Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 607,478 2012-10-10 2012-10-12 43310110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407(i ndryshuar)prot 4648,20.08.2012,urdh,454,prot5317,25.09.2012,aktmarrv.5460/12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 991,515 2012-10-10 2012-10-12 43410110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407(i ndryshuar)prot 4648,20.08.2012,urdh,454,prot5317,25.09.2012,aktmarrv.5460/13,5525/6
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 384,038 2012-10-10 2012-10-12 43210110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407(i ndryshuar)prot 4648,20.08.2012,urdh,454,prot5317,25.09.2012,aktmarrv.5525/4
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,213,453 2012-10-10 2012-10-12 42710110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407(i ndryshuar)prot 4648,20.08.2012,urdh,454,prot5317,25.09.2012,aktmarrv.5525/11,4682 ,21.8.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,731,660 2012-10-10 2012-10-12 43110110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407(i ndryshuar)prot 4648,20.08.2012,urdh,454,prot5317,25.09.2012,aktmarrv.5525,5525/3
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 2,918,685 2012-10-10 2012-10-12 42910110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407(i ndryshuar)prot 4648,20.08.2012,urdh,454,prot5317,25.09.2012,aktmarrv.5460,,5525/7,8,12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GJERGJI KOMPJUTER Tirane 45,943 2012-10-09 2012-10-15 41410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ,sherbim fototkopje,up 9 d 4/4/12,pv 19/4/12,fat 83011489d 19/4/12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EFEKT Tirane 100,000 2012-10-09 2012-10-15 42010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKEnces,sherb automjeti,up 15 d 3/7/12,pv 5/7/12,fat 31 d 5/7/12 s 0004144
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,209,915 2012-10-10 2012-10-16 43710110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subcension aut.5293/2,04.10.2012,shk.133,05.09.2012,sit,shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,935,729 2012-10-10 2012-10-16 43610110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorari,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,800 2012-10-11 2012-10-16 42210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES taksa aut.20/8,20.08.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 214,264 2012-10-15 2012-10-17 75110110012012 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA ME JASHTE URDH480 DT 11.10.2012 ,URDH 462 DT 2.10.2012 URDH 482 DT 11.10.2012 AUT15/10DT 15.10.2012 1500EUR*142.7LEK DENISA NGJELA ID 026471921
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,500 2012-10-15 2012-10-17 44410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare aut.5569,04.10.2012,kv5197/3,03.01.2012,ltatim burim ,bordero shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2012-10-15 2012-10-17 43810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare aut.3988,20.7.2011,pv.kom.mir.teksteve 20.07.2012,tatim burim 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 216,000 2012-10-15 2012-10-17 44510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare aut.99,p.5478/1,1.10.2012,kv6909/1,03.01.2012,tatim burim bordero shtator2012,ltatim burim ,bordero shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,800 2012-10-15 2012-10-17 43910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorare aut.3988,20.7.2011,pv.kom.mir.teksteve 20.07.2012,tatim burim 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 581,907 2012-10-15 2012-10-17 44310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel qershor 2012fs706501700,kl13434859
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,500,000 2012-10-17 2012-10-22 75110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencione aut.5605/2,12.10.2012,shk.258,05.10.2012,sit.shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,474 2012-10-22 2012-10-24 74910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel gusht shtator2012ab1230487108
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,271,609 2012-10-24 2012-10-24 765/110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare konsulent CBA aut.89,p.5860/2,21.10.2012,up58,p.3131,02.06.2012,kv3131/3,07.07.2012,invoic fat EK/DP8695.12.2005,dt.19.04.2012,8893.55e*142.7lek NG bank Eindhoven the Netherland
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 21,000 2012-10-22 2012-10-26 75010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES cshp.konference aut.14.09.20112,prog.30.08.2012,f12,05.09.2012,s6165512
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 5,000 2012-10-22 2012-10-26 753011001/2012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendime gjyqi shk3609/2,16.10.2012,vend00-2012-802(130),13.03.2012,shk1297-12,30.07.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 33,500 2012-10-22 2012-10-26 44610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorar
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 67,404 2012-10-22 2012-10-26 442011001/2012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ENERGJI ELEKTRIKE FAT .3220,26.08.2012,02145074
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,000 2012-10-22 2012-10-26 75410110012012 1011001mash vendim gjyqi shk3395/22,16.10.2012,vend.54,04.02.2011,altin skendoz.p162/2,29.02.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,167 2012-10-22 2012-10-26 75310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES cel shtator2012,ab2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 2,771,988 2012-10-29 2012-10-29 78410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHERBIM KONSULENCE AUT 106 DT 24.10.2012 KOMRATE NE VAZHDIM DT 16.01.2011 FAT 3 DT 26.03.2012 SERI 01329953 FAT 4 DT 13.04.2012 SERI 01329954
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,000 2012-10-26 2012-10-29 76810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta urdh481,prot.6770,27.10.2010,bordero 24.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ISSAT INSTITUTE OF STRATEGIC STUDIES AND TRAINING Tirane 265,500 2012-10-24 2012-10-29 42110110012012 466 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES kthim shume paguar me teper urdh 447,3955/6,18.09.2012,kerkese rritje 786,01.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) QENDRA SHQIPTARE PER KERKIME EKONOMIKE Tirane 716,607 2012-10-29 2012-10-29 782/110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES konsulence aut94,5057,12.09.2012,up13.,pr.811.09.02.2011.kv816/14,03.08.2011,rp.31.12.2011,f6,27.02.2012,s2984011,f7,27.012.2012,s2984012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 31,250 2012-10-26 2012-10-29 75810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje percjellje urdh473,p.5624,05.10.2012,f69,05.10.2012,s04337219
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 940,510 2012-10-26 2012-10-29 76610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta urdh481,prot.6770,27.10.2010,bordero 24.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 43,300 2012-10-26 2012-10-29 76310110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorar
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 49,500 2012-10-26 2012-10-29 76710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta urdh481,prot.6770,27.10.2010,bordero 24.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 166,420 2012-10-26 2012-10-29 75610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ENERGJI ELEKTRIKE FATshtator2012 f131038809,kl.TR1C110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 311,200 2012-10-26 2012-10-29 76110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare aut.103,5806/3,23.10.2012,kv.2246/10,30.12.2012,aut101,p.5860/1,22.10.2012,aut.104,p.5860/4,23.10.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 412,477 2012-10-24 2012-10-29 76410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pagese lektori te huaj urdh491,prot.5836,dt18.10.2012,akt marrv.2075,dt20.03.2012,kursi 2873e*142.7lek,EOTVOS LORAND UNIVERSITY ,Magyar Allamkincstar bank
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INS. SHQIP. PER ST. DHE ED. NE TEKN. INF Tirane 6,979,815 2012-10-29 2012-10-29 78310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHERBIM KONSULENCE AUT 105 DT 5860/5 DT 24.10.2012 KONTRATE NE VAZHDIM 3717/4 DT 23.11.2011 FAT 4 DT 1.02.2012 SERI 41314686 FA 5 DT 6.02.2012 SERI 41314687
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-10-26 2012-10-29 76210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorar konsulence aut 102,prot.5860,22.10.2012,kv6809/1,03.01.2012,,tatim burim ,pranvera kasimati
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 984,432 2012-10-26 2012-10-29 75510110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel fix fat korrik 2012-gusht 2012