Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 440,764,773.00 1,169 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 410,372 2012-10-01 2012-10-01 44810060012012 600 MPPT paga shtator 2012 nr pun 153/6
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 111,203 2012-10-01 2012-10-01 44910060012012 600 MPPT paga shtator 2012 nr pun 153/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-10-01 2012-10-01 44010060012012 606 MPPT Shp. transporti shtator 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 202,046 2012-10-01 2012-10-01 44610060012012 600 MPPT paga shtator 2012 nr pun 153/3
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 113,280 2012-10-01 2012-10-01 45110060012012 600 MPPT paga listpritje shkresa 1634 dt.02.04.12 listpagesa shtator 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,058,760 2012-10-01 2012-10-01 44510060012012 600 MPPT paga shtator 2012 nr pun 153/93
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 285,439 2012-10-01 2012-10-01 45010060012012 600 MPPT paga shtator 2012 nr pun 153/4
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-10-01 2012-10-01 43910060012012 606 MPPT Shp. transporti shtator 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 193,970 2012-10-01 2012-10-01 44210060012012 600-602-MPTT Celular gusht 2012 klienti C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 890,908 2012-10-01 2012-10-01 44710060012012 600 MPPT paga shtator 2012 nr pun 153/14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,000 2012-10-01 2012-10-01 44110060012012 606 MPPT Shp. transporti shtator 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 710,779 2012-09-26 2012-10-03 43710060012012 605+602-MPPT KUOTIZACION VITIN 2012 CEMT KOM BANKE SHKRESA 4085 DT 25.092012 FAT 37 -110001/2012 DT 03.04.12 PARIS SHUMA 4947.01 EURO KURSI 143.1 LEKE
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 34,890 2012-10-01 2012-10-05 45210060012012 602 MPPT POSTA MUAJI shtator 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,720,720 2012-10-18 2012-10-22 15310060012012 606 MPPT shpenzime varrimi shtator 2012 shkr 462 dt.01.08.12 shkrese 536-600 dt.12.10.12 terheqje me cek Vasilika Bala
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 602,905 2012-10-24 2012-10-26 45910060012012 1006001 602 MPPT ENERGJI KONT A107838 FAT DT.27.09.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 86,350 2012-10-24 2012-10-26 45810060012012 602 MPPT UJE SHTATOR 2012 KONTRATE NR. 2-B-159334-1-1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,821 2012-10-24 2012-10-26 46110060012012 MPPT telefon SHTATOR 2012 klienti 1054759
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2012-10-24 2012-10-29 45710060012012 1006001 602 MPPT KUOTA TELEF.GUSHT 2012 KOD ABONENTIT1018572 LIST PAGESE DT.24.10.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,069 2012-10-24 2012-10-29 46010060012012 602 MPPT telefon GUSHT -SHTATOR L Saraci
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,146 2012-10-26 2012-10-29 46410060012012 602 MPPT telefon SHTATOR 2012 nr.rregj.abonentit 1017212
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 22,533 2012-10-26 2012-10-29 46310060012012 602-MPTT Celular shtator 2012 S Olldashi klienti C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 528,735 2012-10-24 2012-10-29 46210060012012 1006001 602 MPPT TELEFON FIX FAT. DT.23.10.12 2012 KLIENTI 1241188026
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 195,492 2012-11-02 2012-11-05 47310060012012 600 MPPT paga tetor 2012 nr pun 153/3
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 825,111 2012-11-02 2012-11-05 47410060012012 600 MPPT paga tetor 2012 nr pun 153/13
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 137,381 2012-11-02 2012-11-05 47610060012012 600 MPPT paga tetor 2012 nr pun 153/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 322,008 2012-11-02 2012-11-05 47710060012012 600 MPPT paga tetor 2012 nr pun 153/4
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 108,835 2012-11-02 2012-11-05 47810060012012 600 MPPT paga tetor paga list pritje shkresa 1634 dt.02.04.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 395,667 2012-11-02 2012-11-05 47510060012012 600 MPPT paga tetor 2012 nr pun 153/6
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,587,235 2012-11-02 2012-11-05 47010060012012 600 MPPT paga tetor 2012 nr pun 153/27
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 191,247 2012-11-02 2012-11-05 46910060012012 600-602-MPTT Celular tetor 2012 klienti C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 107,347 2012-11-02 2012-11-05 47110060012012 600 MPPT paga tetor 2012 nr pun 153/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,892,125 2012-11-02 2012-11-05 47210060012012 600 MPPT paga tetor 2012 nr pun 153/91
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,000 2012-11-02 2012-11-09 46510060012012 606 MPPT Shp. transporti tetor 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010 M.Hasanaj
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,000 2012-11-02 2012-11-09 46810060012012 606 MPPT Shp. transporti tetor 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-11-02 2012-11-09 46610060012012 606 MPPT Shp. transporti tetor 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-11-02 2012-11-09 46710060012012 606 MPPT Shp. transporti tetor 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 52,152 2012-11-02 2012-11-13 47910060012012 602 MPPT POSTA MUAJI tetor 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 73,040 2012-11-09 2012-11-13 48310060012012 1006001 602 MPPT UJE tetor 2012 KONT 2B159334-1 FAT 29.10.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,130,060 2012-11-20 2012-11-21 50610060012012 Shp. varrimi tetor 2012, shkr. nr.601 - 673,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 444,410 2012-11-16 2012-11-27 48710060012012 1006001 602 MPPT ENERGJI KONT A107838 FAT DT.26.10.12