Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 14,400 2012-11-08 2012-11-22 44510140012012 Ministria e Drejtesise larje automjet kon ne vazhdim fat nr 9 dt 30/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,579 2012-11-08 2012-11-22 44610140012012 Ministria e Drejtesise rimb tvsh fat dt 2/10/2012 abon 1062912
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 562,602 2012-11-07 2012-11-08 43810140012012 Ministria e Drejtesise tel fat gusht-shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) M E D I A 66 Tirane 2,990,000 2012-12-07 2012-12-10 49910140012012 Ministria e Drejtesise SPOT PUBLICITAR UP 476 DT 16.11.2012 PV DT 16.11.2012 KONTRATE 21.11.2012 FAT 533 DT 5.12.2012 SERI 02386011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 45,220 2012-12-08 2012-12-10 47710140012012 Ministria e Drejtesise UJE KONTRATE 4-D-159080-1 FAT shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 381,343 2012-12-08 2012-12-10 49110140012012 600,602 Ministria e Drejtesise tel fat tetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 671,721 2012-12-08 2012-12-10 47510140012012 1014001 602 Ministria e Drejtesise energji kon nr c-110816 fat gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,957,178 2012-11-20 2012-12-13 46310140012012 -Ministria e Drejtesise pages perkthyes te jashtem urdher nr 3535/3 dt 12/11/2012 k/kem 142.5 lek shuma 13 683 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA MITA Tirane 42,500 2012-11-16 2012-12-13 43910140012012 Ministria e Drejtesise ALBUME UP NR 463/1 DT 1/11/2012 PV DT 1/11/2012 FAT 62 DT 2/11/2012 FH DT 79 DT 5/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 37,000 2012-12-07 2012-12-18 4870140012012 602 Ministria e Drejtesise pritje Up.450/1 dt.12.10.12 pv 3&4 dt.12.10.12 fat.6011 dt.12.10.12 fh.72 dt.12.10.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TOP CHANNEL Tirane 1,004,857 2012-12-07 2012-12-18 49810140012012 Ministria e Drejtesise SPOT PUBLICITAR UP 476 DT 16.11.2012 PV DT 16.11.2012 KONTRATE 21.11.2012 FAT 1321 DT 26.11.2012 SERI 0354221
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 50,280 2012-12-07 2012-12-18 47410140012012 Ministria e Drejtesise MIREMB TRASPORTI UP NR 3680 DT 22/5/2012 PV DT 24/5/2012 FAT 16/11/2012 NJOF/FIT 28/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 171,000 2012-12-17 2012-12-18 51110140012012 600,ministria e drejtesise,shperblim f vitit,list pagese 2012,urdher 499 d 17/12/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 135,000 2012-12-17 2012-12-18 51410140012012 600,ministria e drejtesise,shperblim f vitit,list pagese 2012,urdher 499 d 17/12/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,233 2012-12-17 2012-12-18 50910140012012 Ministria e Drejtesise page e prapambetur urdher nr 477 dt 19/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,222 2012-12-17 2012-12-18 50810140012012 Ministria e Drejtesise tatim te tjera
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) K O N S O R T Tirane 3,192,000 2012-12-07 2012-12-18 47310140012012 Ministria e Drejtesise ZHVILLIM SISTEMI ALBIS UP NR 101/5 DT 19/6/2012 NJO/FIT 25/6/2012 KON NR 99/7 DT 3/8/2012 FAT DT 7/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,850 2012-12-07 2012-12-18 4850140012012 602- Ministria e Drejtesise honorare kom. ad.-hoc urdh.1464/4 16.10.12;urdh.6686/1 dt.31.10.12 bordero dt. 08.11.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,000 2012-12-17 2012-12-18 51310140012012 600,ministria e drejtesise,tatim shperblim f vitit,list pagese 2012,urdher 499 d 17/12/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 14,400 2012-12-07 2012-12-18 47010140012012 Ministria e Drejtesise LARJE AUTO KON NE VAZHDIM FAT NR 10 DT 31/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 17,550 2012-12-07 2012-12-18 48410140012012 Ministria e Drejtesise HONORARE KOM. AD-HOC Urdh.6542/1 24.10.2012;urdh.6686/1 31.10.2012 bordero dt.08.11.2012 tatim i mbajtur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,352,000 2012-12-07 2012-12-18 46910140012012 Ministria e Drejtesise PERMIRSIM I LIDHJEVE KOM ONLINE KON NE VAZHDIM FAT DT 5/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KELTI Tirane 16,800 2012-12-07 2012-12-18 48810140012012 Ministria e Drejtesise SHP. PRITJE UP NR 462/1 DT 01/11/2012 PV DT 01/11/2012 FAT NR 61 DT 01/11/2012 FH DT 05/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 27,000 2012-12-07 2012-12-18 49010140012012 602- Ministria e Drejtesise mat. zyre UP 446/1 11.10.12;PV 3&4 22.10.12 fat.122 22.10.12 seri 0009990 fh.89 08.11.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,600 2012-12-07 2012-12-18 48610140012012 Ministria e Drejtesise tatime honorare bordero dt.08.11.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SEMIRAMIS HOXHA Tirane 51,300 2012-12-07 2012-12-18 48210140012012 602- Ministria e Drejtesise bileta udhet. j.shtetit urdh.6431/1 17.10.12; fat.33 29.10.12 seri 5726483
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 132,876 2012-12-17 2012-12-18 50710140012012 Ministria e Drejtesise page e prapambetur urdher nr 477 dt 19/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 639,000 2012-12-17 2012-12-18 51010140012012 600,ministria e drejtesise,shperblim f vitit,list pagese 2012,urdher 499 d 17/12/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 234,000 2012-12-17 2012-12-18 51210140012012 600,ministria e drejtesise,shperblim f vitit,list pagese 2012,urdher 499 d 17/12/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 646,560 2012-11-23 2012-12-17 45910140012012 Ministria e Drejtesise karburant kon ne vazhdim fat nr 21 dt 8/11/2012 fh dt 8/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARMANDO MYFTARI Tirane 38,000 2012-11-23 2012-12-17 46010140012012 Ministria e Drejtesise mirem sistem ngrohje kon ne vazhdim fta nr 18 dt 31/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MONDRINI KONSTRUKSION Tirane 72,000 2012-11-23 2012-12-17 46110140012012 Ministria e Drejtesise mirem ashencor up nr 919/1 dt 8/2/2012 pv dt dt 17/4/2012 kon nr 919/2 dt 17/4/2012 fat nr 227 dt 29/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 344,088 2012-12-08 2012-12-19 49210140012012 Ministria e Drejtesise MIREMB TRASPORTI KONTR. VAZHDIM DT.222/4 02.07.12 FAT.642 27.11.2012 seri 05923814; fat. 643 27.11.2012 seri 059231815 fat.644 dt.27.11.2012 seri 05923816; fat.645 27.11.2012 seri 05923817
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BRUNILDA LLUBANI Tirane 10,800 2012-12-08 2012-12-19 50010140012012 602 Ministria e Drejtesise printime up nr 481/1 26.11.2012 PV 3&4 26.11.2012 FAT.105 26.11.2012 SERI 88620106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 162,458 2012-12-08 2012-12-19 48010140012012 602 Ministria e Drejtesise BILETA UDHETIMI URDHER MIN NR 126/99 DT 02/10/2012 FAT 312 DT 09/10/2012 SERI 04360312;URDH 7025/2 DT.16/11/2012 FAT 346 16/11/2012 SERI 04360346
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 19,920 2012-12-08 2012-12-19 50210140012012 602 Ministria e Drejtesise karburant kon ne vazhdim fat nr 13 dt 07/12/2012 fh 95 dt 07/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 2,450,500 2012-12-08 2012-12-19 49310140012012 231 Ministria e Drejtesise PERMIRSIM I LIDHJEVE KOM ONLINE KON NE VAZHDIM FAT SERI 19558862 DT 5/12/2012; FAT 19558865 DT 07/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) I.H.G Tirane 63,875 2012-12-08 2012-12-19 47110140012012 602 Ministria e Drejtesise shp. pritje Urdh. 3535/3 dt.12.11.2012 fat.28 12.11.2012 seri 04886928
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 26,000 2012-12-08 2012-12-19 48310140012012 602 Ministria e Drejtesise sig.mjeti Up.452/1 15.10.12;PV 3&4 15.10.12;FAT.13 15.10.12 SERI 04621613
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 21,600 2012-12-08 2012-12-19 50410140012012 Ministria e Drejtesise LARJE AUTO KON NE VAZHDIM FAT NR 11 DT 30/11/2012;nr.12 DT.07/12/2012