Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,642,203 2012-06-01 2012-06-01 49310040012012 600 ministria ekonomise. paga maj 2012 nr pun 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,173,442 2012-06-04 2012-06-04 48010040012012, 602 ministria ekonomise. shp publikimi per financial times nr llog 71050990, urdher dt 3.5.2012 124820 gbpx 173.9
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 96,000 2012-05-22 2012-06-04 43610040012012 602 ministria ekonomise .publikime up dt 6.4.2012, form 3,4 dt 6.4.2012, ft seri 02730728 dt 16.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2012-06-01 2012-06-04 49110040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero maj 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2012-06-01 2012-06-04 48910040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero maj 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 78,000 2012-05-22 2012-06-04 43910040012012 602 ministria ekonomise .publikime up dt 6.4.2012, form 3,4 dt 6.4.2012, ft seri 00837667 dt 12.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 284,284 2012-06-04 2012-06-04 48110040012012 602 ministria ekonomise. dieta aut dt 4.6.2012 terheqje 2000 euro 1euro=142leke
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 13,500 2012-06-01 2012-06-04 48610040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero maj 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,744 2012-05-29 2012-06-08 47810040012012 602 ministria ekonomise .lik ft cel kod ab 1001425
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2012-06-01 2012-06-08 49410040012012 602 ministria ekonomise. dieta bordero 31.05.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EDMOND BARO Tirane 15,000 2012-06-07 2012-06-13 51110040012012 602 ministria ekonomise .shp larje mak up 36 dt 1.4.2012, form 3,4 dt 1.4.2012, ft 50 seri 0002822 dt 30.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IGLI GUGASHI Tirane 45,000 2012-06-07 2012-06-13 50910040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor vend gjykate nr 1167 dt 21.02.12 per fatos manastirliu urdh 366 dt 03.05.12 bordero janar-maj mbajt 10% tat burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARUESE PRIVATE ETEBEST Tirane 9,000 2012-06-07 2012-06-13 50710040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per halim zhuka urdh 228 dt 16.03.12 maj 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE A.E.F Tirane 9,000 2012-06-07 2012-06-13 49810040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per neziha cenga urdh 128/1 dt 27.01.12 maj 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 9,000 2012-06-07 2012-06-13 50310040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shpresa sarajeva urdh 75 dt 10.02.12 maj 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEHMET CERRAGA Tirane 10,000 2012-06-07 2012-06-13 49710040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoqeria podgorica urdh 81 dt 10.02.12 maj 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 18,240 2012-06-12 2012-06-14 52110040012012 1004001 602 ministria ekonomise. shp per lidhje kontrate 2012 d.sh.p kukes urdh 35 27.4.12 pv 3,4 27.4.12 preventiv 29282 27.4.12 seri 0015588
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 3,615 2012-06-12 2012-06-14 54110040012012 1004001 602 ministria ekonomise. lik ft energjie shkurt mars 2012 kontr a 015295
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,344 2012-06-12 2012-06-22 53910040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste prill 2012 fat 351 30.4.12 s 87434277
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 129,246 2012-06-12 2012-06-22 52310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste 2287 seri 87432889 dt 26.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,302 2012-06-12 2012-06-22 53710040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste 332 seri 87413882 dt 30.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 288 2012-06-12 2012-06-22 53510040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste prill 2012 fat 267 dt 30.4.12s 02120275
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,768 2012-06-12 2012-06-22 52810040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste prill 2012 fat 319 30.4.12 s 84730403
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 454,320 2012-06-12 2012-06-22 493/10040012012 602 ministria ekonomise. dieta bord dt 31.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,876 2012-06-12 2012-06-25 52710040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel prill nr kl 153558473
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,026 2012-06-12 2012-06-25 53310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel prill nr kl 1568085987
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,896 2012-06-12 2012-06-25 53810040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste prill 2012 f 341 30.4.12 s 87412942
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,518 2012-06-12 2012-06-25 53110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel prill nr kl 1783750969
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,945 2012-06-12 2012-06-25 54010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel prill nr kl 1410084709
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,414 2012-06-12 2012-06-25 539/10040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste prill 2012 f 175 30.04.12 s 02134057
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 9,450 2012-06-22 2012-06-25 55510040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji maj 2012 kontrate 2B-159293-1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 276 2012-06-12 2012-06-25 54410040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste prill 2012 f 616 dt 26.4.12 s 02127616
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,056 2012-06-12 2012-06-25 53610040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste prill 2012 f 189 30.4.12 s 87437355
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 499,500 2012-06-22 2012-06-25 346/10040012012 606/6 ministria ekonomise.shpronesime urdher min ek dt 23.11.2010, vkm 522 dt 30.6.2010, bord dt 14.6.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,003 2012-06-12 2012-06-25 53210040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel prill nr kl 1450992811
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,055 2012-06-12 2012-06-25 53010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel prill nr kl 1491484497
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,143 2012-06-12 2012-06-25 52910040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel prill nr kl 1566487490
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ILRI Tirane 40,100 2012-06-14 2012-06-26 54710040012012 1004001 602 ministria ekonomise. bl kancel, shp printim ur 38 dt 3.5.12 pv 8.5.12 s 18 s 019576 8.5.12 ur 40 dt 3.5.12 pv dt 9.5.12 fat 17 dt 9.5.12 s 019581 fh 11 9.5.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KRIJON Tirane 1,627,550 2012-06-14 2012-06-26 52110040012012 231 ministria ekonomise. lik kosto lokale per projektin beris, urdher min 330 dt 20.4.2012 fh 1 dt 9.3.12 fh 2 dt 9.3.12 fh 3 dt 9.3.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 2,659,434 2012-06-14 2012-06-26 52010040012012 231 ministria ekonomise. lik tvsh per projektin beris, urdher min 453 dt 29.5.2012