Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,137,730,360.00 1,491 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALFA - SERVICESTIRANE Tirane 45,540 2012-08-08 2012-08-16 34210150012012 602-MIN E JASHTME MATERIALWE PER FILAM UP 189 DT 29.06.12 PV 3+4 DT 29.06.12 FAT 193 DT 29.06.12 SR 02461545 FH 67 DT 05.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 10,200 2012-08-08 2012-08-16 33710150012012 602-MIN E JASHTME TONERA UP 89 DT 15.04.12 PV 3+4 DT 16.04.12 FAT 80432915 DT 17.04.12 FH 66 DT 05.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HATIXHE SHABA Tirane 56,400 2012-08-08 2012-08-16 33910150012012 602-MIN E JASHTME FLAMUJ UP 121 DT 06.02.12 PV 3+4 DT 08.02.12 FAT 66 DT 22.05.12 SR 0002181 FH 65 DT 22.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KLODIAN SPAHI Tirane 50,400 2012-08-08 2012-08-16 33610150012012 602-MIN E JASHTME RIP KONDIC UP 171 DT 17.06.12 PV 3+4 DT 18.06.12 FAT 76 DT 20.06.12 SR 69965976
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) P I RR O Tirane 163,200 2012-08-08 2012-08-16 33810150012012 602-MIN E JASHTME DHURATA UP 39 DT 01.03.12 PV 3+4 DT 02.03.12 FAT 48 DT 03.03.12 SR 86947098 FH 64 DT 03.03.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 2,239,700 2012-08-08 2012-08-16 34610150012012 602-MIN EJASHMTE BILETA URDHER MIN 79 DT 19.03.12 FAT 660 DT 11.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) A E S S Tirane 226,367 2012-08-08 2012-08-16 34310150012012 231-MIN EJASHMTE INSTALIM SISTEMI UP 158 DT 08.06.12 PV 3+4 DT 08.06.123 FAT 109 DT 08.06.12 SR 02729141 FH 12 DT 10.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 349,512 2012-08-08 2012-08-16 33410150012012 602-MIN E JASHTME karburant kont ne vazhd 137 dt 31.05.12 fat 313 dt 17.07.12 sr 02035163 fh 72 dt 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 213,835 2012-08-08 2012-08-16 34010150012012 602-MIN E JASHTME ABONIME VKM 241 DT 31.03.11 UP 41 DT 03.02.11 KONT 41/1 DT 03.02.12 FAT 493 DT 01.06.12 SR 87413128
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 219,960 2012-08-08 2012-08-16 34110150012012 602-MIN E JASHTME ABONIME VKM 241 DT 31.03.11 UP 41 DT 03.02.11 KONT 41/1 DT 03.02.12 FAT 493 DT 01.06.12 SR 87413128
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KLODIAN SPAHI Tirane 54,000 2012-08-08 2012-08-16 34410150012012 231-MIN EJASHMTE KONDICIONERE UP 150 DT 01.06.12 PV 3+4 DT 02.06.12 FAT 74 DT 09.06.12 SR 69965974 FH 11 DT 12.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 58,980 2012-08-14 2012-08-17 35010150012012 602-MIN E JASHTME POSTA FAT 2903 DT 26.07.12 SR 87425907
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MEDIA MAPO Tirane 4,800 2012-08-14 2012-08-17 35110150012012 602-MIN E JASHTME PUBLIKIM SHKRESA DAP 419/7 DT 24.07.12 FAT 454 DT 30.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 65,154 2012-08-14 2012-08-17 34910150012012 602-MIN E JASHTME POSTA FAT 2903 DT 26.07.12 SR 87425907
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EBRD Tirane 464,686 2012-08-16 2012-08-20 20410150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBAS.E REPUBLIK.FEDERATIVE TE BRAZILIT Tirane 62,866 2012-08-16 2012-08-20 20610150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 240,970 2012-08-16 2012-08-20 22510150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA BULLGARE Tirane 92,432 2012-08-16 2012-08-20 21710150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 24,340 2012-08-16 2012-08-20 22110150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FOND F.S.V.C(FIN SERV VOLUN CORPS) Tirane 241,133 2012-08-16 2012-08-20 21210150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 154,155 2012-08-16 2012-08-20 23610150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA KROATE Tirane 41,596 2012-08-16 2012-08-20 23210150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 2,159,737 2012-08-16 2012-08-20 20510150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FSHAN / AAEF Tirane 940,876 2012-08-16 2012-08-20 20110150012012 602-MIN E JAHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 120,807 2012-08-16 2012-08-20 23510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 294,402 2012-08-16 2012-08-20 22410150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 253,033 2012-08-16 2012-08-20 25210150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MBRETERISE SE SPANJES Tirane 339,557 2012-08-16 2012-08-20 21610150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 26,209 2012-08-16 2012-08-20 22210150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 63,131 2012-08-16 2012-08-20 20910150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 6,043,651 2012-08-16 2012-08-20 23910150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SLLOVAKISE Tirane 15,765 2012-08-16 2012-08-20 20710150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 254,559 2012-08-16 2012-08-20 21910150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 45,492 2012-08-16 2012-08-20 23410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) G.T. Z. Tirane 3,603,637 2012-08-16 2012-08-20 23110150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE TVSH 8745 DT 17.07.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 1,725,363 2012-08-16 2012-08-20 20210150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNHCR-ALBANIA Tirane 48,751 2012-08-16 2012-08-20 23810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MRETERISE HOLLANDESE Tirane 197,100 2012-08-16 2012-08-20 21110150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA E KESHILLIT TE EUROPES Tirane 1,798,740 2012-08-16 2012-08-20 20310150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 1,826,040 2012-08-16 2012-08-20 21010150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12