Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Punes (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,217,068,617.00 1,125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-10-26 2012-10-29 3881025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjykate m tetor per. DAFINA JUPE
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,000 2012-10-26 2012-10-29 3921025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjykate m tetor per. SILVANA LAMA , , DHIMITER GJIKA
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-10-26 2012-10-29 3891025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjykate m tetor per. VANGJEL KOVACI
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,800 2012-10-26 2012-10-29 4161025001/2012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT UR SH NR 130 DT 29.8.2012 UR SH NR 28 DT 29.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-10-26 2012-10-29 3901025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjykate m tetor per. FIRMA BABAMETO
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,000 2012-10-26 2012-10-29 3961025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjykate m tetor per. PIROJANI . MANNJOLA LEKA
Aparati Ministrise se Punes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 410,456 2012-10-26 2012-10-29 4261025001/2012 1025001 602 AP MIN PUNES E. ELEK. FAT 12974103B . FAT 13084492 KONTR H 46399 M GUSHT . SHTATOR
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2012-10-26 2012-10-29 3951025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjykate m tetor per. VILMA PREMTI
Aparati Ministrise se Punes (3535) START 2000 Tirane 135,000 2012-10-29 2012-10-30 4261025001/2012 602 AP MIN PUNES sherbim ruajtje kontr 269/1 dt 25.6.212 fat nr 722 dt 3.9.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2012-10-29 2012-10-30 394/1025001/2012 602 AP MIN PUNES VENDIM GJYKATE M GUSHT TETOR 2012 SOFO LIMAJ, MIRELA MARTO
Aparati Ministrise se Punes (3535) ROMEO CULLUFE Tirane 97,500 2012-10-26 2012-10-30 4101025001/2012 602 AP MIN PUNES PAGA LARJE AUT KONTR NR 43 DT 9.1.2012 FAT NR 15 SER 003004 DT 6.10.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 88,066 2012-10-26 2012-10-30 4211025001/2012 602 AP MIN PUNES PAGA PERKTHIME U R NR 21 DT 29.7.2 MBAJTUR TATIM12 ME LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFO - TRADE Tirane 32,000 2012-10-29 2012-10-30 4111025001/2012 602 AP MIN PUNES MIREMB FAQE INTERNETI KONT NE VAZHDIM NR. 32/1 DT 9.1.2012 FAT NR 73 SER 6208223 DT 2.10.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,785 2012-10-26 2012-10-30 4221025001/2012 602 AP MIN PUNES PAGA TATIM NE BUEIM PER PERKTHIMIN
Aparati Ministrise se Punes (3535) SHKELQIM BRAHO / TIRANE Tirane 85,050 2012-10-29 2012-10-30 4181025001/2012 602 AP MIN PUNES MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E ZYRAVE UR. PR NR 2086 DT 8.10.2012 PV 10.10.2012 PV 11.10.2012 FAT NR 59 DT 15.10.212 SER. 6200459 F. H NR 46 DT 15.10.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 200,000,000 2012-09-04 2012-10-30 332/510250012012/1 606** APARATI MIN PUNES CESHTJEVE SOCIALE DEMSHPERBLIM PERND POLITIK URDH . NR 127 DT 28.8.212 U R MIN NR 13185 DT 21.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 1,122,408 2012-10-29 2012-10-30 4241025001/2012 602 AP MIN PUNES BLERJE KARBURANTI FAT NR 482 SER. 02035132 DT 12.9.212 KONTR 24.5.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,863,802 2012-11-01 2012-11-01 4351025001/2012 600 AP MIN PUNES pag m. tetor npunj 107 fakt 83
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 221,685 2012-11-01 2012-11-01 4331025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA m tetor. nr punj plan 107 plan. 3
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,027,012 2012-11-01 2012-11-01 4321025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA m . tetor n punj plan 107 faktv 18
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 71,057 2012-11-01 2012-11-01 4341025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA tetor PL 107 FK 1
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 45,000 2012-11-05 2012-11-05 43210250012012 600 AP MIN PUNES diference page per ur shpenz. ne 432 dt 1.11,212
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-11-05 2012-11-13 4471025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR .DAFINA JUPE
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-11-05 2012-11-13 4481025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR . VANGJJELKOVACI
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,000 2012-11-05 2012-11-13 4511025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR PIROJANI MANJOLA LEKA
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2012-11-05 2012-11-13 4521025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR VILMA PREMTI
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-11-05 2012-11-13 4491025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR . K BABAMETO
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2012-11-05 2012-11-13 4441025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR . ANA XHEKA, SHEFQET KRYEZIU UR MMIN 10872
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-11-05 2012-11-13 4461025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR PETRO KONDURI
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,000 2012-11-05 2012-11-13 4451025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR SILVANA LAMAJ, DHIMITER GJIKA, EDMOND PEJO
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-11-05 2012-11-13 4501025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR . XHELADIN DAHI
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,000 2012-11-05 2012-11-13 4371025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. M NENTOR PIROJANI MIRELA MARTO, SOFO LIMAJ
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 22,240 2012-11-08 2012-11-13 440/1025001/2012 602 AP MIN PUNES UJI FAT m shtator fat 1209159752-1-1
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 100,000,000 2012-06-12 2012-11-14 121/410250012012/1 606* APARATI MIN PUNES CESHTJEVE SOCIALE DEMSHPERBLIM PERND POLITIK URDH 69 DT 30.03.2012 URDH 4318 DT 23.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ABCOM Tirane 265,565 2012-11-06 2012-11-19 4391025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL, FAT NR 105224889 M SHTATOR KONTR NR 180 DT 25.1.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 118,070 2012-11-06 2012-11-19 4431025001/2012 602 AP MIN PUNES ABONIM SHTYPI KONTRATAA NE VAZDDIM DT 3.1.2012 FAT NR 5/32 SER. 01483436 DT 31.10.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ILIRJAN BULKU Tirane 56,000 2012-11-06 2012-11-19 43110250012012 602 AP MIN PUNES AB SHTYPI UR PR NR 2238/1 DT 23.10.2012 PV. 23.10.2012 FAT NR 4 DT 26.10.212 SER. 6200370
Aparati Ministrise se Punes (3535) START 2000 Tirane 135,000 2012-11-08 2012-11-22 4421025001/2012 602 AP MIN PUNES KONTRTA NE VAZHDIM NR 269/8 DT 25.6.2012 FAT NR 729 DT 31.10.2012 SER 386672506
Aparati Ministrise se Punes (3535) LETRA COM (AL) Tirane 414,000 2012-11-08 2012-11-22 4541025001/2012 602 AP MIN PUNES mat kancel. ur pr. nr 2135 dt 11.10.2012 pv 11.10.20121 fat nr 588 ser. 0530\3840 dt 23.10.2012 f.h nr 48 dt 31.10.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 9,970 2012-11-20 2012-11-27 4821025001/2012 602 AP MIN PUNES UJI FAT M TETOR FAT NR . 1210-159752-1-1