Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,637,578 2012-12-13 2012-12-14 46610030012012 600 km paga 1-15 nentor 2012,liste pagese 2012,np pl 128/115
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 205,885 2012-12-13 2012-12-14 46810030012012 600 km paga 1-15 nentor 2012,liste pagese 2012,np pl 128/115
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 306,648 2012-12-13 2012-12-14 46910030012012 600 km paga 1-15 nentor 2012,liste pagese 2012,np pl 128/115
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EURO -UNIKAL Tirane 1,839,600 2012-12-07 2012-12-18 43210030012012 up 77 dt 24.10.2012.pv dt 24.10.2012, pv dt 25.10.2012 fatura nr 11 dt 01.11.2012 s 05017461 FH. nr 358 dt 02.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 99,918 2012-12-07 2012-12-18 43110030012012 up nr 4 dt 03.01.2012.pv dt 04.01.2012, pv dt 05.01.2012 fatura nr 2653 dt 07.12.2012 seri 04223753
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-12-07 2012-12-18 42410030012012 fatura 30.11.2012 nr 90146950 seri 53485565
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CONCEPT DESIGN Tirane 480,000 2012-12-07 2012-12-18 43510030012012 up nr 88 dt 08.11.2012 pv dt 09.11.2012 pv dt 12.11.2012 fatura nr 188 dt 21.11.2012 s 05956661 FH nr 60 dt 21.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SEMI Tirane 398,000 2012-12-07 2012-12-18 42910030012012 up nr 80 dt 26.10.2012.pv dt 29.10.2012, pv 30.10.2012 fatura 113 dt 07.12.2012 seria 04952962
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 928,000 2012-12-17 2012-12-18 48010030012012 600 km tatim shperblim,bonus transporti
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 480,000 2012-12-07 2012-12-18 42210030012012 up nr 7 dt 03.01.2012.pv dt 04.01.2012, pv 05.01.2012 ,fat 20,40,72,100,129,165,186,232,299
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EMA IBR O Tirane 294,000 2012-12-07 2012-12-18 42110030012012 up nr 1 dt 01.01.2011 pv 01.01.2011,fatura nr 342 dt 11.02.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 192,600 2012-12-07 2012-12-18 43310030012012 up nr 89 dt 09.11.2012 pv dt 09.11.2012 pv dt 12.11.2012 fatura nr 290 dt 27.11.2012 s 04868974
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 65,238 2012-12-07 2012-12-18 42710030012012 fatura 4178 dt 26.11.2012 s 02139478
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EURO -UNIKAL Tirane 478,800 2012-12-07 2012-12-18 44110030012012 up 82dt 01.11.2012 pv dt 02.11.2012 pv dt 05.11.2012 fature nr 12 dt 16.11.2012 s 05017462 FH nr 59 dt 16.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 192,600 2012-12-07 2012-12-18 43810030012012 up nr 75 dt 19.10.2012 pv 19.10.2012 pv 22.10.2012 fatura 259 dt 22.10.2012 s 04868943
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 67,061 2012-12-07 2012-12-18 43410030012012 VKM nr 258 dt 03.06.1999 up dt 11.09.2012 fature nr 131580 dt 14.09.2012 s 131580 program dt 11.09.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GIPS -KARTON Tirane 478,392 2012-12-07 2012-12-18 44010030012012 up nr 83 dt 02.11.2012 pv dt 05.11.2012 pv dt 06.11.2012 fat nr 89 dt 20.11.2012 s 02640762 situacion punimesh 20.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GREEN HOUSE Tirane 90,000 2012-12-07 2012-12-18 43710030012012 VKM nr 258 dt 03.06.2012 u.pagese dt 27.09.2012 program 24.09.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 528,210 2012-12-07 2012-12-18 42610030012012 fatura 190,204,206,207,208,209,210,211,215,217,218,219 nentor 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 76,068 2012-12-07 2012-12-18 42010030012012 kontrata nr 869/4 dt 08.06.2012 fatura nr 121131 dt 09.11.2012 seria 72761100 fature nr 121541 dt 27.11.2012 seria 72761507
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 13,215 2012-12-07 2012-12-18 42510030012012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EURO -UNIKAL Tirane 467,040 2012-12-07 2012-12-18 43910030012012 up 92 dt 13.11.2012 pv dt 14.11.2012 pv dt 15.11.2012 fatura nr 18 dt 03.12.2012 s 05017468 FH nr 62 dt 03.12.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GIPS -KARTON Tirane 479,016 2012-12-07 2012-12-18 42310030012012 up nr 81 dt 29.10.2012 pv 30.10.2012, pv 31.10.2012 fatura 87 dt 12.11.2012 s 02640760 situacion dt 12.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 299,760 2012-12-07 2012-12-18 43010030012012 up nr 87 dt 08.11.2012.pv dt 08.11.2012 pv dt 09.11.2012. fatura nr 282 dt 16.11.2012 seri 04868966
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 412,074 2012-12-07 2012-12-18 41910030012012 urdh prokurimi 851/2 dt 22.03.2012 kontrata nr 851/5 dt 18.05.2012 ne vazhdim, fatura 641 dt 19.11.2012 seria 05208662, fatura nr 645 dt 21.11.2012 seria 05208666, fatura nr 615 dt 07.11.2012 seria 05208786, fatura nr 635 dt 14.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BLERINA BASHA Tirane 337,000 2012-12-07 2012-12-18 41810030012012 urdh. prokurimi nr 85 dt 07.11.2012. proces verbal dt 08.11.2012, proces verbal dt 08.11.2012.fature nr 492 dt 12.11.2012 situacion dt 12.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 36,000 2012-12-14 2012-12-17 47510030012012 shperblime te fundit te vitit 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 720,000 2012-12-14 2012-12-17 47710030012012 shperblime te fundite te vitit 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GENER 2 Tirane 68,430 2012-11-27 2012-12-17 41210030012012 602 km blerje mat te #,UP 78dat25.10.2012,PV 1.11.2012,fat 875 dt 2.11.2012,s 01715617,fh 56dt 2.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 182,204 2012-11-26 2012-12-17 41310030012012 602 km,pritje,VKM 258,dt 3.6.1999,UP 3/6/99,prog 18/10/12,fat 133630 d 30/10/12 s b133630
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MARIANA GJINOLLARI Tirane 388,000 2012-11-26 2012-12-17 41210030012012 602 km,mirembajtje,lyerje,UP74d16.10.2012,PV 18.10.2012 fat6 dt 22.10.2012.s 010059,sit dt.22.10.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 20,350 2012-11-26 2012-12-17 41110030012012 602 km pritje-percjellje,UP dt,30.7.2012,prog 2.8.2012,VKM258,3.6.2012,fat,30.8.2012 s 02172410
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,129 2012-11-26 2012-12-17 40910030012012 602 km tel,klient 1183076825,fat 708238889 d 3/11/12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 234,000 2012-12-14 2012-12-17 47410030012012 shperblime i fundit te vitit 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 45,000 2012-12-14 2012-12-17 47610030012012 shperblime te fundite te vitit 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 363,634 2012-11-26 2012-12-17 40810030012012 602 km vodafon,ab 1065050 sc111111516,ab 21187289832 s 111129477 ab 1005102 s 110173219,ab 1002829 s 111114544,ab 1052607 s 11121933,ab 1054239 s 111148827 d 2/11/12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 564,668 2012-12-14 2012-12-17 47810030012012 1003001 602 km energji,kontr b207590 fat 133147454 d 44/12/12,kontr b2076591 fat 133158773 d 4/12/12,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 1,035,720 2012-12-08 2012-12-19 44610130012012 602 km pastrim,up 3315 d 22/10/12,njf 24/10/12,kontr 3359 d 24/10/12,fat 534 d 4/12/12 s 5932884,sit 4/12/12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 194,800 2012-12-08 2012-12-19 44210030012012 602 km pritje,up 86 d 7/11/12,pv 8/11/12,fat 5 d 11/11/12 s 6442277,fh 11/11/12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I RR O Tirane 897,600 2012-12-08 2012-12-19 44410030012012 602 km pritje,vkm 487 d 25/7/12,fat 20 d 9/12/12 s 02222720,fat 15,16,17,18,19 d 29/11/12-5/12/12 s 02222767,768,718,719,717,program 8,12,12,d 16/9/12