Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 36,000 2012-11-15 2012-12-13 37810050012012 1005001 min.bujqesise larje makinash kontr nr 125 dt 20.01.2012 fat nr 9 dt 30.09.2012 sr 000878
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,400 2012-12-13 2012-12-14 43410050012012 1005001 min.bujqesise shp uje kontr 159740-1 fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 371,750 2012-12-13 2012-12-14 43510050012012 1005001 min.bujqesise shp tel fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 84,490 2012-11-23 2012-12-17 38910050012012 1005001 min.bujqesise bileta avioni urdh nr 321 dt 16.11.2012 fat nr 342 dt 16.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALES Tirane 196,193 2012-11-23 2012-12-17 39310050012012 1005001 min.bujqesise rojr kontr nr 2195/2 dt 15.05.2012 fat nr 375 dt 25.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 19,934 2012-12-14 2012-12-17 44010050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2012-12-17 2012-12-17 43810050012012 1005001 min.bujqesise shperblim 10000 leke urdh nr 350 dt 14.12.2012 shkr e Min se FIN nr 3132/845 dt 13.12.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 25,000 2012-12-05 2012-12-17 39810050012012 1005001 min.bujqesise tel jeshil up nr 333 dt 27.11.2012 pv dt 27.11.2012 fat dt 28.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,143,000 2012-12-17 2012-12-17 43610050012012 1005001 min.bujqesise shperblim 10000 leke urdh nr 350 dt 14.12.2012 shkr e Min se FIN nr 3132/845 dt 13.12.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 134,000 2012-12-17 2012-12-17 438 10050012012 1005001 min.bujqesise tatim shperblim 10000 leke urdh nr 350 dt 14.12.2012 shkr e Min se FIN nr 3132/845 dt 13.12.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GEZIM CARA (L11824002N) Tirane 21,600 2012-12-05 2012-12-17 40210050012012 1005001 min.bujqesise larje tapete up nr 331 dt 23.11.2012 pv dt 27.11.2012 fat nr 345 dt 27.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GECI Tirane 166,460 2012-11-23 2012-12-17 39110050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 315/1 dt 6.11.2012 pv dt 6.11.2012 fat nr 9311 dt 6.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) FLORIND DAJA Tirane 21,768 2012-11-23 2012-12-17 39010050012012 1005001 min.bujqesise printime up nr 313 dt 5.11.2012 pv dt 5.11.2012 fat nr 34 dt 5.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,725 2012-11-27 2012-12-17 40110050012012 1005001 min.bujqesise dieta me jashte urdh nr 321 dt 16.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,411 2012-12-06 2012-12-17 41110050012012 1005001 min.bujqesise dieta me jashte urdh nr 334 dt 30.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BIG - MARKET Tirane 9,980 2012-11-27 2012-12-17 39410050012012 602 min.bujqesise dieta,materiale pastrimi,up nr 323/1 dt 20.11.2012,pv dt 20.11.2012,fat nr 1293 dt 20.11.2012,seri 03171293,fh nr 71 dt 20.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 15,000 2012-11-23 2012-12-17 39210050012012 1005001 min.bujqesise fotokopje up nr 293 dt 5.10.2012 pv dt 22.11.2012 fat nr 1207 dt 22.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,728 2012-11-27 2012-12-17 39710050012012 602 min.bujqesise dieta,rimbursim telefoni,liste dt 27.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,000 2012-12-17 2012-12-17 43710050012012 1005001 min.bujqesise shperblim 10000 leke urdh nr 350 dt 14.12.2012 shkr e Min se FIN nr 3132/845 dt 13.12.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 45,073 2012-12-14 2012-12-17 43910050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDIL - AL - IT Tirane 12,713,328 2012-12-05 2012-12-17 39510050012012 1005001 min.bujqesise TVSH kontr nr 2012/293-539 IPA 2010 EuropeAid-131838/CWKS/AL fat dt 1.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,200 2012-12-05 2012-12-17 39910050012012 1005001 min.bujqesise cmontim goma up nr 64/1 dt 20.03.2012 pv dt 20.03.2012 fat nr 14 dt 20.03.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 600 2012-12-05 2012-12-17 40010050012012 1005001 min.bujqesise bl bateri up nr 198 dt 12.06.2012 pv dt 12.06.2012 fat dt 12.06.2012 fh nr 28 dt 12.06.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KRIJON Tirane 4,953,060 2012-12-09 2012-12-20 39610050012012 1005001 min.bujqesise bl reagent kontr nr 2714/1 dt 20.07.2012 fat nr 12317 dt 18.09.2012 fh nr 72 dt 26.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,000 2012-12-09 2012-12-20 43010050012012 1005001 min.bujqesise dieta autorizim nr 5/11 dt 5.11.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 536,731 2012-12-09 2012-12-20 41710050012012 1005001 min.bujqesise vend gjyqi vend nr 16576 dt 22.11.2012 vend nr 1046 dt 28.05.2012 autorizim i MIN nr 1743/1 dt 16.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 55,668 2012-12-09 2012-12-20 40610050012012 1005001 min.bujqesise shp postar fat dt 26.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MONDIAL SHPK Tirane 46,230 2012-12-09 2012-12-20 42310050012012 1005001 min.bujqesise pritje urdh i MIN dt 16.03.2012 up nr 337/2 dt 5.12.2012 pv dt 5.12.2012 fat nr 15 dt 5.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 590,523 2012-12-09 2012-12-20 41810050012012 1005001 min.bujqesise vend gjyqi vend nr 00-2011-1761 dt 14.11.2012 shkr nr 18691 dt 7.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 21,240 2012-12-09 2012-12-20 40910050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 185/1 dt 7.6.2012 pv dt 7.6.2012 fat nr 31 dt 7.6.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MAKSIM GJILANI Tirane 20,000 2012-12-09 2012-12-20 41410050012012 1005001 min.bujqesise mirembajtje kontr nr 125 dt n20.01.2012 fat nr 136 dt 5.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALES Tirane 196,193 2012-12-09 2012-12-20 40810050012012 1005001 min.bujqesise roje kontr nr 2198/2 dt 15.05.2012 fat nr 390 dt 3.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 225,960 2012-12-09 2012-12-20 43110050012012 1005001 min.bujqesise rip makine kontr nr 310/1 dt 18.01.2012 fat nr 933 dt 6.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 18,000 2012-12-09 2012-12-20 42410050012012 1005001 min.bujqesise panairi i veres urdh i MIN nr 76 dt 16.03.2012 up nr 331/1 dt 23.11.2012 pv dt 23.11.2012 fat nr 75 dt 23.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) FOCUS MEDIA NEWS Tirane 69,000 2012-12-09 2012-12-20 34610050012012 1005001 min.bujqesise panairi i Agrobiznezit kontr dt 13.09.2012 fat nr 328 dt 19.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 189,712 2012-12-09 2012-12-20 42110050012012 1005001 min.bujqesise panairi i veres urdh i MIN nr 76 dt 16.03.2012 up nr 320/1 dt16.11.2012 pv dt 6.11.2012 fat nr 343 dt 16.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,000 2012-12-09 2012-12-20 41210050012012 1005001 min.bujqesise shkalle veshtirsie ne pune listepagesa shkr nr 1344 dt 3.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 300,000 2012-12-09 2012-12-20 41610050012012 1005001 min.bujqesise vend gjyqi vend nr 5848 dt 9.11.2012 vend nr 726 dt 9.11.2012 autorizim i MIN nr 5321/1 dt 6.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 18,000 2012-12-09 2012-12-20 40710050012012 1005001 min.bujqesise larje makine kontr nr 125 dt 20.01.2012 fat nr 11 dt 30.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2012-12-09 2012-12-20 42710050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 337 dt 3.12.2012 pv dt 6.12.2012 fat nr 7556 dt 6.12.2012