Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 21,160 2012-09-06 2012-09-07 30410260012012 1026001 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave UJI FAT 159762-1-1/159766-1-1
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 100,000 2012-09-06 2012-09-11 30610260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave VEND GJYKATE SUZANA COJNIKU SHKR 4110 DT 14.05.2012 VEND 10141DT 27.12.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,778 2012-09-06 2012-09-11 30310260012012 MIN MJEDISIT AMC FAT 5199531000100026 AB 110060628
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) S T A N D A R D Tirane 8,000 2012-09-06 2012-09-11 300102360012012 MIN MJEDISI T NJOFT GAZETE KONT 17.07.2012 FAT 495 DT 31.07.2012 S 0084238
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,825,247 2012-09-07 2012-09-12 32810260012012 MIN MJEDISIT KONT GFCM PAGES KONT 27.07.2012 FAT 27.07.2012 KURSI 112.9 LEK PER HSBC NEW YORK 452 FIFTH AVE
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 38,970 2012-09-07 2012-09-12 32510260012012 MIN MJEDISIT POSTA GUSHT 87432555 DT 26.08.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MEDIA MAPO Tirane 4,800 2012-09-07 2012-09-12 32410260012012 MIN MJEDISIT NJOFTIM GAZET KONTR 3.08.2012 FAT 481 DT 14.08.2012 S 00917535
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 16,500 2012-09-07 2012-09-12 32310260012012 MIN MJEDISIT NJOFT GAZETE KONT 4.08.2012 FT 838 DT 14.08.2012 SR 0435677/04356378
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 34,181 2012-09-06 2012-09-12 30110260012012 MIN MJEDISIT CEL FAT 3667624
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 10,262 2012-09-07 2012-09-12 32710260012012 MIN MJEDISIT PAGES AKEP VKM 559 DT 23.07.2010 FAT 27.08.2012 SR 83181354
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 182,964 2012-09-07 2012-09-12 32610260012012 MIN MJEDISIT NAFTE AUTORIZIM LIDHJE KONT 21.05.2012 KONTR 4423/2 DT 28.06.2012 FAT 394 DT 13.08.2012 SR 02035494 FH 18 DT 22.08.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 700,238 2012-09-06 2012-09-12 29810260012012 MIN MJEDISI TEL FIX FAT 1373808094 SR 706877797
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 54,999 2012-09-06 2012-09-12 30210260012012 MIN MJEDISIT CEL AB 1010937/10057630/1001452
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,700 2012-09-07 2012-09-12 33010260012012 MIN MJEDISIT KOM AD HOC VKM 231 DT 11.05.200 LIST PAGES 27.07.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2012-09-07 2012-09-12 32910260012012 MIN MJEDISIT TAT KOM AD HOC
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 219,844 2012-09-20 2012-09-21 336102600120012 1026001 Min.Mjedisit EN EL KONT C 41273 FAT 129526460
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 532,544 2012-09-20 2012-09-24 33510260012012 Min.Mjedisit TEL FIX KL 1373808094 FAT 707275378
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NEW MEDIA COMMUNICATIONS Tirane 344,844 2012-09-20 2012-09-24 33110260012012 Min.Mjedisit KANCELARI UP 56 DT 16.07.2012 PV 16.07.2012 FAT20 DT 5.09.2012 FAT 112 DT 16.08.2012 S 03930227
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 122,750 2012-09-20 2012-09-24 248110260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave kosto lokale mareveshje kom europ dhe qev shqiptare dt 13.07.2012 vkm 145 dt 23.01.2011 per gronmij 0581126352 swift ndeadkkk
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 21,660 2012-09-27 2012-09-27 34210260012012 MINISTRIA E MJEDISIT VODAFON UJI GUSHT 2012 FAT 159-1-1 /159766-1-1
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 125,707 2012-09-03 2012-09-04 30910260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA GUSHT 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 251,500 2012-09-03 2012-09-04 31710260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta umin 223 dt 11.05.12 lista 03.09.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 36,000 2012-09-03 2012-09-04 31510260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave RIMB SHPENZ TEL FAT KORRIK GUSHT
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,500 2012-09-03 2012-09-04 31910260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta umin 223 dt 11.05.12 lista 03.09.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,000 2012-09-03 2012-09-04 32110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta umin 223 dt 11.05.12 lista 03.09.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,676,351 2012-09-03 2012-09-04 30810260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA GUSHT 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 2,861,070 2012-09-03 2012-09-04 30710260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA GUSHT 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2012-09-03 2012-09-04 32010260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta umin 223 dt 11.05.12 lista 03.09.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 60,797 2012-09-03 2012-09-04 31610260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave RIMB SHPENZ TEL FAT KORRIK GUSHT
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,500 2012-09-03 2012-09-04 32210260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta umin 223 dt 11.05.12 lista 03.09.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 9,500 2012-09-03 2012-09-04 31810260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta umin 223 dt 11.05.12 lista 03.09.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 124,361 2012-10-01 2012-10-01 35410260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PAGA SHTATOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 2,858,339 2012-10-01 2012-10-01 35210260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PAGA SHTATOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 614,601 2012-10-01 2012-10-01 35810260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PAGA SHTATOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,654,828 2012-10-01 2012-10-01 35310260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PAGA SHTATOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 221,230 2012-10-01 2012-10-01 35610260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PAGA SHTATOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 71,448 2012-10-01 2012-10-01 35910260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PAGA SHTATOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 473,489 2012-10-01 2012-10-01 35710260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PAGA SHTATOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,143,808 2012-10-01 2012-10-01 35510260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PAGA SHTATOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 34,250 2012-09-27 2012-10-03 33810260012012 MINISTRIA E MJEDISIT EAGLE FAT 36689693