 8210120012013 MTKRS,1012001 shpenz dieta liste pagese 12.03.2013, sipas autorizimit
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALTIN REMZI DALANI Tirane 150,000 2013-03-13 2013-03-18 8310120012013 MTKRS,1012001 shpenzmateriale pergj kartolina up 11 dt 30.01.12, pv 30.01.12, ft 46 dt 31.01.12, seri 5874482, fh 15 dt 31.01.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,648 2013-03-25 2013-03-26 9010120012013 MTKRS,1012001 shpenz tel cel aldo bumci, ft 1016288 dt 02.03.2013, kod 1016288
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 12,210 2013-03-25 2013-03-26 9310120012013 MTKRS,1012001 shpenz uji janar 2013, ft 1301-159768-1-1 dt 29.01.2013
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,000 2013-03-25 2013-03-26 9410120012013 MTKRS,1012001 shpenz sherb tjera, up 15 dt 20.02.13, pv 20.02.13, ft 29 dt 25.02.13, seri 6304429
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 294,599 2013-03-25 2013-03-26 9210120012013 MTKRS,1012001 shpenz tel janar 2013, ft 709583015 dt 05.02.2013, nr klienti 1333484325
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) CICERONI Tirane 50,600 2013-03-25 2013-03-26 9110120012013 MTKRS,1012001 shpenz mat pergj 93 dt 16.08.2012, pv 16.08.2012, ft 248 dt 16.08.2012, fh 58 dt 10.09.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PAVLIN DODA Tirane 10,000 2013-03-01 2013-03-01 31/110120012013 1012001 mtkrs,pagese shpenzime gjyqs ,hysen kalaja um 313 dt 19.09.12, VGJ RRETHIT 353 dt 27.07.10,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 350,000 2013-03-04 2013-03-05 5110120012013 MTKRS,1012001 emin riza,proj stud arkitektures banese trad shqiptare, 60% proj um 459 dt 31.12.12, prev , kontr 31.12.12, tatim mbahet burim
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 25,000 2013-03-04 2013-03-05 5410120012013 MTKRS,1012001 materiale pergj up 109 dt 22.10.12, pv 22.10.12, ft 110968799 dt 22.10.12, fh 81 dt 26.10.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 208,339 2013-03-04 2013-03-05 6610120012013 1012001, mtkrs dieta jashte vendit um 66 dt 01.03.13, autorizim valute 1461 euro =142.6
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PLEJAD Tirane 3,120,000 2013-03-04 2013-03-05 5210120012013 MTKRS,1012001 PROJ 100 VJET PAVARESI, 60% PROJ , KONTR 04.12.12, um 438 dt 04.12.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 37,210 2013-04-01 2013-04-02 11210120012013 MTKRS,1012001 pagat mars 2013, liste pagese, NUMRI punonjesve PLAN 104, FAKT 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 26,838 2013-04-01 2013-04-02 9510120012013 MTKRS,1012001 shpenz tel cel murat mehmeti, ft 114243093 dt 02.03.13, kod abon 21241250712
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 240,857 2013-04-01 2013-04-02 11110120012013 MTKRS,1012001 pagat mars 2013, liste pagese, NUMRI punonjesve PLAN 104, FAKT 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,812,631 2013-04-01 2013-04-02 10810120012013 MTKRS,1012001 pagat mars 2013 liste pagese ,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 106,535 2013-04-01 2013-04-02 9610120012013 MTKRS,1012001 shpenzTELEFON janar 2013, ft 109356399, dt 01.02.2013
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 481,121 2013-04-02 2013-04-02 10710120012013 MTKRS,1012001 pagat mars 2013, liste pagese, NUMRI punonjesve PLAN 104, FAKT 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,627,531 2013-04-01 2013-04-02 110/10120012013 MTKRS,1012001 pagat mars 2013, liste pagese, NUMRI punonjesve PLAN 104, FAKT 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,066,032 2013-04-01 2013-04-02 10910120012013 MTKRS,1012001 pagat mars 2013, liste pagese
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SHOQATA TREVA Tirane 270,000 2013-04-03 2013-04-03 11310120012013 MTKRS,1012001 shpenz proj festiv 12 folkr i dukagjinit , 100%, um 408 dt 12.11.2012, kontr 12.11.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 30,000 2013-04-02 2013-04-03 11410120012013 MTKRS,1012001 shpenz tatim um 408 dt 12.11.2012, proj kult festivali i 12 folklo dukagjinit
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 60,000 2013-04-02 2013-04-03 12010120012013 MTKRS,1012001 shpenz tatim motor rally, um 181 dt 05.06.2012, kontr 06.06.2012, ft 32 dt 16.06.2012, 87 dt 16.06.2012, 34 dt 15.06.2012, ft 127 dt 16.06.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VILA ALEHANDRO Tirane 49,500 2013-04-03 2013-04-03 11710120012013 MTKRS,1012001 shpenz pritje percj um 308 dt 13.09.2012, kontr 17.09.2012, ft 43 dt 17.09.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) T & D Tirane 17,800 2013-04-03 2013-04-03 11810120012013 MTKRS,1012001 shpenz pritje percj um 29 dt 02.02.12, kontr 02.02.12, ft 50 dt 08.02.12 seri 89214296
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FEDERATA SHQIPTARE E MOTORĒIKLIZMIT Tirane 506,000 2013-04-02 2013-04-03 11910120012013 MTKRS,1012001 shpenz motor rally, um 181 dt 05.06.2012, kontr 06.06.2012, ft 32 dt 16.06.2012, 87 dt 16.06.2012, 34 dt 15.06.2012, ft 127 dt 16.06.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 15,000 2013-04-03 2013-04-03 9810120012013 MTKRS,1012001 shpenz vendim gjyqesor, mero aliaj um 192 dt 17.08.2011, VGJA 52 dt 18.09.2009
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) N I R V A N A Tirane 128,600 2013-04-02 2013-04-03 11510120012013 MTKRS,1012001 shpenz pritje percj um 270 dt 27.07.2012, kontr 27.07.2012, ft 106 dt 02.08.2012, seri 02672303
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 15,000 2013-04-03 2013-04-03 10110120012013 MTKRS,1012001 shpenz vendim gjyqesor, ajet nallbani, um 109 dt 05.04.2012, VGJ 3096 dt 20.10.2010
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 15,000 2013-04-03 2013-04-03 10210120012013 MTKRS,1012001 shpenz vendim gjyqesor, edlir terpo um 141 dt 24.05.2012, VGJ 1684 dt 28.09.2010
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KADIU Tirane 290,040 2013-04-03 2013-04-04 12010120012013 MTKRS,1012001 shpenz transporti up 5 dt 05.01.13, pv 20.01.13, ft 1954 dt 18.02.13, fh 9 dt 18.02.13, up 5/1 dt 05.01.13, ft 1954 dt 18.02.13
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 198,488 2013-04-03 2013-04-04 11910120012013 MTKRS,1012001 dieta jashte vendit, um 193 dt 12.06.12, um 99 dt 02.04.13, autorizim 03.04.13 1389 euro = 142.9
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 399,691 2013-04-03 2013-04-04 11810120012013 MTKRS,1012001 dieta jashte vendit, um 42 dt 08.02.13, um 71 dt 06.03.13, um 80 dt 13.03.13, um 98 dt98 dt 02.04.13 autorizim 03.04.13 2797 euro = 142.9